Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś znalazłem na alledrogo jakieś ustrojstwo;) za parę stów , co niby odblokowuje TV i DAB w Passacie właśnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym z Twojego Passata wyrzucił Pakiet drogowy. DLA masz już w pakiecie bussines a kamer nie masz w Superbie więc nie wiem po co Ci one tutaj. Z innych rzeczy to np. zastanowiłbym się nad zmianą kierownicy na podgrzewaną i dodanie podgrzewania szyby przedniej jeżeli parkujesz pod gołym niebem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rolety, czujniki ciśnienia, Area View i Keyless dla mnie zbędne i podnoszą cenę

chcę się zbliżyć z ceną do Superba który wyszedł mi 130k

jak to jest z tym alarmem w VW? W Skodzie dawali darmowy a do ubezpieczenia wystarczał immobilizer

 

Twoja konfiguracja po usunieciu Pakietu drogowego: V4M3BVXU

 

Nic mi nie wiadomo o darmowym alarmie w Superbie. Najlepiej zapytaj ubezpieczyciela czego wymaga przy takiej wartości auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi zegarami Active Display - przeszkadzają w nocy? Jarają w oczy? Gdzieś tu na forum ktoś pisał, że nie, ale to jedna opinia, a jak tak patrzę na zdjęcia to mam jeszcze wątpliwości. Można ściemnić cały kokpit, ale czy potem nie będzie znowu za ciemno w słoneczny dzień? Niestety jasność ustawia się niezbyt wygodnie, więc nie widzi mi się ciągle to zmieniać.

 

Jeszcze mogę to wycofać, ale fajny bajer. Pytanie czy to nie bajer, który na dłuższą metę przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AID i polecam, nie oślepiają. Jasność dostosowują automatycznie.

Nie chciałem ich, ale teraz bardzo się cieszę że je mam.

Ilość informacji na zegarach duża, ale po kilku dniach wszystko się ogarnia.

Najlepsza jest nawigacja przed oczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zegary tradycyjne, osobiście trochę mi przeszkadzało ich podświetlenie, wszystko to zależy od naszych upodobań, wrażliwości oczu na podświetlenie, jak czytam testy i opinie to każdy ma swoje zdanie, najlepiej jak sam sprawdzisz i najlepiej wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie B8 bez AID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odtwarzacie muzykę z kart SD lub pendriva ?? Jaka wielkość maksymalna jest obsługiwana ?? Ile utworów macie na nośniku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest z tymi zegarami Active Display - przeszkadzają w nocy? Jarają w oczy? Gdzieś tu na forum ktoś pisał, że nie, ale to jedna opinia, a jak tak patrzę na zdjęcia to mam jeszcze wątpliwości. Można ściemnić cały kokpit, ale czy potem nie będzie znowu za ciemno w słoneczny dzień? Niestety jasność ustawia się niezbyt wygodnie, więc nie widzi mi się ciągle to zmieniać.

 

Jeszcze mogę to wycofać, ale fajny bajer. Pytanie czy to nie bajer, który na dłuższą metę przeszkadza?

 

Już pisałem kilkadziesiąt i również kilka stron temu więc teraz w skrócie.

 

To jest ekran LCD więc świeci. To czy komuś przeszkadza zależy od indywidualnych upodobań i tolerancji.

 

Ja np. wielki entuzjasta gadżetów po wzięciu auta testowego na całą dobę i wielu kilometrach jazdy po zmroku nie chciałbym ich nawet za darmo. Nic automatycznie się nie ustawiało. Wieczorem skręcałem (w menu, czemu nie bezpośrednio na desce?) podświetlenie do minimum, niestety wraz z pozostałymi podświetlonymi przyciskami (drażniące), a w dzień musiałem podkręcać ustawienie z wieczora bo było za blado.

Druga sprawa to jest dużo i kolorowo, a nie jestem przekonany czy potrzebnie gdyż w jakimś stopniu odciąga to wzrok od drogi.

 

Są oczywiście zalety czyli jakaś personalizacja polegająca na wyborze chyba 5-ciu różnych charakterystyk zegarów oraz co chyba najciekawsze wyświetlanie mapy między zegarami. Co prawda w jednej bodajże skali, ale zawsze.

 

A zatem będę powtarzał do bólu. Jedni akceptują to świecenie inni jak ja już nie. Same kolory, układ grafiki oraz jakość (rozdzielczość) to też indywidualna sprawa. Elektroniczne zegary bardziej podobają mi się w nowym A4, ale z kolei w BMW 5 jest dużo gorzej niż w Passacie.

 

 

Nie chcę Cię ani zniechęcać ani namawiać do wzięcia AID. . Pamiętaj tylko, że to nie jest opcja, która możesz wyłączyć/złożyć/schować, a najlepiej po prostu zrób wszystko żeby to przetestować samemu.

 

 

Żeby zrobiło się bardziej wesoło to dodam, że AID jako płaską i gładką powierzchnię łatwiej wyciera się z kurzu względem zegarów w tubach.:D

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy odtwarzacie muzykę z kart SD lub pendriva ?? Jaka wielkość maksymalna jest obsługiwana ?? Ile utworów macie na nośniku ??

 

podaję wg instrukcji

 

karty:

SD (zwykłe) do 2GB

SDHC do 32GB (używam takiej)

SDXC do 256GB

 

Na poziom katalogu maks. 1000 elementów (elementami są katalogi, listy odtwarzania i pliki audio).

Na nośnik danych maks. 30000 plików audio.

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam do powyższego, że (subiektywnie) VW robi najładniejsze klasyczne zegary spośród swojej konkurencji. Proste/ergonomiczne, schludne, czytelne i mi się podobają. Może prozaiczne, a innym wydawać się może głupie, ale były one jednym z wielu elementów (argumentów) dla których zdecydowałem się na B8 aniżeli na Mk5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam do powyższego, że (subiektywnie) VW robi najładniejsze klasyczne zegary spośród swojej konkurencji. Proste/ergonomiczne, schludne, czytelne i mi się podobają. Może prozaiczne, a innym wydawać się może głupie, ale były one jednym z wielu elementów (argumentów) dla których zdecydowałem się na B8 aniżeli na Mk5.

 

Ani prozaiczne ani głupie i doskonale Cię rozumiem Kolego. Każdy ma swoje upodobania/oczekiwania/przyzwyczajenia.

 

Np. w moim przypadku jako, że w grę wchodziła wyłącznie automatyczna skrzynia biegów to wybierałem spośród aut mających elektryczny ręczny tylko połączeniu z funkcją Auto-Hold, której np. Mazda 6 nie ma (pomijam, że nawet gdyby miała to odpadłaby w dalszej selekcji za kiepskie fotele i słabe silniki, ale tak nie załapała się nawet do pierwszego sortu).

Po prostu przyzwyczaiłem się, że na czerwonym nie muszę deptać na hamulec aby auto nie pełzało w trybie D i nie wyobrażam sobie auta bez tego.

 

W temacie owych zegarów to najbardziej podobają mi się z Audi A6 po lifcie. Można by rzec, że hybrydowe bo zarazem klasyczne z bardzo elegancką czcionką, jakby lekko trójwymiarowe, a z drugiej strony z dość dużym wyświetlaczem pośrodku, na którym można mieć m. in. mapę, o której tylu tutaj wspomina.

Zresztą to nie tylko moja opinia.

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też na to zwróciłem uwagę, To wrażenie, że zegary są bliżej niż otoczenie wskaźników. Audi zrobiło to kapitalnie. Jak i sprasowanie drewna z aluminium i wiele innych. Ale bądź co bądź nie jest konkurencją dla VW bynajmniej nie w kwestii ceny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W temacie owych zegarów to najbardziej podobają mi się z Audi A6 po lifcie. Można by rzec, że hybrydowe bo zarazem klasyczne z bardzo elegancką czcionką, jakby lekko trójwymiarowe, a z drugiej strony z dość dużym wyświetlaczem pośrodku, na którym można mieć m. in. mapę, o której tylu tutaj wspomina.

Zresztą to nie tylko moja opinia.

 

Dokładnie, też po cichu liczyłem, że tradycyjne zegary w B8 będą coś na wzór tych z A6 - jak ująłeś - 2 w 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z prawym lusterkiem? ..W golfie mam ,że jak zapinam bieg wsteczny prawe lusterko obniża się . W passacie mając pakiet lusterka nie zauważyłem aby prawe lusterko przy włączonym biegu wstecznym obniżało się.. (posiadam area view tylko czy na kamery jestem skazany ?) może Ktoś zwrócił na to uwagę ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pisał wcześniej na forum, lusterko obniża się tylko jeśli są fotele z pamięcią ustawień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i oczywiście należy najpierw samemu ustawić pozycję lusterka prawego (na wstecznym).

Tzn. wbić "R" i wtedy manualnie ustawić prawe lusterko do takiej pozycji jak jest przez nas oczekiwana. Później po wbiciu D i przekroczeniu 10-20kmh lusterko wraca do normalnego położenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko odnośnie wydechów w TSI 280 - czy po obu stronach są dwururki? Na tym nagraniu

tak właśnie jest (widać w 1:34 oraz 1:39). Czy to tylko R-line tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogowe zegary w B8 to poza lewarkiem DSG chyba jedyny element wręcz skopiowany z B7 (a nawet z B6, oczywiście białych, nie niebieskich). Są ładne, ale podobnie jak Koledzy uważam, że mogli trochę poszaleć w stylu A6. Widać skupili się na AID i zabrakło inwencji na analogi. Co prawda postawili na dobrego konia bo przecież AID ma sporą popularność wśród klientów i zapewne dlatego ten trend będzie rozwijany w innych modelach co widać na przykładzie nowego Tiguana (seryjnie w Highline).

Ja natomiast i tak mam postęp w analogach bo teraz mam kolorowy wyświetlacz pomiędzy zegarami czego nie miałem w B6 :P

 

 

 

Co do lusterek to już pisaliśmy, że uzależnienie obniżania prawego od pamięci foteli jest irracjonalne. Znowu posłużę się nowym Tiguanem. W pakiecie Lusterka za 780 zł (dla każdej wersji) jest składanie lusterek, podświetlenie przestrzeni wokół drzwi i właśnie obniżanie prawego na wstecznym biegu.

 

Jak widać można.

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanko odnośnie wydechów w TSI 280 - czy po obu stronach są dwururki? Na tym nagraniu
tak właśnie jest (widać w 1:34 oraz 1:39). Czy to tylko R-line tak ma?

 

To standardowe wydechy dla 2.0 TSI 280km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaliście może instrukcje do auta przed odbiorem? Jest taka opcja? - miałbym co czytać w oczekiwaniu na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności