Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ,który silnik będzie lepszy.

1.8 TSI + DSG 7 stopniowa

2.0 TSI + DSG 6 stopniowa

 

Z tego co czytałem to 1.8 produkowany jest przez AUDI, a 2.0 przez VW.

DSG 7 stopniowa - sucha skrzynia,a DSG 6 mokra.

 

Interesuje mnie :

1)który silnik będzie wytrzymalszy ?

2)która skrzynia będzie mniej awaryjna DSG

 

Teoretycznie 1.8 miał być wycofany bo to konkurencja dla 2.0 VW ;)

Ale jest i spalanie w tym przypadku jest niższe co nie jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opozycji do wypowiedzi Szyltona, widzę że spalanie dla 1.8 tsi jest marginalnie mniejsze więc kwestią spalania nie zawracałbym sobie głowy. Na pewno 2.0 TSI daje jeszcze więcej frajdy z jazdy.. i tego (jeśli było by mnie stać) bym się trzymał :)

 

A co do foteli bo gdzieś pytałeś.. Powiem przykład. Po ciężkim tygodniu w piątek pod wieczór wyjeżdżałem w góry i będąc szczerym, po całej trasie wysiadłem z samochodu wypoczęty. Nie przepadam za pełną skórą, mam alcantare. Natomiast, służbowym superbem po parudziesięciu kilometrach zaczynam się kręcić w fotelu. Mam 194 cm wzrostu.

 

Co do spalania. Powtórzę co już ja i koledzy napisali. Potrafi palić mało na trasie poniżej 6 litrów żaden problem. A w mieście to zależy jak bardzo lubisz świst turbiny. Ja po zabitych Gliwicach mam po mieście między 10 a 13 litrów.

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam alcantare i przy moim wzroście uważam fotele za BARDZO wygodne! Zdecydowana poprawa w stosunku do B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie!

Odbieram nowego Passata w następnym tygodniu. Czy w związku z akcją rabatową i oponami zimowymi gratis jest szansa na skorzystanie z tej oferty.Czy coś wiecie na ten temat?

 

Mój też jest właśnie w transporcie. Dzwoniłem do Poznania i powiedzieli mi, że mam się zgłosić do mojego sprzedawcy i powinienem otrzymać komplet kół i rabat. Ja zamówiłem Comfortline więc koła będą 16-to calowe, a rabat podobno w wysokości 3300,- (Trendline tak samo, a Highline 17-tki i inny rabat - nie pamiętam jaki). Skontaktowałem się następnie z moim dilerem i usłyszałem, że wiedzą o tym, ale dokładnie co i jak, to będzie dopiero wiadomo w przyszłym tygodniu jak otrzymają oficjalną fakturę za auto. Także zobaczymy... Mam nadzieję, że się uda, koła zimowe się przydadzą, a rabatem też nie pogardzę (trochę kasy zostaje w kieszeni). Jak będę coś więcej wiedział dam zanć... Podobnie jak ty WD70, prośba, jakbyś coś ugrał też się pochwal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ,który silnik będzie lepszy.

1.8 TSI + DSG 7 stopniowa

2.0 TSI + DSG 6 stopniowa

 

Z tego co czytałem to 1.8 produkowany jest przez AUDI, a 2.0 przez VW.

DSG 7 stopniowa - sucha skrzynia,a DSG 6 mokra.

 

Interesuje mnie :

1)który silnik będzie wytrzymalszy ?

2)która skrzynia będzie mniej awaryjna DSG

 

Teoretycznie 1.8 miał być wycofany bo to konkurencja dla 2.0 VW ;)

Ale jest i spalanie w tym przypadku jest niższe co nie jest bez znaczenia.

Zdecydowanie wybrałbym 2.0 TSI (chyba, że cena zakupu ma znaczenie). Spalanie w 2.0 TSI nieco większe, ale już różnica w stosunku do 1.8 TSI niewielka.

DSG 6- stopniowa jest mniej awaryjna, wytrzymuje bez napraw większe przebiegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te informację masz z infolinii?

Zadzwonię do dilera w poniedziałek i podpytam o te kółka i rabat.

Dam znać co i jak się uda załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 1.8 tsi nie jest lepszym silnikiem od 2.0 - bardziej wytrzymałym, produkowanym przez AUDI ?

Eksploatacja DSG 7 będzie tańsza ,ale bardziej awaryjna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy 1.8 tsi nie jest lepszym silnikiem od 2.0 - bardziej wytrzymałym, produkowanym przez AUDI ?

Eksploatacja DSG 7 będzie tańsza ,ale bardziej awaryjna ?

Te silniki są podobne konstrukcyjnie. Tak więc ich trwałość będzie podobna.

Co do eksploatacji DSG 7- tańsza- ze względu na brak konieczności wymiany oleju po 60 tys???

 

Polecam ten artykuł. Rozwieje część dylematów:

http://magazynauto.interia.pl/porady/eksploatacja/skrzynia-2871/news-dsg-skrzynia-czy-skarbonka,nId,976450

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowienie zlozone:

 

Variant HL, 150 TDI DSG

- czarna perla z Soho

- wentylowane fotele skorzane

- business z Discovery Pro

- pakiet telefoniczny Comfort

- podgrzewana szyba

- Area View

- kierownica Tiptronic

- alarm

- rolety przeciwsloneczne

 

Mial bys Superb, ale niestety nie maja dodatkowego napinania pasow bez brania poduszek z tylu. Tak czy inaczej mam nadzieje, ze za 18 tygodni bede zadowolony :) Na jezdzie probnej podpasowal mi ten silniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamowienie zlozone:

 

Variant HL, 150 TDI DSG

- czarna perla z Soho

- wentylowane fotele skorzane

- business z Discovery Pro

- pakiet telefoniczny Comfort

- podgrzewana szyba

- Area View

- kierownica Tiptronic

- alarm

- rolety przeciwsloneczne

 

Mial bys Superb, ale niestety nie maja dodatkowego napinania pasow bez brania poduszek z tylu. Tak czy inaczej mam nadzieje, ze za 18 tygodni bede zadowolony :) Na jezdzie probnej podpasowal mi ten silniczek.

Dokładnie na który tydzień masz datę produkcji? Ja zamawiałem sedana 2.0 TDI 150 KM manual w połowie września i termin produkcji to 6 tydzień 2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

data dostarczenia do mnie to okolo 11 tydzien. Nie mam niestety wgladu do daty produkcji (zamowienie realizuje firma). Stawialbym ze 9 tydzien ... ale to tylko przypuszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... manetki przy kierownicy... tez mam i w ogole nie uzywam. Mysle ze nie potrzebnie zamawialem do bitdi.

Przy przyspieszaniu trzeba sie nauczyc wrzucac + przy okolo 4 tys.( max moment)

Przy bitdi i przyspieszaniu ( na maksa ze zapietym trybem sport na dsg) do 140kmph to lepiej sie mocno trzymac kierownicy i skupic na drodze a nie jeszcze manetkami machac.

Mysle ze manetki lepiej sie sprawdza w benzynie bo mamy wiekszy zakres obrotow i mozna biegi poprzeciagac ;)

Takie moje odczucia. W sumie nie wiele kosztuja ale teraz wzialbym co innego za ta kase... hmnn. Ale jeszcze nie wiem co ;)

Taka moja uwaga.

Edytowane przez heavyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za uwage :) juz za pozno. To moj pierwszy automat wiec taka wsteczna kompatibilnosc :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy nappy czy warto brać czy pozostać przy alcantarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosc czesto jezdzilem z kolega jego b7/b8 (Nappa) i mi bardzo odpowiadalo. Co jednak przewazylo to male dzieci, ktorych napoje i jedzienie moze byc bezwgledne dla welurka a ja nie mam ochoty spedzac wieczorow czyszczac wnetrze :/ Gdyby nie szkraby raczej nie doplacalbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wentylowanej warto doplacic, do gladkiej to juz jak lubisz, o ile w zimie pol biedy ( fotel szybko lapie temperature) to w lecie dla mnie porazka...W B7 mam zwykla skore , w B8 wentylowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wentylowanej siedzisko jest wygodne?, wiem że brak w tej opcji wysuwanej części fotela pod udami (mam 188 cm wys.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 183 i nie narzekam, siedzenia duzo wygodniejsze niz w B7. Brak jest wysuwanej podporki pod uda ale jest regulacja wyskosci oddzielna dla przodu i tylu fotela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nappa ladnie sie prezentuje, skora to skora :)

mialem alkantare w audi a4 b8 i byla zawsze czyms uwalona przez dzieciaki. To sie picie wylalo czy kanapka spadla.

Narazie zadnych sladow przewozu dzieci nie widze, moze jak sie cieplo zrobi bedzie inaczej :)

 

A co do samych siedzen to trzymanie boczne w pasku i siedzeniach w HL jest cieniutkie. Lata sie na kazdym mocniejszym zakrecie.

 

Brakuje opcji sportowe siedzenia.

Edytowane przez heavyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Do tej pory jeździłem samochodami słabszej klasy; )

Passat wydawał się czymś lepszym. Tak też się czułem jak go odebrałem po 8 miesiącach . Z komentarzy wynika, że passat = fiat Panda bez klimy.

Osobiście prowadziłem BMW 535d kolegi za 100k euro i jakoś nie doznałem orgazmu. Zapycha, a i owszem i czuć te tysiące euro, ale passat jakąś kulawą krewną nie jest, więc proszę bez megalomani. Wiem co to słowo znaczy, pracuję w niemieckiej firmie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności