Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie nie zgodze. Dolozylbym oprocz kamer, area view, aktywny tempomat i side assist. To sa bajery ale bardzo ulatwiaja zycie i bezpieczenstwo ponad wszystko szczegolnie w rodzinnym aucie.

 

No i polecam szybe grzana :) a kierownica to juz w ogole bajka musi byc :)

 

Czy mozna zamowic r-line ? Bo cos dzis nie mialem kiedy ugadac tematow z Motorpolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]130274[/ATTACH]

byla mowa o 2.0tsi 220 w superb 3 i tam jest na pewno po obu stronach tłumik

(mało jest niestety profesjonalnych sprzedawców w VW dogłębnie zainteresowanych tematem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oby twój diler miał rację ;)

Na filmie faktycznie nie wygląda to na zaślepki, z lewej widziałem rurki z prawej niestety nie było widać rurek ale zaślepka to nie była ;)

TDI Ma trapezy zaślepki natomiast benzyna Ma trapezu przelotowe bez zaślepki nie zmienia to jednak faktu że wydech jest tak samo tu i tu w dół po lewej stronie

Co do zaślepki są na allegro te i te więc możecie pooglądać czy się wizualnie różnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie wydechy w B8 2.0TSI są dwa po jednym z każdej strony. Poniżej zdjęcia zaślepki i wydechu

 

[ATTACH=CONFIG]130275[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]130276[/ATTACH]

 

Posiadam takiego od piątku.

 

Pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dokładam zdęcie wydechu bo się nie wczytało:

[ATTACH=CONFIG]130278[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziura75, viaderro

 

Macie Passaty z silnikiem 1.8 TSI 180 KM - możecie już coś więcej napisać o wrażeniach z tego silnika?

Nigdzie nie można znaleźć żadnych opinii i informacji o tym silniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze nie wrzucał nowinki, czy przegapiłem?

Konfigurator powiększył sie o nowe pozycje. Doszło "Rear seat entertainment" i siatka pionowa dla kombi (1060 zł?!?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Panowie wydechy w B8 2.0TSI są dwa po jednym z każdej strony. Poniżej zdjęcia zaślepki i wydechu

 

[ATTACH=CONFIG]130275[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]130276[/ATTACH]

 

Posiadam takiego od piątku.

 

Pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dokładam zdęcie wydechu bo się nie wczytało:

[ATTACH=CONFIG]130278[/ATTACH]

 

i jak ten kolor na zywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziura75, viaderro

 

Macie Passaty z silnikiem 1.8 TSI 180 KM - możecie już coś więcej napisać o wrażeniach z tego silnika?

Nigdzie nie można znaleźć żadnych opinii i informacji o tym silniku...

 

 

Staryyy, ja się od tygodnia o to dopytuję a chłopaki ciągle chyba jeżdzą bo nie mają czasu napisać większej recenzji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak ten kolor na zywo?
Kolor rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt jeszcze nie wrzucał nowinki, czy przegapiłem?

Konfigurator powiększył sie o nowe pozycje. Doszło "Rear seat entertainment" i siatka pionowa dla kombi (1060 zł?!?).

 

Co to za cudo ten system rozrywki dla tylnych siedzeń? Nie można go zamówić razem z Discovery Pro. Albo jak zwykle wtopa ludzi od strony VW?

 

Takie coś?

 

https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/zubehoer/p/rear-seat-entertainment-dvd-player-f%C3%BCr-passat-b8-000063500j-10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie.... Superb 3 lepszy od Paska ?

 

10 lat od nowosci superba 1 mialem. Kazdy mowil ze duzo ladniejszy od b5 i lepiej wyposazony. O 2ce zdania nie mam ale 3 zapowiada sie ciekawie: i te kominy trapezowe. Ciekawe czy tez ma full ledy i takie bajery typu zegary lcd i area view....

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gadżetów - czy ktoś miał do czynienia z takim uchwytem na hak? Co się wtedy dzieje z czujnikami? Szaleją?

 

https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/zubehoer/p/fahrradtr%C3%A4ger-f%C3%BCr-anh%C3%A4ngevorrichtung-klappbar--f%C3%BCr-3-fahrr%C3%A4der-3c0071105c-10

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A co myslicie.... Superb 3 lepszy od Paska ?

 

 

Kombi z zewnątrz tak. Wewnątrz ocenię jak wsiądę.

Wszystko zależy od ceny. Gdyby tak jak dziś było 20 tysięcy różnicy na wypasionej wersji to bym się poważnie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno zamawiac dopiero mozna od lipca... Z tymi wydechami wypas. Ale passat to passat z kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do gadżetów - czy ktoś miał do czynienia z takim uchwytem na hak? Co się wtedy dzieje z czujnikami? Szaleją?

 

https://shops.volkswagen.com/de_DE/w...-3c0071105c-10

 

to tak samo jakby szalały jakbyś miał przyczepę podpiętą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Staryyy, ja się od tygodnia o to dopytuję a chłopaki ciągle chyba jeżdzą bo nie mają czasu napisać większej recenzji :-)

 

Trudno mi coś powiedzieć konkretnego bo mam dopiero zrobione 200 km :) no i staram się jeździć delikatnie...w weekend wybieram się w trasę i będę mógł coś powiedzieć...spalanie dosyć spore ale robię krótkie odcinki do pracy...Ok 10,5 mi pokazuje od pierwszego tankowania... Samochód bardzo aksamitnie rusza..to nie tylko moja opinia ale również kolegów którzy zrobili krótką jadę testową..silnik jak dla mnie wyjątkowo cichy ale tak jak mówię jeżdżę do 120/h max.. start stop trochę upierdliwy ..Mam ciągle wrażenie że to ciągle włączanie i wyłączanie nie służy autu ale w końcu ktoś mądry to wymyślił....da się wyłączyć ale po wyłączeniu i włączeniu samochodu z automatu jest ta funkcja aktywna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedno pytanie pytanie (chyba ostanie ;) przed złożeniem jutro zamówienia) :

 

Czy w wyposażeniu wzięlibyście podgrzewana kierownicę + park assist+ kamera cofania CZY zamiast tego wybralibyście area view?

 

Park assist dobrałem tylko ze względu na czujniki w nadkolach. Będę parkować sam (chodź auto pewnie zrobiłoby to lepiej).

 

Wiem, że silniki ważniejsze ale gadżety każdy lubi:)

 

Podgrzewana kierownica - fajna sprawa ale jak 20 lat jeżdżę to raz stwierdziłem, że by mi się przydała ( było -24stC ).

Jeśli garażujesz to za te 620 pln to można sobie fajne rękawiczki szofera sprawić :-)

 

Park assist - dla kogoś kto umie parkować - właściwie bajer. Raz-dwa użyjesz i tak będziesz parkować samodzielnie.

Kamera cofania - fajna sprawa ale wolałbym:

 

Areaview - wyjeżdżasz przodem czy tyłem - widzisz na kamerze szerokokątnej to czego nie widzisz z pozycji kierowcy.

Na parkingu jak Cię zastawią to widzisz dokładnie ile Ci zostało do przeciwników. Na pikacze nie zawsze idzie się zorientować.

Jak jedziesz wolno po wyboistej drodze to procesor przedniej kamery może Cię ostrzec o zbyt wysokim kamieniu .

Wjeżdżając w wąską*zatoczkę na kamerach widzisz czy się zmieścisz czy narożnika nie obetrzesz.

Zakręcając na wstecznym na samych czujnikach możesz zgarnąć bokiem coś niskiego ( słupek, psa, rowerek, krawężnik, dziecko ).

Fakt - kamery trzeba czyścić - pewnie tą z przodu najbardziej ale niewielka cena z lepszą orientację.

Sensory odległości ostrzegają że COŚ jest. Na kamerach widzisz CO i w przypadku areaview z każdej strony.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja sie nie zgodze. Dolozylbym oprocz kamer, area view, aktywny tempomat i side assist. To sa bajery ale bardzo ulatwiaja zycie i bezpieczenstwo ponad wszystko szczegolnie w rodzinnym aucie.

 

No i polecam szybe grzana :) a kierownica to juz w ogole bajka musi byc :)

 

Side assist - gdyby było oddzielnie, byłby wart rozważenia. Line assist jest bez sensu. Jak nie umiesz się trzymać między liniami

to idź na kawę lub do lekarza. Dwie LEDy w lusterkach za ponad 4800 pln w Pakiecie Drogowym ? Nieee...

 

Przednia szyba grzana - jak najbardziej tak. Nawet za cenę obowiązkowego zestawu telefonicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie wydechy w B8 2.0TSI są dwa po jednym z każdej strony. Poniżej zdjęcia zaślepki i wydechu

 

Posiadam takiego od piątku.

 

 

Eh, co im szkodziło dać proste końcówki wydechu.

 

Jak wrażenia z 2,0 TSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada wydech w 1.8 Tsi jest prosty podwójny po jednej stronie czy jak ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech te wydechy :)

Na szczęście w TDI 190KM jest dwururka z lewej strony i jest profeska :) a nie jakieś tam udawanie czegoś, czego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie fakt z pastucha lambo nie zrobisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności