Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

AID znacznie wydluza czas oczekiwania, nie maja fizycznie czesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam info spod ziemi ze samochody z dodatkowa gwarancja są traktowane priorytetowo. Ze podobno zostają w kraju i ze nie na export. Ile w tym prawdy nie mam pojęcia. U mnie 1.8 manual bez aid i bez discover pro. Zamówiony 31.04 szacowany na 31.10. Nie łudzę sie ze będzie wcześniej czytając te cuda tutaj.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

nowy auto-swiat.

1.8 TSI. mam nadzieje ze temat nie dotyczy B8.

 

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/silniki-volkswagena-spalaja-olej-naprawa-nawet-20-tys-zl/e96s20#fp=as

Edytowane przez panny z wilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko, że termin realizacji mam na 08-06-2015 i do końca bieżącego tygodnia "dealer" obiecał dać znać, bo może być szybciej. Zamawiałem w lutym.

 

Ja zamawiałem również w lutym i auto z tego co wiem już jest wyprodukowane. 2,5 tygodnia temu wyjechało z fabryki i wciąż niby jest w transporcie do salonu. Takie info mam od dealera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://www.vw.pl ukazał się cennik dla VW-ów z roku modelowego 2016. Cena bazowa B8-ki +2100 zł, pakiet business jeśli dobrze pamiętam +400 i każdy z elementów dodatkowych od 10 do kilkuset za sztukę (najwięcej chyba nawigacje poza pakietem, ale to opcja nieopłacalna, wiec bez przełożenia na praktykę zakupową). Niemniej razem delikatnie licząc średnio ze 3 tys. więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam info spod ziemi ze samochody z dodatkowa gwarancja są traktowane priorytetowo. Ze podobno zostają w kraju i ze nie na export. Ile w tym prawdy nie mam pojęcia. U mnie 1.8 manual bez aid i bez discover pro. Zamówiony 31.04 szacowany na 31.10. Nie łudzę sie ze będzie wcześniej czytając te cuda tutaj.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

nowy auto-swiat.

1.8 TSI. mam nadzieje ze temat nie dotyczy B8.

 

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/silniki-volkswagena-spalaja-olej-naprawa-nawet-20-tys-zl/e96s20#fp=as

 

czekam jak ktoś z użytkowników wypowie się jak wygląda sprawa w b8 po pierwszych kilku tys. km, pamiętam że ecotec w oplu astrze II pił dużo, po 8 tys. km od wymiany bagnet suchy, popychacze na sucho pracowały, masakra szczęście że się nie zatarł :)

Edytowane przez Lukas27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czekam jak ktoś z użytkowników wypowie się jak wygląda sprawa w b8 po pierwszych kilku tys. km, pamiętam że ecotec w oplu astrze II pił dużo, po 8 tys. km od wymiany bagnet suchy, popychacze na sucho pracowały, masakra szczęście że się nie zatarł :)

tak! Na to czekam najbardziej ale trzeba przyznać ze wielu "odebranych" pisze dużo ciekawych rzeczy zza światów, ten tylny zawias mnie zastanawia.

co do astry: wolałbym żeby sie rozpadła na gwarancji w ch...j niż żeby mieli naprawiać prawie zatarta...

Edytowane przez panny z wilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam info spod ziemi ze samochody z dodatkowa gwarancja są traktowane priorytetowo. Ze podobno zostają w kraju i ze nie na export. Ile w tym prawdy nie mam pojęcia. U mnie 1.8 manual bez aid i bez discover pro. Zamówiony 31.04 szacowany na 31.10. Nie łudzę sie ze będzie wcześniej czytając te cuda tutaj.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

nowy auto-swiat.

1.8 TSI. mam nadzieje ze temat nie dotyczy B8.

 

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/silniki-volkswagena-spalaja-olej-naprawa-nawet-20-tys-zl/e96s20#fp=as

 

Jest wyraźnie napisane, że problem dotyczył silników do 2011 roku produkcji. VW poprawiło konstrukcję po tym czasie, więc sądzę, że w tym temacie nie powinniśmy się obawiać :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy ktos kto ma sedana, mógłby napisać jakjest z dostepnością bagażników dachowych?

 

Rozumiem, że chodzi Ci o belki dachowe? Rozmawiałem z dealerem przy odbiorze mojego i powiedzieli, że mają taką usługe jak wypożyczanie całych boxów razem z bagażnikiem dachowym. Cała impreza zamyka się w ok. 20zł/dzień co wydaje mi się dość opłacalne biorąc pod uwagę, że używasz czegoś takiego raz do roku na 2 tygodnie. Nie trzeba się bawić z przechowywaniem. No chyba że regularnie chcesz tego używać.

Bagażniki z pewnością są już na rynku.

 

http://www.hossa.pl/category/volkswagen-passat-2010-2015-b7-5d-variant-z-relingami-2015-b8-4d-sedan-2015?showAdvance=1&st_search_category%5B%5D=5323&x=85&y=19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szylton!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traffic Jam Assist oddzielna opcja (jakoś nie widać w cenniku jako opcja/standard) to jest już z ACC i Front Assist czy w pakiecie drogowym ?

Edytowane przez Lukas27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Traffic Jam Assist oddzielna opcja (jakoś nie widać w cenniku jako opcja/standard) to jest już z ACC i Front Assist czy w pakiecie drogowym ?

 

To jest z ACC+DSG, aczkolwiek w rozumieniu VW to pełny Traffic Jam Assist jest dopiero w Pakiecie Drogowym razem z Lane Assist, wtedy nie dość, że auto samo porusza się w korku do przodu to jeszcze potrafi dokonywać ingerencji w układ kierowniczy i samo skręca na łukach (oczywiście pod warunkiem że rozpozna pasy ruchu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest wyraźnie napisane, że problem dotyczył silników do 2011 roku produkcji. VW poprawiło konstrukcję po tym czasie, więc sądzę, że w tym temacie nie powinniśmy się obawiać

 

 

Obawiam się że VW nie do końca uporał się z tym problemem :rozpacz

 

Zapraszam do wypowiedzi

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/145139-Spalanie-oleju-silnikowego-zu%C5%BCycie-oleju

Edytowane przez Passat cc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obawiam się że VW nie do końca uporał się z tym problemem :rozpacz

 

Zapraszam do wypowiedzi

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/145139-Spalanie-oleju-silnikowego-zu%C5%BCycie-oleju

 

Masz jakieś fakty,które rozwala nasz spokój?

Podchodzę ostrożnie do informacji ze wszystko poprawili, ale tez nie chce sie martwić na zapas...

Coś tam dalej nie gra????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy czekają ponad normę na auto, innym przyspieszają terminy....generalnie dziwne sytuacje.

Ja zamówiłem 2,0 TDI, HL, manual, ze zwykłymi zegarami, z tapicerką skóra+alcantara, w dniu 13 lutego, podano mi przewidywany termin produkcji-ostatni tydzień czerwca. Jestem cały czas w kontakcie z dilerem - termin w żadną stronę nie uległ zmianie.

 

Natomiast, jeśli ktoś bierze auto na raty, chociażby w części, to dotychczasowy kredyt 1%, można obecnie zamienić na kredyt 0%, tylko trzeba o tym wiedzieć ;) Ja tak uczyniłem, może róznica niewielka, ale dobre i 2-3 tysiaki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz jakieś fakty,które rozwala nasz spokój?��

Podchodzę ostrożnie do informacji ze wszystko poprawili, ale tez nie chce sie martwić na zapas...

Coś tam dalej nie gra????

 

jutro rano sprawdzę jak poziom oleju u mnie po 2500km i dam znać, nie sądzę, żeby brakowało 2 litrów :P

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Panowie, czy ktoś bawił się w oglądanie filmów na DiscoverPro? Z moich doświadczeń wynika że czyta on tylko pliki w formacei AVI i MPG.

zarówno MKV jak i MP4 nie widzi. Chociaż wg. instrukcji są dopuszczone :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie przesadzajmy z tym zuzyciem oleju w silnikach 1.8 TSI, mam Passata z 2008 roku 1.8 TSI Manual, uzytkowany glownie miasto, przejechane 80000 km, wymiana oleju co 2 lata czyli co okolo 20.000 km i oleju dolewam 0,3 - 0,5 litra od wymiany do wymiany.

 

Fakt w poprzednim B5 z silnikiem 1.8T oleju nie dolewalem w ogole pomiedzy przegladami ktore robilem co 15.000 km.

 

U mnie termin odbioru zamowionego auta nadal 38 tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dwa lata wymieniasz olej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdBlue uzupełniony weszło 10 l za 20 pln - koszt na 100 km to 0,144 złoty ;-)

Bardzo ważna uwaga - nie można dopuścic, aby zasięg z Adblue wyświetlany przez komputer spadł poniżej 1000 km, informację tą znalazłem w instrukcji

Edytowane przez IQM1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AdBlue uzupełniony weszło 10 l za 20 pln - koszt na 100 km to 0,144 groszy ;-)

Bardzo ważna uwaga - nie można dopuścic, aby zasięg z Adblue wyświetlany przez komputer spadł poniżej 1000 km, informację tą znalazłem w instrukcji

 

Słuchaj, a przy SCR to już EGR nie ma? Mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności