Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w passku, mokra 6biegow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałbym takiemu prawo jazdy dożywotnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt głupi, żeby przewidzieć ryzyko, zbyt głupi żeby przewidzieć konsekwencje samopod*******ki. Niech tylko bagiety trafią na to nagranie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Cenzura na forum? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu baran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jaka jest standardowa gwarancja na Passata ?? W książce jest wpis że zostało to umieszczone w umowie sprzedaży. A ja nie mam umowy, samochód jest w leasingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest limit kilometrowy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie o aktualne rabaty passat 220 ps dsg top wersja.

Jeżdżę teraz staruszkiem b6 od nowości i po naprawieniu ( 4 wtryski nowe, pompa oleju nowa na zebatkowa, pompa paliwa, maglownica, ksenony, i wiele innych usterek) szkoda go oddawać, no ale czas najwyższy.

Jakie sa opinie o ww aucie??

Napęd na przód daje rade?

Wydaje mi się że auto nie jest warte ceny okolo 170 k przed rabarem z kilkoma dodatkami pakiet r line itddla przykładu jeździłem nowa c ( za ciasna), Nowe a4 ( nie czuje drogi jak przy starszych audi) superb ( dziękuję za bazanta ;)) no i zostało bmw 330i lci x drive 8 biegów automat.

I nie ma porównania :) oczywiście to tylko moja opinia.

Cenowo 240 k bez rabatu ( po rabacie auto do produkcji za 190 k) passat nawet po najwyższym rabacie wyjdzie koło 150 k więc jednak 40 k różnicy jest.

Proszę o opinie.

Za passatem przemawia tylko wyciszenie oraz wielkość i pojemność bagażnika.

Silnik bmw 252 ps rakieta z x drive mokra nawierzchnia to nie problem.

Prowadzenie bez porównania, ilość miejsca mniejsza niż vw ale więcej niż u konkurencji.

Siedzenia, kierownica, zawieszenie regulowane. Hamulce m, sportowy układ kierowniczy plus wydech m performance czynią z tego auta naprawdę ciekawa alternatywę.

Nagłośnienie hk daje rade lepiej niż dyna.

Ledy adaptacyjne lepsze niż vw.

Mimo tego uważam moje pytanie za ciekawy wątek i proszę o szczere opinie.

Kolor estoril też się wyróżnia.

Do tego leasing całkowity na 5 lat 105%.

Proszę o namiar do najlepszego dealera vw.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

:) dzieki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dealera to najlepszym jest Wątarski z Włocławka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o dealera to najlepszym jest Wątarski z Włocławka

 

..ile daje % rabatu?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam.

Mam pytanie o aktualne rabaty passat 220 ps dsg top wersja.

Jeżdżę teraz staruszkiem b6 od nowości i po naprawieniu ( 4 wtryski nowe, pompa oleju nowa na zebatkowa, pompa paliwa, maglownica, ksenony, i wiele innych usterek) szkoda go oddawać, no ale czas najwyższy.

Jakie sa opinie o ww aucie??

Napęd na przód daje rade?

Wydaje mi się że auto nie jest warte ceny okolo 170 k przed rabarem z kilkoma dodatkami pakiet r line itddla przykładu jeździłem nowa c ( za ciasna), Nowe a4 ( nie czuje drogi jak przy starszych audi) superb ( dziękuję za bazanta ;)) no i zostało bmw 330i lci x drive 8 biegów automat.

I nie ma porównania :) oczywiście to tylko moja opinia.

Cenowo 240 k bez rabatu ( po rabacie auto do produkcji za 190 k) passat nawet po najwyższym rabacie wyjdzie koło 150 k więc jednak 40 k różnicy jest.

Proszę o opinie.

Za passatem przemawia tylko wyciszenie oraz wielkość i pojemność bagażnika.

Silnik bmw 252 ps rakieta z x drive mokra nawierzchnia to nie problem.

Prowadzenie bez porównania, ilość miejsca mniejsza niż vw ale więcej niż u konkurencji.

Siedzenia, kierownica, zawieszenie regulowane. Hamulce m, sportowy układ kierowniczy plus wydech m performance czynią z tego auta naprawdę ciekawa alternatywę.

Nagłośnienie hk daje rade lepiej niż dyna.

Ledy adaptacyjne lepsze niż vw.

Mimo tego uważam moje pytanie za ciekawy wątek i proszę o szczere opinie.

Kolor estoril też się wyróżnia.

Do tego leasing całkowity na 5 lat 105%.

Proszę o namiar do najlepszego dealera vw.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

:) dzieki za opinie.

 

Maksymalnie wg. posiadanych przeze mnie informacji w VW dostaniesz 10,5% rabatu.

Też mam....a raczej miałem podobny problem do Twojego. W moim przypadku o wyborze zdecydował właśnie fakt wyciszenia tego auta.....i własnie bagażnik w sedanie. Pojemność dla mnie wystarczająca.

40k różnicy.....to sporo....myślę , że dla każdego. O wyborze decyduje przede wszystkim system finansowania. Każdy musi wybrać co jest dla niego najlepsze. Skrzynia...lepsza jest w BMW. Trudny wybór. Mówią, albo BMW............albo nic. Ja wybrałem VW... właśnie ze względu na wyciszenie i właściwości jezdne....Odbiór aut tuż , tuż :) Twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franciszek2013..ile daje % rabatu?

 

Mojemu kuzynowi dał nawet 8% na osobę prywatną. Wszystko zależy od tego, jak bardzo wypasiony samochód bierzesz. Im droższe auto tym większy rabat. Wysłałem mu zapytanie o to ile bym dostał rabatu na topową wersję Highline z silnikiem 280 TSi dostałbym nawet 9%. Rabat taki dlatego, że dużo tych samochodów nie jest zamawianych. Tak mi się bynajmniej wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależny od tego jaką wersję chcesz kupić, spróbuj skonfigurować np. Passata w topowej wersji 240KM BiTdi z maksymalnym wyposażeniem a później podobnie zrób z BMW czy Audi (tak aby dokładnie parametry oraz wyposażenie w obu autach się pokrywało) - cena za BMW czy Audi wyjdzie dużo dużo więcej czyli ponad 300k zł, temat dawno przerabiany, wątpię abyś na BMW dostał około 21% rabatu no chyba, że za rocznik 2015 i np. auto demo salonu ale zapomnij wtedy o konfiguracji. Co do leasingu także dawno sprawdzone i VW oferuje obecnie chyba jeden z najlepszych leasingów na rynku. Leasing w BMW 105% na 5 lat a i owszem jeśli np. dokonasz wpłaty inicjalnej gotówką w wysokości np. 60%-70%. Rabaty na VW kwestia negocjacji i zapewniam Cię, że przy zamówieniu paska za 250k zł na pewno wyrwiesz rabat dużo większy niż 10% oczywiście na auto ściśle skonfigurowane pod siebie do produkcji. Wybór oczywiście należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat BMW czy Passat, zdecydowało wyciszenie. BMW jest słabiej wyciszone, najbardziej rozbawiła mnie odpowedź serwisu BMW w sprawie wyciszenia do jednego z kolegów, że 3 to auto młodzieżowe. Podobno BMW zaczyna się od 5.

Edytowane przez Robert1272

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wyciszenia ( do prędkości 140 jest Oki a poza tym wydech w permormance słychać przy tej prędkości w trybie sport bardziej niż szumy) absolutnie lepsze wyciszenie to w moim przypadku żaden argument ( będę jeździł głównie w trybie sport plus wydech od m performance)

Jeżeli chodzi o wielkość przy rodzinie 2+1 miejsca jest wystarczająco jak dla mnie oczywiście.

Kolejna sprawa postawiłem koło siebie znajomych Passata r line oraz bmw w m paku bez porównania na korzyść bmw ( agresywna stylistyka bardziej ostre linie i ogólnie sportowo wygląda)

Passat jest chyba jednak dla ludzi spokojniejszych, starszych, potrzebujących bardziej komfortowych doznań, mi bardziej zależy na sporcie. Pełen m pakiet plus zawieszenie adaptacyjne, sportowe hamulce i układ kierowniczy.

Czy bmw zaczyna się od 5?? Jak dla mnie piątka jest duża a przestrzenią nie grzeszy do tego mniej dynamiczna, wolniejsza i do miasta za duża.

Co do ceny rabat 10% to za mało a poza tym usterkowosc Passata którego jeszcze uzytkuje dodatkowo negatywnie mnie nastawia do koncernu vw.

Rabat z bmw taki jaki mam jest aktualny.

Negocjowalem go 4 miesiące mając znajomych w salonie.

Teraz na serię 3 rabat 15 k na wyposażenie dodatkowe plus salon oprócz tego daje mi 13% oraz upust ponad 25% na wydech i koła zimowe co Sumujac daje taki rabat jak napisałem.

Chociaż nie wiem co miałby passat nigdy nie zaplacilbym więcej niż 150 k.

Leasing mam 105% całość gdzie wyjscoowo około 112% nikomu nie każe w to wierzyć po prostu napisałem posta aby poznać obiektywne opinie innych osób ale na forum passat widzę ciężko o przychylne komentarze o bmw.

Napęd x drive ( dużo testów analizowalem zawsze wygrywa nad vw)

Jeżeli chodzi o silnik vw 280 ps pali jak smok dużo więcej niż bmw.

Skrzynia tylko 6 biegów bmw 8 co przy prędkości 140 przekłada się na dużo niższe spalanie.

Mimo wszystko dzięki za opinie ale wybiorę raczej 330i x 8 automat estoril blue plus m pakiet i wydech m.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależny od tego jaką wersję chcesz kupić, spróbuj skonfigurować np. Passata w topowej wersji 240KM BiTdi z maksymalnym wyposażeniem a później podobnie zrób z BMW czy Audi (tak aby dokładnie parametry oraz wyposażenie w obu autach się pokrywało) - cena za BMW czy Audi wyjdzie dużo dużo więcej czyli ponad 300k zł, temat dawno przerabiany, wątpię abyś na BMW dostał około 21% rabatu no chyba, że za rocznik 2015 i np. auto demo salonu ale zapomnij wtedy o konfiguracji. Co do leasingu także dawno sprawdzone i VW oferuje obecnie chyba jeden z najlepszych leasingów na rynku. Leasing w BMW 105% na 5 lat a i owszem jeśli np. dokonasz wpłaty inicjalnej gotówką w wysokości np. 60%-70%. Rabaty na VW kwestia negocjacji i zapewniam Cię, że przy zamówieniu paska za 250k zł na pewno wyrwiesz rabat dużo większy niż 10% oczywiście na auto ściśle skonfigurowane pod siebie do produkcji. Wybór oczywiście należy do Ciebie.

 

Przy topowych wersjach passata dokładanie do A6 czy 5-tki ma ekonomiczny sens.

Po pierwsze kupując A6 zyskujesz coś czego w cennikach nie widać, jak np dużo lepsze wnętrze, wyciszenie.

Pewnie zamiast 2.0 240 w A6 wybieramy 3.0 które pomimo tych samych cyfr napędza duuuużo lepiej niż 2.0.

 

Jeśli bierzesz samochód dla siebie i ma zostać to warto też policzyć utratę wartości.

Przy leasingach analogicznych do wynajmu długoterminowego za tą samą wysokość raty mamy dużo więcej do wydania na A6 niż na Passata.

 

Skrzynia tylko 6 biegów bmw 8 co przy prędkości 140 przekłada się na dużo niższe spalanie.

 

Ilość biegów nie ma żadnego znaczenia na przełożenia.

Dwa dni temu jeździłem dieslem z 8-io biegową skrzynią i ostatni bieg był bardzo krótki. Spalanie 13 przy 140 na tempomacie.

Edytowane przez dziki_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy użytkownicy z manualną skrzynią biegów, mając ponownie możliwość wyboru wybralibyście inaczej? Użytkownicy DSG ponownie wybraliby auto z automatem? Czy jednak do dokonalibyście innych wyborów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jeżdżę więcej w trasie i świadomie wybrałem manuala. Po roku użytkowania bym nie zmienił, chociaż oczywiście DSG ma swoje plusy. Dodam tylko, że drugie auto w domu mam w automacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności