Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

zauważyliście że w niemieckim konf. Passat w HL i silniku 1.8 TSI jest tylko z DSG... ciekawe czemu nie można mieć manuala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w listopadzie chyba sprawdzałem niemiecki konfigurator i już wtedy manual nie był dostępny dla 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widar81

Ty nie masz się pytać dealera w Polsce czy przywiezie Ci auto z niemoc tylko znalaźć auto w Niemczech - przywieźć do polski i do polskiego dealera zanieść książkę serwisową aby importer potwierdził gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Importer / dealer / serwis nie musi potwierdzać gwarancji.

Gwarancja V|W dla samochodu kupionego w Niemczech obowiązuje w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot co:) o to mi chodziło.

Kiedyś w 2008r miałem taka gVitare kupioną w salonie w Niemczech i trzeba było zamówić nową książkę za chyba 500zl w Polsce.

Ale zmierzało to do tego samego.

Ciekawostka z citarą taka: w Niemczech aby jeździć autem po ulicach nie trzeba go rejestrować. Wystarczy czerwona tablica "próbna" "testowa".

Auto miało 23 tys km. Nigdy nie było zarejestrowane. Produkcja 2006. A pierwsza rejestracja dopiero 2008 przeze mnie w Polsce.

Jestem pierwszym i jedynym właścicielem auta 2006/2008 mimo, że kupiłem z przebiegiem 23.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem na etapie zamówienia nowego auta w leasingu i czytam to forum od lewej do prawej i mam problem kilkoma opcjami.

1. Pytanie pierwsze o Area view. Czy w praktyce system kamer szybko się uruchamia i czy szybko się brudzi (poza drogami krajowymi). Posiadam kamerę cofania w aucie od lat i problem z nią mam taki że zanim system wstanie - to ja już dawno wyjadę z miejsca postoju co więcej mieszkam w miejscu gdzie po każdym deszczu mam zachlapaną kamerę po 100 metrach jazdy drogą.

2. Czy warto brać okno dachowe ? Czy jeździcie z otwartym oknem ? Czy To zbędny bajer bo po kilku użyciach zapomnę o tym dodatku... Czy jadąc z uchylonym oknem dachowym - pasażerom siedzącym z tyłu zbyt mocno nie zawiewa? (małż-onka jest uczulona na takie tematy jeśli dzieci siedzą z tyłu).

3. Czy warto dołożyć Dynaudio ?- potrafię rozróżnić dobry system audio od złego - ale prawie nigdy nie słucham nic lepszego niż apple music w standardowej jakości. Spotkałem się z opinią tu na forum że dynaudio jest nie warte tych 3860 PLN - i lepiej poprawić system audio gdzieś na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylna kamera sie nie brudzi bo jest schowana w znaczku, nie zauwazylem, zeby pozostale sie jakos brudzily co wplywaloby na obraz

okno dachowe mam czesto uchylone do gory, nie otwarte, na postoju przez caly czas pod praca jest uchylone, wnetrze troche lepiej oddycha - dodatkowo lepiej sie samochod prezentuje:)

Dynaudio, hmm, masz kase to bierz, wolisz wydac na cos innego to tez zrobisz dobrze. Ponownie tez bym kupil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.2 - mam i stale używam, wiosna latem i jesienią , generalnie jako uchylony a nie jako otwarty

i w czasie jazdy, na postoju i w garażu

ad.3 - mam i jestem zadowolony

Chyba dokładany oddzielnie system typu Dynaudio lub lepszy kosztuje więcej niż fabryczne 3.860 PLN.

Mam Passat B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyberdach jest super sprawą. Nie wiek czy jeszcze występuje- ale gdyby się okazało ze tak to czasem absolutnie nie bierz solar dachu, zwykły podstawowy tak- solar nie.

Co do DYNAUDIO.

Owszem za podobne pieniądze zrobisz coś lepiej grającego ale--- ja bym poprawił tylko DYNA matami wygłuszającymi drzwi i powinno być cacy.

Kamera cofania jest super - absolutne must have - nie miałem do czynienia z tą dookoła auta w passacie. Ale w innych autach fajnie to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że kamera włącza się natychmiastowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

Jestem na etapie zamówienia nowego auta w leasingu i czytam to forum od lewej do prawej i mam problem kilkoma opcjami.

1. Pytanie pierwsze o Area view. Czy w praktyce system kamer szybko się uruchamia i czy szybko się brudzi (poza drogami krajowymi). Posiadam kamerę cofania w aucie od lat i problem z nią mam taki że zanim system wstanie - to ja już dawno wyjadę z miejsca postoju co więcej mieszkam w miejscu gdzie po każdym deszczu mam zachlapaną kamerę po 100 metrach jazdy drogą.

2. Czy warto brać okno dachowe ? Czy jeździcie z otwartym oknem ? Czy To zbędny bajer bo po kilku użyciach zapomnę o tym dodatku... Czy jadąc z uchylonym oknem dachowym - pasażerom siedzącym z tyłu zbyt mocno nie zawiewa? (małż-onka jest uczulona na takie tematy jeśli dzieci siedzą z tyłu).

3. Czy warto dołożyć Dynaudio ?- potrafię rozróżnić dobry system audio od złego - ale prawie nigdy nie słucham nic lepszego niż apple music w standardowej jakości. Spotkałem się z opinią tu na forum że dynaudio jest nie warte tych 3860 PLN - i lepiej poprawić system audio gdzieś na zewnątrz.

 

Ad. 1. Raczej szybko w porównaniu z innymi autami - 1-2s max a od razu na pewno działają dodatkowo czujniki, kamera tylna w ogóle sie nie brudzi, kamery w lusterku i w zderzaku przednim jak mocno masz auto brudne to trochę czasem niewyraźnie jest ale tylna jest zawsze obraz krzyształ. Kamery raczej po 100m się nie brudzą a jakies tam pogorszenie widać po 1-2 tygodniach permanentnego nie mysia samochodu ale to tylko obraz jest trochę z przodu zamazany bo przednia kamera jest pod zderzakiem i jest najbardziej narażona na zachlapanie choć i tak wg mnie jest dobrze, jak normalnie myjesz auto co kilka dni to nie ma problemu, różnicę widać dopiero po długim czasie nie mycia jak np. zajdzie wszystko solą po zimie.

Ad. 2. I klasa polecam na pewno warto, z otwartym raczej nie jeżdzę tylko z uchylonym i jest naprawdę mega, miałem szyberdach w poprzednim aucie także uchylany i nie wyobrażam sobie nie dopierać tego dodatku. Na pewno nie zapomnisz o tym dodatku i na pewno nie zawiewa, ba nawet przy uchylonym dachu jest bardzo cicho w aucie.

Ad.3. Na pewno warto jest duża różnica pomiędzy zwykłym fabrycznym zestawem a zestawem Dyna, najlepiej jest porównać w salonie dwa takie zestawy wtedy słychać wyraźnie różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to to będzie drogo :mlask. Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mine bez dynaudio w drugim aucie i nie czuje as takiej różnicy, szyberdach to dla mnie oprócz ze drożej to zimniej i brudniej

 

Za to kamera z area view była dla mnie must i jestem zadowolony.

 

M.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mine bez dynaudio w drugim aucie i nie czuje as takiej różnicy, szyberdach to dla mnie oprócz ze drożej to zimniej i brudniej

 

M.

zimniej i brudniej?

Może głośniej i cieplej latem ale brudniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie brudny szyber wyglada od środka masakrycznie a codziennie nie myje auta

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzyj zaslonki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam-permanentną [emoji6]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak normalnie myjesz auto co kilka dni

 

Chyba posługujemy się różnymi definicjami normalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sensie brudny szyber wyglada od środka masakrycznie a codziennie nie myje auta

M.

 

Masz brudny szyberdach?

Od ptaków czy normalny brud?

To drugie mało prawdopodobne chyba że myjesz samochód 2 razy w ciągu roku.

Dach mało brudzi się (chyba najmniej z całej karoserii samochodu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz brudny szyberdach?

Od ptaków czy normalny brud?

To drugie mało prawdopodobne chyba że myjesz samochód 2 razy w ciągu roku.

Dach mało brudzi się (chyba najmniej z całej karoserii samochodu).

To fakt. Też uważam , że szklany dach to super sprawa.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności