Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Troche gina w tak duzym aucie :/

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dsg 7biegowe dla 1.8tsi jest za zlabe dlatego obnizono moment. Ten automat dobrze sobie radzi ze slabym 1.4 jednakze przy 1.8 moga juz byc problemu dlatego moment celowo jest zmniejszony. Wystarczy poczytac na forach o problemach z najslabszym DSG lub zasiegnac jezyka w Compsporcie lub R-Perfirmance. Mocniejsze DSG to dq350 6 biegowe lub dq500 7 biegowe.

 

Zgadzam się i wiem dlaczego został zmniejszony, pytanie dotyczyło subiektywnego odczucia słabszego momentu:cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się i wiem dlaczego został zmniejszony, pytanie dotyczyło subiektywnego odczucia słabszego momentu

Ja co prawda raz tylko jechałem samochodem z manualną skrzynią (testowym 1.8 TSI) ale nie odczułem żadnych różnic.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z osiągów tego silnika z DSG. Ktoś już wcześniej też fajnie napisał, że może i na papierze ten moment jest niższy ale w praktyce tego nie czuć i samochód na prawdę daje frajdę z jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy one całe sa w kolorze antracytowymi czy tylko za załamaniem ramion? Dziękuję za fotkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z B8 koza jak z B5 za kilka lat będą tematy jaki gwint kupić :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś mógł rzucić okiem i dać jakiś komentarz, czy leasing jest OK. Auto jest już w drodze do salonu (podobno).[ATTACH]134199[/ATTACH]

 

Ja wziąłem leasing z wysokim wykupem VW, 107%- dla mnie bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jaki okres wziąłeś? Jaka wpłata własna? Jak parę miesięcy temu mi robili kalkulację to wychodziło po 117-118%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nowego kandydata na kierowcę Passata :-). Jakie macie czasy oczekiwania na wozy przy zamówieniach ostatnio składanych? To już jest następny rok czy jeszcze 2015?

Edytowane przez Rolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna to juz przyszly rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie nowego kandydata na kierowcę Passata :-). Jakie macie czasy oczekiwania na wozy przy zamówieniach ostatnio składanych? To już jest następny rok czy jeszcze 2015?

 

Zamówiony w lipcu, to odbiór w grudniu, takie mam informacje po rozmowie z pracownikiem salonu w ostatni poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja co prawda raz tylko jechałem samochodem z manualną skrzynią (testowym 1.8 TSI) ale nie odczułem żadnych różnic.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z osiągów tego silnika z DSG. Ktoś już wcześniej też fajnie napisał, że może i na papierze ten moment jest niższy ale w praktyce tego nie czuć i samochód na prawdę daje frajdę z jazdy.

 

moment na papierze inny ale osiągi w zasadzie takie same... udało się wsadzić DSG7 żeby nie ucierpiały osiągi.... A czy DSG7 to kaszana - krąży dużo złych opinii na ten temat - może tarto założyć osobny wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiony w lipcu, to odbiór w grudniu, takie mam informacje po rozmowie z pracownikiem salonu w ostatni poniedziałek.

 

Czyli odbiór w 2016...

Mnie też informowali ze jak zamówię w lutym to odbiór początek czerwca. Zamowilem chyba 6.02.

Mamy połowę lipca i nadal nic nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli odbiór w 2016...

Mnie też informowali ze jak zamówię w lutym to odbiór początek czerwca. Zamowilem chyba 6.02.

Mamy połowę lipca i nadal nic nie wiem...

 

A gdzie zamawiałeś? Bursiak? Krotoski? Bednarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem w Krotoski-Chichy w czerwcu i jeszcze nic nie wiem. Przed zamówieniem diler mówił że ok. 6 miesięcy będę czekał. Z kolei pytałem czy może dojść do takiej sytuacji że zamawiając w czerwcu może być produkcja w 2016 - mówił że nie ale jak to będzie to nikt nie wie.

Nie mam ciśnienia i termin grudzień przyjąłem jako pewnik, jak będzie wcześniej to będzie pozytywne zaskoczenie ;)

Z drugiej strony fajnie byłoby pośmigać jeszcze tego lata z rozsuniętym dachem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do kolegów którzy maja 2.0 TSI, czy z tyłu tarcze hamulcowe są wentylowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy DSG7 to kaszana - krąży dużo złych opinii na ten temat - może tarto założyć osobny wątek.

 

sam mam teraz Multitronica na 2.0 TDi z 2007 roku, 180K przebiegu i zero problemów... a w sieci same złe opinie na jej temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie do kolegów którzy maja 2.0 TSI, czy z tyłu tarcze hamulcowe są wentylowane?

 

Nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie są.

 

a w 2.0 TDI 240km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli odbiór w 2016...

Mnie też informowali ze jak zamówię w lutym to odbiór początek czerwca. Zamowilem chyba 6.02.

Mamy połowę lipca i nadal nic nie wiem...

Ciekawe jak to jest z zapotrzebowaniem na passata na terenie Polski w sensie że ile w ciągu roku jest chętnych Polaków na nowego passata. Bo biorąc pod uwagę ilość salonów VW to ciekaw jestem który dealer zjada największą część tortu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja co prawda raz tylko jechałem samochodem z manualną skrzynią (testowym 1.8 TSI) ale nie odczułem żadnych różnic.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z osiągów tego silnika z DSG. Ktoś już wcześniej też fajnie napisał, że może i na papierze ten moment jest niższy ale w praktyce tego nie czuć i samochód na prawdę daje frajdę z jazdy.

 

Panowie! Nie wciskajcie ludziom ciemnoty. Różnica w momencie obrotowym na poziomie 30% w zakresie obrotów użytkowych (codziennych 1400-3500) robi zasadniczą różnicę. Oczywiście po wciśnięciu kick downa osiągi są porównywalne, ale kto na codzień z użytkowników zwłaszcza nie służbowych samochodów go często używa. Ja na codzień podróżuję momentem, a nie mocą. Ciężko o obiektywną ocenę jak zapłacił ktoś 9k za DSG, którego dużych zalet nie neguję: wygoda, komfort, szybkość działania, no i asystent jazdy w korkach. I ucięty moment :wojak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności