Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Na N nie ma smarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli na wolnych "P" może być . nic nie powinno się stać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie loga stacji radiowych jezdzilem dzisiaj chwile nowym golfem 7 (my 2016) z discovery media i loga sa w pamieci urzadzenia wgrane, samochod na pewno nie mial DAB. Zobaczymy jak jest w discovery pro bo moj passat podobno powoli juz jedzie do dilera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze pojecie jak wyglafa sorawa z siatkami do zabezoieczenia bagazy w bagazniku ? Czyvw Variancie B8 mozna uzyc tylko jednej siatki podlogiwej czy jest opcja uzycia tez siatek bocznych jak w autach z kura na masce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu ponad 11 tys km napiszę o swoich odczuciach odnośnie spalania silnika 1.8 TSI 180 KM.

A więc odczucia mam bardzo, ale to bardzo ambiwalentne. Raz zachwycam się niskim spalanie tego silnika, innym razem z kolei jestem w szoku jak dużo pali i aż zastanawiam się, czy na pewno wszystko jest ok z moim silnikiem....

 

Codziennie pokonuję 20 km w jedną stronę do firmy, z tego 10 km obwodnicą i 10 km miejską dwupasmówką.

 

Jadąc rano do firmy jestem w stanie osiągnąć spalanie nawet w okolicach 6-7l/100 km - jest to efektem tego, że są mniejsze korki oraz mam delikatnie "z górki".

 

Z kolei wracając - początkowo średnie spalanie wynosi nawet 15 l/100 km. Spowodowane jest początkowo jednostajną jazdą pod delikatną górkę i do tego w korku. Najgorsze dla tego silnika jest ciągłe rozpędzanie auta do 50 km/h. Przy ciągłym ruszaniu i zatrzymywaniu się - pali na prawdę sporo. Ostatecznie dojeżdżając do domu zamykam się w spalaniu w drodze powrotnej ok 9,5l/100km - 10l/100km - ale jest to w ogromnej mierze zasługą tego, że na obwodnicy poprawiam sobie wynik... Uśredniając wynik z jazdy w jedną i drugą stronę wychodzi więc średnio ok 8 - 8,5 l, więc w miarę OK.

W tej chwili długodystansowe średnie spalanie wynosi u mnie 8,3l.

 

Podsumowując - auto potrafi zejść do na prawdę niskiego spalania gdy jedziemy w miarę jednostajnie, nawet w ruchu miejskim ale pod warunkiem, że nie ma korków. Ostatnio przejeżdżając bardzo długi odcinek przez miasto udało mi się mieć spalanie poniżej 7 litrów, po drodze z 12 świateł, jednak ruch był płynny.

Z drugiej strony jazda w dużych korkach, tym bardziej przez pierwsze kilometry po uruchomieniu, potrafi z kolei wywindować średnie spalanie do dobrych kilkunastu litrów/100km.

Edytowane przez matteo84
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ostatecznie - (też miałem podobne radości/rozczarowania) że każdy wynik średni z odcinaka mieszanego poniżej 9,0 to świetny wynik... i tego się trzymam. Raz jest 6,9 raz 7,2 a czasem 9,5.... wszystko poniżej 9 jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja po 3 tys. kilometrów z jazdą pól/pół trasa miasto mam około 8 litrów ... W reanault scenic 1.6 benzyna znajomej, spalanie jest na poziomie 8.4l.. w ranault megane 1.6 105km drugiej znajomej, spalanie oscyluje wokół 10litrów.. :P wiec nie jest źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyzwyczaiłem się jednak do spalania jakie ma moja żona w golfie 7 1.4 tsi 122 KM. 30% trasa 70% miasto - wynik ok 6 - 6,5l /100 km...

Ten silnik 1.4 TSI 122 KM jest na prawdę ekonomiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja przyzwyczaiłem się jednak do spalania jakie ma moja żona w golfie 7 1.4 tsi 122 KM. 30% trasa 70% miasto - wynik ok 6 - 6,5l /100 km...

Ten silnik 1.4 TSI 122 KM jest na prawdę ekonomiczny.[/QUOT

 

Potwierdzam, że silnik 1.4 tsi 125 km nawet w passacie B8 jest bardzo ekonomiczny. Po przejechaniu 13 000 km w passacie 1.4 tsi 125 km stwierdzam, że silnik ten średnio pali 6 - 6,5 litra na 100 km. I wbrew pozorom daje radę w codziennej eksploatacji.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników obecnych i przyszłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 1,5 roku używałem Octavii III 1,4 140 km i też mocno zastanawiałem się nad silnikiem 1,4 150km do B8 ale ostatecznie wybrałem 1,8... Pierwsze tygodnie też próbowałem się zmieścić w okolicy 7-7,5 ale uznałem, że to nie jest po prostu realne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie trochę z innej beczki..

 

Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat siatki do mocowania bagażu w bagażniku (cena 410 zł) - dla wersji sedan. Czy jest to zwykła siatka (rozciągliwa) rozłożona na podłodze bagażnika czy jest to coś innego (bardziej skomplikowanego)? Czy warto? Pytanko również czy warto brać matę ochronną do bagażnika? Jest to zwykłą prawie plastikowa mata jak w toyocie gdzie cokolwiek się na niej znalazło na najmniejszych zakrętach się ślizgało od prawego do lewego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat siatki do mocowania bagażu w bagażniku (cena 410 zł) - dla wersji sedan

 

Ja dostałem cenę 255 brutto - tyle, że do kombi, ale to akurat nie powinno mieć znaczenia (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej spalanie w silnikach 1.8T i 2.0T można podsumować w ten sposób :

"mały(mało) kiedy trzeba, wielki(wielkie) kiedy chce" :)

potrafi spalić mało jak trzeba ale jak chcemy poczuć moc na kołach potrafi palić jak szalony :) ale czy to nie piękne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak napisałem wcześniej spalanie w silnikach 1.8T i 2.0T można podsumować w ten sposób :

"mały(mało) kiedy trzeba, wielki(wielkie) kiedy chce" :)

potrafi spalić mało jak trzeba ale jak chcemy poczuć moc na kołach potrafi palić jak szalony :) ale czy to nie piękne ;)

 

Kupując 1.8 tsi 180 koni trzeba się liczyć z większym spalaniem i tyle. Nikt nigdy nie mówił, że to oszczędny silnik. A to co można wyprawiać z tym silnikiem na autostradzie, hmmm...poezja.

Ktoś kto liczył na małe spalanie mógł kupić np nissana note 1.2. Kupując vw B8 1.8 tsi i licząc na małe spalanie, to albo ktoś kupił w ciemno i ma teraz dylemat i w sumie współczuję, albo kupił (tak jak np. JA) w pełni świadomie, aby czerpać przyjemność z tych koników...:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie trochę z innej beczki..

 

Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat siatki do mocowania bagażu w bagażniku (cena 410 zł) - dla wersji sedan. Czy jest to zwykła siatka (rozciągliwa) rozłożona na podłodze bagażnika czy jest to coś innego (bardziej skomplikowanego)? Czy warto? Pytanko również czy warto brać matę ochronną do bagażnika? Jest to zwykłą prawie plastikowa mata jak w toyocie gdzie cokolwiek się na niej znalazło na najmniejszych zakrętach się ślizgało od prawego do lewego?

 

Ja sobie zamowilem siatke od superba II kombi oryginalna za 67zl bo po co przeplacac skoro roznice zerowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat siatki do mocowania bagażu w bagażniku (cena 410 zł) - dla wersji sedan. Czy jest to zwykła siatka (rozciągliwa) rozłożona na podłodze bagażnika czy jest to coś innego (bardziej skomplikowanego)? Czy warto? Pytanko również czy warto brać matę ochronną do bagażnika? Jest to zwykłą prawie plastikowa mata jak w toyocie gdzie cokolwiek się na niej znalazło na najmniejszych zakrętach się ślizgało od prawego do lewego?

 

Skąd ty masz tą cenę ?! Ostatnio pytałem w ASO o siatkę do mocowania bagaży do sedana - nie mieli akurat na stanie ale do zamówienia - cena 230 zł ...

W nawiązaniu do kolegi ptaku:

http://czesci.plichta.com.pl/oryg-siatka-podlogi-bagaznika-skoda-superb-ii-p-274.html

i taka chyba zamówię .. po co przepłacać :)

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ie

Kupując 1.8 tsi 180 koni trzeba się liczyć z większym spalaniem i tyle. Nikt nigdy nie mówił, że to oszczędny silnik. A to co można wyprawiać z tym silnikiem na autostradzie, hmmm...poezja.

Ktoś kto liczył na małe spalanie mógł kupić np nissana note 1.2. Kupując vw B8 1.8 tsi i licząc na małe spalanie, to albo ktoś kupił w ciemno i ma teraz dylemat i w sumie współczuję, albo kupił (tak jak np. JA) w pełni świadomie, aby czerpać przyjemność z tych koników...:fajny

 

 

"Jakich koników " obecnie mam a4 z benzyna 230 km i 4x4 i uważam ze jezdzi ok ale pije jak smok przy wykorzystaniu osiągów a miałem styczność 1.8 180 km trakcja tragedia a i wyje nie jedzie, chcesz moc osiągi i oszczędność to diesel koniec kropka. Taka każda benzyna przy 160 km/h bedzie paliła ponad 10 litrów a diesel 7-8 litra i te 180 km to samochod którym sie bezpiecznie jezdzi a nie podnieca....

oczwiscie mowa o diesleu minium 190 km lub 200 +

Edytowane przez Slabb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że taka kierownica u nas nie jest jeszcze dostępna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ie

 

 

"Jakich koników " obecnie mam a4 z benzyna 230 km i 4x4 i uważam ze jezdzi ok ale pije jak smok przy wykorzystaniu osiągów a miałem styczność 1.8 180 km trakcja tragedia a i wyje nie jedzie, chcesz moc osiągi i oszczędność to diesel koniec kropka. Taka każda benzyna przy 160 km/h bedzie paliła ponad 10 litrów a diesel 7-8 litra i te 180 km to samochod którym sie bezpiecznie jezdzi a nie podnieca....

oczwiscie mowa o diesleu minium 190 km lub 200 +

 

no ale nie możesz wszystkich mierzyć swoją miarą... dla kogoś kto jeździł wcześniej silnikiem 1.6 100KM czy też 1.6d 90KM lub coś w tym stylu to przesiadka na 180KM jak najbardziej daje mega frajdę. Czy ma się dużo koników czy mało to indywidualna totalnie preferencja, dla jednego osiągi w granicach 8s do setki to super frajda, a dla innego szybkie samochody zaczynają się od 5s<

 

po co gasić czyjś entuzjazm pokazując, że są mocniejsze samochody... i te mocniejsze dopiero dają jakąś mega frajdę "z posiadania koników"... nie dajmy się zwariować, bo mierząc tą miarą to są tylko dwa modele B8 godne uwagi - BiTdi i 2.0 TSI 280KM... a wszyscy wiemy , że tak nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę żona odebrała w moim towarzystwie swoje auto- 1.8 TSI, manual, crimson red, HL.

Nie miałem kiedy zrobić fotek, bo albo jestem w pracy albo pada albo nie mam sił.

Niemńiej auto bajeczne- AID robi "robotę" na dzień dobry, znajomy jeżdżący Caymanem przyznał, że tego mu brakuje. Dynaudio- dla audiofili- nie wahajcie się- warto! Kilka różnych modeli dźwięku do wyboru, nic tylko słuchać.

Pomyłką są przyciemniane tylne szyby- jak ktoś chce mieć przyciemniane - niech skorzysta z firm oklejających szyby. Są nieznacznie bardziej stonowane niż zwykłe- stracone pieniądze- piszę, by inni mogli uniknąć pomyłki.

Spalanie trudne do oceny- żona jeździ do pracy. ok. 5 km płynnie lub w korkach- wychodzi ok. 10 l/ 100 km.

Na światłach wygrywam moją b6, ale kobitka nie ściga się, więc nieco niedoświadczona.

Sam jak próbowałem, nie widzę istotnej różnicy do B6 160 KM( istotnej- bo zauważalna jest, ale nie na tyle by opisać jako przepaść).

Kolor bardzo ciekawy, bo inaczej prezentuje się w słońcu, inaczej w pochmurny dzień , ajeszcże inaczej w nocy.

Wg znajomych- piękny :)

Osobiście kupiłbym drugi raz, ale z benzyną 2.0 280KM 4x4

I czekam co pokaże Alfa Giulia w cenniku 2016, bo dla mńie będzie to konkurencja Passata.

Kto wie, może zepsuje sie moje auto szybciej niż się żona spodziewa. ;))

Książka ma 500 stron, może zdążę do gwiazdki.

Żona wsiadła i jeździ, to się nazywa intuicyjna obsługa.

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności