Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie huczenie zawieszenia przejdzie po 1000 km, emergency assist stop jest i działa bardo dobrze. W instrukcji jest wszystko bardzo dobrze opisane.

 

Przetestuję jeszcze raz ale u mnie chyba nie zadziałało. Samochód zwalnia a poniżej 60 km/h wyłączył lane assist i auto przejechało na drugi pas, musiałam łapać kierownicę. W tej chwili nie mam 100 % pewności czy miałem włączone ACC, jutro sprawdzę.

 

Zawieszenie ucichnie? Stary, oby tak było. Na razie mnie uspokoiłeś. Dam głośniej Dynaaudio :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat zawieszenie DCC jest ciche od poczatku pomimo 18ek.

Natomiast gwarantuje Ci ze nie masz emegency assist ani jam assist w pakiecie drogowym. Tak jak piszesz line assist wylacza sie ponizej 60km/h i koniec , pakiet drogowy plus dopiero ma te dwa systemy, po prostu sprzedawcy nie maja pojecia o tych pakietach i gadaja bzury, ja tez sie czuje troche oszukany odnosnie pakietu drogowego...

generalnie po pierwszym zachwycie stwierdzam ze to bardzo dobry samochod ale chyba jednak nie wart 190tys zl

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odebrałem Pastucha dziś.

 

Jezu, co ja kupiłem. :-(

 

Przesiadam się z Golfa VII. koła 16"

 

Mój Pastuch ma DCC i koła 17"

 

Jest masakrycznie głośny na dziurach. Słychać każde dobicie amortyzatorów jak w aucie ze zużytym zawieszeniem.

 

Przykład - dojeżdzam powolutku do progu zwalniającego przed szkołą - takiego z kostki, wbudowanego w jezdnię. Samochód robi ŁUP! i wjeżdża na górę. Golf po prostu wjeżdzał bez żadnych odgłosów. Testowane na Comfort i Normal. Zresztą nie wyłączam komfort.

 

Mam coś nie tak z tym zawieszeniem? Dopiero 40 km zrobiłem - coś się jeszcze ułoży?

 

Pełna recenzja po jakimś 1000 km.

 

Emergency assist stop też nie ma przy automacie (i pakiecie drogowym). Jestem srogo zawiedziony bo dobierałem automat za radą sprzedawcy zeby mieć jam assist i emergency assist właśnie.

 

U mnie po przejechaniu 5400km nadal podczas pokonywania progów zwalniających zawieszenie jest głośne (tak jak w Twoim opisie)...posiadam w swojej firmie stare auta, jest m.in. ford mondeo mk2 i tam przy pokonywaniu np progów zwalniających jest zupełna cisza, auto po prostu przelatuje przez nie z pełną gracją, co do szumów w moim B8, to chciałem tylko nadmienić że w mondeo mkII z 98 roku jest dużo ciszej....

 

Tak się zastanawiam czy są gdzieś podane jakieś dane, które mówia o tym jakie są optymalne parametry w B8 jeśli chodzi o jego wyciszenie podczas jazdy, bo jeśli tak to wtedy kupuje sobie takie urządzenie ale atestowane, mierzę u siebie w aucie i jeśli wyjdzie coś nie tak to pędzę czym prędzej po raz kolejny do ASO ale już z jakimiś dowodami, bo mam wrażenie że w innej sytucji to te gnojki będą mnie zwodzić w nieskończoność ...

 

Ps. W sumie to zawieszenie jest głośne wszędzie tam gdzie generalnie przy tej klasie auta powinno być cichuteńke....

Myślałem, że uniknę dołączenia do kółka malkontentów ale jednak się nie udało, żeby w aucie za 120000zł szumy były większe niż w aucie z 98 roku a zawieszenie jest tak głośnie jak w twingo z 93 roku to jakieś nieporozumienie

Edytowane przez pioter2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzisiaj odebrałem.

 

Na plus:

-AID

-Pakiet r-line i kolor oryx

-DCC

-Silnik i skrzynia

-Pakiet Siedzenia

-Area View

 

Na minus:

-Szumi na autostradzie powyżej 120 (sic!)

-Na dolach wyraźnie słychać plastiki (trzeszczą)

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moze ktos by powiedzial co jest w pakiecie drogowym dla B8 2.0 TSI Variant z 38 tygodnia? Samochod czeka na naprawę uszkodzenia w transporcie a ciekawość mi nie daje spokoju. Odbiór dopiero za kilka dni.

Edytowane przez bol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po przejechaniu 5400km nadal podczas pokonywania progów zwalniających zawieszenie jest głośne (tak jak w Twoim opisie)...

Ps. W sumie to zawieszenie jest głośne wszędzie tam gdzie generalnie przy tej klasie auta powinno być cichuteńke....

 

No właśnie nie wiem co z tym zawieszeniem. Ja już zacząłem sądzić, że czepiam się, bo przesiadłem się z wielowahaczowego. Sprawdzałem też testówkę na tych samych kołach i z tym samym silnikiem i może tam było nieco ciszej, ale pewności nie mam. Zauważyłem, że u mnie i w tym testowym (sedan) jak się porusza dolną częścią zderzaka pod srebrną lub lakierowaną listwą pod tablicą rejestracyjną to te części nie są spasowane na sztywno. Ruszają się i nie wiem czy to w połączeniu z osłoną pod bakiem nie daje takiego głuchego wrażenia. Ja mam wrażenie właśnie, że to nie tyle zawieszenie hałasuje, co że coś rezonuje (osłony czy coś w tym stylu ????). A mam ponad 14 tys. km nalatane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po przejechaniu 5400km nadal podczas pokonywania progów zwalniających zawieszenie jest głośne (tak jak w Twoim opisie)...posiadam w swojej firmie stare auta, jest m.in. ford mondeo mk2 i tam przy pokonywaniu np progów zwalniających jest zupełna cisza, auto po prostu przelatuje przez nie z pełną gracją, co do szumów w moim B8, to chciałem tylko nadmienić że w mondeo mkII z 98 roku jest dużo ciszej....

 

 

Objeżdzę jakkieś 1000 km a potem może się umówimy na jakiegoś spota - też jestem z zachodniej Polski.

Nie chce mi się wierzyć że to co słyszę z kół jakoś się ułoży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, dzisiaj odebrałem.

 

Na plus:

-AID

-Pakiet r-line i kolor oryx

-DCC

-Silnik i skrzynia

-Pakiet Siedzenia

-Area View

 

Na minus:

-Szumi na autostradzie powyżej 120 (sic!)

-Na dolach wyraźnie słychać plastiki (trzeszczą)

 

 

Pozdro

 

Gratulacje, piękne auto. Pytanie jak kolor na żywo się prezentuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli moze ktos by powiedzial co jest w pakiecie drogowym dla B8 2.0 TSI Variant z 38 tygodnia? Samochod czeka na naprawę uszkodzenia w transporcie a ciekawość mi nie daje spokoju. Odbiór dopiero za kilka dni.

Line assist, side assist, asystent wyjazdu i rozopoznawanie pieszych

a z ciekawosci co rozwalili i jaka rekompensate ci zapeoponowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje, piękne auto. Pytanie jak kolor na żywo się prezentuje?

 

wg. mnie wygląda świetnie, szczególnie razem z r-line. Najbardziej jestem właśnie zadowolony z wyglądu. Odróżnia się od korpo Passatów :)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W r line bagażnik teraz ręcznie zamykany ? Nic sie nie zmieniło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W r line bagażnik teraz ręcznie zamykany ? Nic sie nie zmieniło ?

 

Witam, tak, aczkolwiek w sedanie nie jest to uciążliwe. Pamiętajmy że w sedanie i tak bagażnik otwiera się samoczynnie po naciśnięciu. Jeżeli mam wybierać między domykaniem a wyglądem - wybieram wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ine assist, side assist, asystent wyjazdu i rozopoznawanie pieszych

a z ciekawosci co rozwalili i jaka rekompensate ci zapeoponowali?

 

Przycierka na rancie drzwi (punktowa). Nikt nie potrafi pokazac bez szkla powiększającego. rabat 2K. A we wczesniejszych wersjach pakietu drogowego co bylo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przycierka na rancie drzwi (punktowa). Nikt nie potrafi pokazac bez szkla powiększającego. rabat 2K. A we wczesniejszych wersjach pakietu drogowego co bylo?

 

To wlasnie jest stary pakiet drogowy.

W nowym (plus) jest dodatkowo emergency assist I traffic jam assist.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, montowal ktoś CB w sedanie? ? Sprawdzałem antenę na klapie i jest ok, tylko jak przeciągnąć kabel do przodu samochodu? ? Pod siedziskiem tylnej kanapy jest tak ciasno, że ledwo dłoń wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Zastanawiam się nad zakupem B8 z silnikiem benzynowym, jeżdżę głównie po mieście z przebiegiem około 15k rocznie.

Na forum znalazłem bardzo dużo cennych informacji oraz wskazówek, jeśli chodzi o samochody z silnikami TSI to głownie wypowiadają się posiadacze większych jednostek.

Ja chciałbym poznać opinie użytkowników B8 z silnikiem 1.4 TSI 150KM (manual i DSG) jak wam się jeździ i jak wgląda spalanie w miejskich korkach i na trasie.

 

Pozdrawiam

Robert

Edytowane przez Liberty76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałbym poznać opinie użytkowników B8 z silnikiem 1.4 TSI 150KM (manual i DSG) jak wam się jeździ i jak wgląda spalanie w miejskich korkach i na trasie.

 

Na pytanie o spalanie musisz odpowiedzieć sobie sam.

Te silniki maja tak, że jak jeździsz delikatnie to pala niezbyt dużo ( 6-7 w trasie , ~9 w mieście )

jak masz ciężka nogę to pala wiecej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, tak, aczkolwiek w sedanie nie jest to uciążliwe. Pamiętajmy że w sedanie i tak bagażnik otwiera się samoczynnie po naciśnięciu. Jeżeli mam wybierać między domykaniem a wyglądem - wybieram wygląd.

 

No to wielka szkoda ze nie mozna tego połączyć, ja bym wybrał easy open i pakiet dorzucić oddzielnie jak "jeden" kolega z forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jeszcze jednego, czy koledzy ktorzy tak skarza sie na szumy podczas jazdy maja szyby zwykle czy podgrzewane? Bo powiem ze u mnie owszem od 120km/h jest slyszslny szum ale nie jest on naprawde duzy, nawet cicho grajace radio zaglusza go zupelnie...z tego co inni pisali to maja dzwieki na poziomie jazdy z otwartym oknem...no chyba ze sie przesiedli z S klassy to wtedy rozumiem :hmm

U mnie jest szyba przednia dodatkowo podgrzewana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy jestem jeszcze jednego, czy koledzy ktorzy tak skarza sie na szumy podczas jazdy maja szyby zwykle czy podgrzewane? Bo powiem ze u mnie owszem od 120km/h jest slyszslny szum ale nie jest on naprawde duzy, nawet cicho grajace radio zaglusza go zupelnie...z tego co inni pisali to maja dzwieki na poziomie jazdy z otwartym oknem...no chyba ze sie przesiedli z S klassy to wtedy rozumiem :hmm

U mnie jest szyba przednia dodatkowo podgrzewana

 

Mam podgrzewaną i mi szumi. Ale zaczynam się zastanawiać czy to nie dlatego że przesiadłem się z diesla. Nie słyszę silnika. Może warkot mojego diesla był dokładnie w przeciwnej fazie do szumu powietrza?

Wolałbym żeby warkot wrócił ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności