Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o jakich problemach z zawieszeniem w B8 kolega mówi, może coś i było w pierwszych egzemplarzach tzw. "choroba wieku dziecięcego" ale dawno to i nieprawda, ja w MY2017 żadnych problemów nie mam i wszystko jest idealnie spasowane i bezszelestne, do tego felgi 19" + DCC i mega komfort zawieszenia o dziwo na tak dużych felgach. Gówniany Haldex 5 generacji - niech mi kolega pokaże ile takich codziennie aut przed przysłowiową Biedronką stoi z tym gównianym Haldexem 5 generacji... temat 4 łap był już kiedyś wałkowany niech kolega sobie poczyta kilkadziesiąt postów wstecz jaki to ten Haldex 5 generacji jest do d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zawiasie to tu jest cały wątek, który chyba nawet ja rozpocząłem.Haldex na codzień jakoś tam radę myśle, ale to proteza.Dużo błota , trochę grzebania, wzrost temp i się rozłączy.Napęd to stałe napędy typu mb audi i subaru, a nie coś co pędzi na przód a potem dopala tył.Niby jakieś tam wstępne spięcie przy ruszaniu jest,ale to jakaś tam proteza napędu, tanie rozwiązanie, ale miał je też Veron, pewnie z uwagi na masę i możlwiość elektr ster tym.Noi to szosowa wyścigówka a nie suv czy alltrack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już musi to być XC 60 to nie lepiej poczekać do przyszłego roku na nowy model?

Duże rabaty na schodzący model nie powinny dziwić tak samo było przecież np z Tiguanem.

Poza tym to dziwne te twoje rozterki... Oczekujesz dużej mocy i dynamiki a celujesz w suva?

Żaden suv nie dorówna w prowadzeniu limuzynie, fizyki nie oszukasz, dodatkowo przy zbliżonej mocy masz całkiem inne osiągi... Temat rzeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam , zobacz na np Transity Tourneo na zakręcie ciężko je czasem osobówką dogonić , haha. Tak serio potrzebuję coś podwyższonego 4x4 z dobrymi osiągami.Prawie miał to być alltrack , ale nie mogłem przeboleć tego wnętrza z comfortline , noi podniesiony to on jest słabo , xc60 ma 23cm prześwitu.Bitdi po programie na 300 by chodziło , ale xc60 po programie na 275 też będzie sobie jakoś radzić.

Czemu nie nowy model ? Po pierwsze dlatego , że premiera to IIpołowa przyszłego roku , jak się nie opózni, czyli kupić będzie można pewnie realnie samym początkiem 2018r , a ja potrzebuję zmienić właśnie w lutym/marcu 2017 i tak będę miał odbiór xc (oczywiście rok 2017) , po drugie - nowe xc z tym wyposażeniem , to będzie pewnie ze 220 tys , po trzecie nowość, to zawsze problem , pasowałoby jeszcze rok odczekać i kupić w 2019

Edytowane przez tomek131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi Tomuś wie że w Volvo jest ten słaby Haldex co w pasku , nie chce czekać na nowe xc60, choć od ponad pół roku wymyśla, kombinuje, zawraca dup... chce, a jednak nie chce - typowa baba (ja bym powiedział ciot....) dla ciebie xc 60 będzie pasował jak ulał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawie miał to być alltrack , ale nie mogłem przeboleć tego wnętrza z comfortline

Przestań oglądać prospekty tylko wsiądź przejedź się alltrackiem i wtedy pogadamy o wnętrzu z comfortline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co masz tam z comfortlina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie młóćcie już tego. podjała decyzje że nie chce Altracka - super, do widzenia. O czym tu dyskutować, bo na pewno nie warto o guście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tam jest comfortline , bo jest na nim oparty, nawet lampy tyl.Tak jak ktos tu juz powiedzial, zaden passat nie jest wart wiecej jak 150, chocby mial całą elektronikę z media markt, bo to nadal bedzie tylko passat, auto dla ludu za 89tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zasmiecacie temat.

 

Tomek post jest o: 'Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?' a nie

 

'Chce kupic passata prosze przekonajcie mnie ze robie najwiekszy blad w zyciu!'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, piszesz bzdury. Czyli żeby mieć wypasione auto z mocnym silnikiem, skórami, HUD, Area View, dobrym navi itp. to ile trzeba wydać? Passat wyjdzie 200k ale nie jest ego wart bo startuje od 90k za golasa. W markach nie-premium w ogóle tego nie dostaniemy. Takie wyposażenie w BMW 3 to już 300k, a startuje on od 130, więc też nie. W BMW 5 wyjdzie 400k ale on startuje od 190, więc też się nie opłaca. To może BMW 7? Tam cena będzie jeszcze wyższa ale wyjdzie na to samo. Po prostu wyposażenie dodatkowe kosztuje. W każdym modelu. Możesz stwierdzić, że nie potrzebujesz tego wyposażenia i to jest ok ale niektórzy go potrzebują. Passat ma tą zaletę, że jest najtańszym autem, do którego można dodać tyle opcji. I w tym kontekście opłaca się najbardziej. Nie każdy chce auto do szpanowanie pieniędzmi. Dla mnie to jest właśnie zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oj to chyba nie ten dział, przepraszam szukałem kupujemy B8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam oj to chyba nie ten dział, przepraszam szukałem kupujemy B8

[emoji38] [emoji23]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat nie jest wart 210 z zadnym wyp,ani bmw3 nie jest warte 300 z zadnym wyp, ani xc 60 nie jest warte 270 z zadnym wyp.Xc60 z tym wyp jest warte maks 170 dlatego zostalo kupione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli innymi słowy żaden samochód przy pełnym (lub prawie pełnym) wyposażeniu nie jest wart pieniędzy, które za niego chcą.

Tomek oznajmij w swej niezaprzeczalnej nieomylności, więc nie może być inaczej.

 

Panowie, od dzisiaj kupujemy tylko golasy! Mimo, że to będzie tylko biedny Comfortline. Ani się ważyć przeglądać opcje, żeby nie korciło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co ja mam zrobić Tomku jak już kupiłem passata i przepłaciłem za niego? Dobrze, że Cię mamy i ktoś w końcu uświadomił nas jak żyć bo do tej pory to jakaś porażka była. Oddaje mojego alltracka - comfortlina z tymi fatalnymi ledowymi lampami do salonu i biorę dacie logan za 30k. Przynajmniej nie straci tyle na wartości, a i komfort jazdy jest niczego sobie. Dzięki Tomku jeszcze raz, że mnie nawróciłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu golasy, ja kupuje tzn leasinguje b.mocno doposazone auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale czytam te bzdu.... muszę się wtrącić. Wybaczcie, czy ktoś nie zechce wziąć mojego Passata, ponieważ mi głupio, bo zapłaciłem 200tys po zniżkach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, zapłaciłeś za swoje auto tyle co ja, a jego jedyną przewagą jest 4x4. Poza tym pod każdym względem przegrywa z Passatem. Chyba to jednak nie ja przepłaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności