Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Auta z odbiorem pod koniec roku październik/listopad/grudzień powinny być objęte dodatkowym rabatem, tym bardziej że czeka się pół roku i to nie jest wina konsumenta, to że wyjedziesz za próg salonu jest sporą stratą a jeszcze rok w plecy.

Ale zamawiając auto jesteś informowany o planowanym terminie odbioru, czyli zgadzasz się na warunki umowy.

Dlaczego więc ktoś, kto się na to zgodził ma dostać dodatkowy rabat?

Idąc dalej tym tokiem rozumowania każdy zamawiałby auto tak, aby odbierać je pod koniec roku, gdyż należy mu się ekstra rabat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalerzy ile chcesz tym autem smigać. Ja myślę że do konca roku to uspokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze nie rozumiem takiego podejścia. I co z tego, że 2014r. to jest nowe auto bez przebiegu i z pełna gwarancją.

Ja zamówiłem swojego w marcu a odbiór mam na październik. To ile pocieszę się autem z rocznikiem 2015?

 

Jeśli bierze się auto prywatnie na 7-8 lat to nie ma znaczenia.

Ale w przypadku 3 lat z jak największym wykupem, żeby auta nie odbierać z firmy leasingowej, rocznik już ma znaczenie.

Bo szacunkowa wartość auta 3-letniego jest sporo wyższa niż 4-letniego.

 

Później wiadomo, ta różnica się zaciera, a bardziej liczy się stan konkretnego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale zamawiając auto jesteś informowany o planowanym terminie odbioru, czyli zgadzasz się na warunki umowy.

Dlaczego więc ktoś, kto się na to zgodził ma dostać dodatkowy rabat?

Idąc dalej tym tokiem rozumowania każdy zamawiałby auto tak, aby odbierać je pod koniec roku, gdyż należy mu się ekstra rabat.

 

zgadza się ale jak auto jest planowane na dany mies. a wskakuje 3 mies po terminie bo vw ma problem z podwykonawcami i opóźnienia w dostawie AID czy dartfordów to jest ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem handlowca o ewentualne rabaty na koniec roku, powiedzial mi ze od momentu jak zamowilem samochod zdrozal prawie 4tys i to jest jedyny zysk, a jezeli chce to moge zrezygnowac, bez problemu zwroca zaliczke. Importer nie przewiduje rabatow na koniec roku bo samochod tak sie sprzedaje ze im nie zalezy, jak ja nie kupie to kupi ktos inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auta z odbiorem pod koniec roku październik/listopad/grudzień powinny być objęte dodatkowym rabatem, tym bardziej że czeka się pół roku i to nie z winy konsumenta, to że wyjedziesz za próg salonu jest sporą stratą a do tego jeszcze rok w plecy.

 

P.S. nie mam nic do rocznika w tył ale musi to rekompensować uczciwy rabat.[/quote

 

Ja dostałem 9,5 % i jestem zadowolony termin znalem od pocztku wiec jedt ok x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja termin mniej wiecej tez znalem, tylko z poczatku pazdziernika zrobil sie koniec listopada czyli w praktyce samochod dostane w polowie grudnia w dobrym ukladzie...czekac na passata 10 miesiecy to jednak przesada...

Jedyne co to moze przez ten czas dojdzie cos ciekawego z wyposazenia, zalezaloby mi na ambiente plus i podwojnych szybach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem - ja 2 lata temu walczyłem to rabaty w Audi i BMW oscylowały na poziomie 12-15% maks. Tu u kolegi wychodzi aż 23% rabatu - to już naprawdę sporo. Ciekawe czy to tylko na BMW 4, czy też np. na BMW 5 też taki rabat można wyciągnąć?

Kolega DżejDżej pokazał ofertę dla firmy, w której pracuje. Równie dobrze mogę wam podrzucić zniżki znajomego, który rocznie w bmw wydaje grube miliony i też nie uwierzycie w te rabaty.

Dla ludzi z zew. bmw,audi czy mb daje tyle z grubsza co VW na passata. Oczywiście wszystko jest zależne od konfiguracji. O rocznikach zeszłych w połowie roku i tego co na placu stoi to nie mówię, bo tutaj już rabaty wiadomo- będą większe. Jednak w przypadku ww. audi a4 obawiałbym się, że stanie na placu mogło być czymś spowodowane, naprawdę to nie jest jakieś drogie auto, żeby trudno było je sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była premiera nowej AR gulii. Na youtubie oficjalne filmy. Wraca mi wiara w AR... tyle w temacie "kupujemy B8" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też przed chwilą oglądałem Giulię.

Na razie "lala" i czekam na cenniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega DżejDżej pokazał ofertę dla firmy, w której pracuje. Równie dobrze mogę wam podrzucić zniżki znajomego, który rocznie w bmw wydaje grube miliony i też nie uwierzycie w te rabaty.

Dla ludzi z zew. bmw,audi czy mb daje tyle z grubsza co VW na passata.

 

Tyle że w VW pytałem z tej samej firmy, a tam o większych rabatach niż 10% nie chcieli nawet rozmawiać. Mimo że kilka VW i audi się u nas przewinęło...

Widać faktycznie kwestia popytu załatwia cenę i nie muszą szukać klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - czy da się wywalczyć w salonie aktualnie rabat (chociażby na firmę, z leasingiem) wyższy niż 9.5-10%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13%. A tak będąc dokładnym to 14%. 1% dodatkowo dostałem, że podczas transportu zrobili ryskę koło klamki ... której nie widać gołym okiem.

 

Ale Powiem tak.. przed kupnem samochodu obdzwoniłem wszystkie salony VW na śląsku plus jeden w Opolu. Średnia to była 9 - 10% upustu. Natomiast w Rybniku trafiłem na konkretnego sprzedawce, który myśli raczej długofalowo. Dał mi taką cene, gdzie pytając się w innych salonach czy dadzą mniej - odpowiedzieli, że po ujemnej marży samochodów nie sprzedają..

 

Dodam tylko, że auto nie jest brane w leasing. Czyli odpada prowizja z tym związana.

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje porównanie Passata b8 i skody superb -->http://moto.pl/MotoPL/1,88389,18136689,Skoda_Superb_vs__Volkswagen_Passat___Konfrontacja.html#MotoImg

 

 

 

 

----

edit: kosmetyka

Edytowane przez heavyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rabatów to prawda jest taka, ze pewnie spokojnie mogliby sprzedawać z rabatem 15% i jeszcze na tym by zarobili, ale obecnie to towar deficytowy, wiec chcą zarobić ile sie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłbym daleki od takiego stanowiska. Jak wjedziesz za szybko w zakręt to i tak 4x4 Cie nie uratuje. Paradoksalnie wedle statystyk awd pogarsza bezpieczeństwo zimą, ponieważ ludzie wychodzą z założenia, że przez napęd mogą więcej, a później lądują w rowach. Nie twierdzę, że to zło i nieprzydatny bajer- jest wręcz na odwrót, jednak wg mnie porównywanie 4wd do abs to takie nietrafione porównanie.

Jeśli już miałbym mówić o elemencie napędowym zwiększającym realnie bezpieczeństwo to byłby to mocniejszy silnik lub automatyczna skrzynia biegów.

Chciałbym zobaczyć takie statystyki. Wg tego co piszesz, to każdy system wspomagający utrzymanie toru jazdy jest zagrożeniem, bo zmniejsza czujność kierowcy.

Mając napęd na 4 koła (obojętnie czy stały czy dołączalny) przede wszystkim inaczej wchodzisz w zakręt )piszę o wysokich prędkościach), zwłaszcza jadą po zaśnieżonej drodze. To oczywiste.

Natomiast dla mnie 4napęd, jako element bezpieczeństwa liczy się przede wszystkim podczas jazdy w deszczu, podczas szybkiego wjazdu w stojąca wodę, obojętnie czy to w zakręcie czy na kołach ustawionych do jazdy wprost.

Co do ABSu... zimą to zmora a nie poprawa bezpieczeństwa.

Mocniejszy silnik - zgoda, zdecydowana poprawa bezpieczeństwa. Skrzynia automatyczna (jeśli piszesz o hydrokinetycznej) - nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zobaczyć takie statystyki. Wg tego co piszesz, to każdy system wspomagający utrzymanie toru jazdy jest zagrożeniem, bo zmniejsza czujność kierowcy.

Mając napęd na 4 koła (obojętnie czy stały czy dołączalny) przede wszystkim inaczej wchodzisz w zakręt )piszę o wysokich prędkościach), zwłaszcza jadą po zaśnieżonej drodze. To oczywiste.

Natomiast dla mnie 4napęd, jako element bezpieczeństwa liczy się przede wszystkim podczas jazdy w deszczu, podczas szybkiego wjazdu w stojąca wodę, obojętnie czy to w zakręcie czy na kołach ustawionych do jazdy wprost.

Co do ABSu... zimą to zmora a nie poprawa bezpieczeństwa.

Mocniejszy silnik - zgoda, zdecydowana poprawa bezpieczeństwa. Skrzynia automatyczna (jeśli piszesz o hydrokinetycznej) - nigdy.

ABS to zmora? Może ja nie umiem jeździć ale bez ABS w zimę to lipa straszna. W tym roku oddałem swoje auto zimą do serwisu, i dostałem zastępczego Punciaka jak się później okazało bez ABS. Efekt o mało nie przestawiłem znaku przy wjeździe na stacje benzynową ;)

PS VW uaktualnił konfigurator Eureka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem nowym uczestnikiem forum, jeszcze niedawno byłem pracownikiem grupy VW a teraz jestem już tylko ich klientem :) Również czekam na zamówionego Passata B8 Highline, czas oczekiwania zaporowy! Ale znacznie się zmienił z tygodnia 42 na 36 kiedy zrezygnowałem z aktywnych zegarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jest forum Kupujmy Passata b8 - na co zwrócić uwagę.

A nie szkoła bezpiecznej jazdy. Zdrowego rozsądku i odpowiedzialności w kierowaniu pojazdem mechanicznym nic nie zastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, to jest forum Kupujmy Passata b8 - na co zwrócić uwagę.

A nie szkoła bezpiecznej jazdy. Zdrowego rozsądku i odpowiedzialności w kierowaniu pojazdem mechanicznym nic nie zastąpi.

 

no wreszcie ktos to napisal. :)

zdrowy rozsadek panowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności