Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie robiłem update'u i mam te kolorowe kreseczki - ale moze mam już wgrany nowy soft bo mam samochód 2 dni

 

tez mam kreseczki bez updatu auto od listopad 2014

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ja się długo nie nacieszyłem, wczoraj oddałem do samochodowego spa na zabezpieczenie lakieru kwarcem...dopiero w niedziele odbiorę :/

 

nie wiem czy wyjdzie fotka ale wrzuciłbyś fotkę po odbiorze i swój komentarz.

daj więcej info

czy zabezpieczałeś też szyby

na jakich materiałach robione

i najważniejsze 2 warstwy czy cztery + połysk

o cenę nie pytam bo koło 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez mam kreseczki bez updatu auto od listopad 2014

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

nie wiem czy wyjdzie fotka ale wrzuciłbyś fotkę po odbiorze i swój komentarz.

daj więcej info

czy zabezpieczałeś też szyby

na jakich materiałach robione

i najważniejsze 2 warstwy czy cztery + połysk

o cenę nie pytam bo koło 2k

 

Już pogodziłem się z tym, że kreseczki były kolorowe - wątek można zakończyć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak wyliczyłeś te 16 tys różnicy ale... na Paska max 8-10% wytargujesz, na Mondeo 20%.

Za 130 z niewielkim haczykiem masz Mondeo kombi 180 D PwrShift, led, navi+audio Sony i grzaną szybę. Paska podobnie skonfigurowanego będziesz miał za 160?

Pasek jest ładniejszy w środku, zgadza się ale jakość materiałów już tak nie przekonuje. Jeśli zastanawiasz się nad Mondkiem to zaczekaj do wyceny 4x4.

Na dzień dzisiejszy na mondka czekasz 3-4 m-ce, jeśli bierzesz czerwonego to do 5 m-cy.

 

Z kolei jak miałbym dać 130 za Mondka to chyba wziąłbym... Superba 170 DSG 4M biznes :)

 

Ja zamówiłem Mondeo 180HP Power Shift Titanium+navi+system Sony (12 głośników, sub)+elektryczne siedzenia+przyciemniane szyby+felgi 18"+Active City Stop+elektryczna klapa+parkowanie+kamera+LED+alarm i jeszcze coś tam.

Wyszło mnie niecałe 130k PLN. Okres oczekiwania 2 miesiące a kolor wziąłem własnie czerwony.

Za Passata wyjdzie sporo więcej. No i nie chciało mi się czekać tyle czasu na nowe auto.

Passata B6 miałem, teraz mam Mondeo MK4 i nie zgodzę się, że VW to klasa wyżej. Chyba tylko dlatego, że jest droższy i dla niektórych estetyczniej wygląda w środku. Cechy najważniejsze czyli: awaryjność, prowadzenie, komfort, wyciszenie w Passacie nie jest lepsze niż w Mondeo. I żeby nie było, że nie lubię VW: miałem 3 lata B6, mam teraz MK4 i długo się zastanawiałem co teraz wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie:)

Jest to mój pierwszy post, ale od jakiegoś czasu uważnie śledzę rozmowy i rozważenia Szanownych kolegów...

Stało się... Zamówiłem ;) jest to mój pierwszy VW :)

tak jak większość z Was w grę wchodziła Mazda 6, Mondeo, Passat

Zdecydowałem się na Varianta 1.8 TSI HL w DSG, kolor granatowy night

dodatkowo:

oczywiście pakiet Business z systemem Discover pro,

przyciemniane szyby,

kierownice z Tiptronikiem,

active info display (spodobał mi się strasznie)

koła 18 dartford

rozszerzona gwarancja do 4 lat i 120k

całość po dość intensywnych negocjacjach 137800, z ceny początkowej 152k... rabat w granicach 9%.. i chyba był to już max... więcej nie dało się wydusić:)

zamówiłem dokładnie 18 lutego... planowany odbiór początek Maja... handlowiec potwierdził ostatnio w mailu termin odbioru :))))

Finansowanie: bardzo długo negocjowałem z firmami leasingowymi

w końcu zdecydowałem się na Millennium Leasing... w gr wchodził jeszcze Santander i VW

Leasing na 48 miesięcy ..wpłata własna 15% wykup 0,1 %

Wyszło w sumie 107,5 %, 111%... zdecydowałem się też dodatkowo na ubezpieczenie od utraty wartości (dodatkowe 80 netto do raty)

 

A więc jeszcze miesiąc:)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem dokładnie 18 lutego... planowany odbiór początek Maja... handlowiec potwierdził ostatnio w mailu termin odbioru :))))

 

Nosz k...

A ja zamówiłem w Grudniu i nie wiem czy odbiór będę miał nawet na początku maja (produkcja 17 tydzień). 1.8 TSI manual.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Zachar się zabrał za Passata - super! W końcu się skończą pytania na forum :-)

 

Na pierwszy ogień poszedł mirror link. Świeżynka, wrzucony 6 min temu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Varianta 1.8 TSI HL w DSG, kolor granatowy night

 

Obejrzyj ten granat koniecznie na żywo. Też chciałem night blue na początku.

Udało się zobaczyć egzemplarz przygotowany dla innego klienta.

Na żywo kolor nie zachwyca a sposób jego położenia był dla mnie nieakceptowalny.

Pomimo tego że metalik, wydawało mi się, że widzę nierównomierności w nałożeniu farby

lub wręcz zacieki. Lakiernikiem nie jestem więc ocena na pewno subiektywna.

Zauważ, że w reklamówkach i salonach ciężko passata uświadczyć w tym kolorze.

Ja nie zaryzykowałem. Będzie thungsten ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was te linki na youtube działają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy u Was te linki na youtube działają ?

 

 

spróbuj wejść bezpośrednio przez AutoCentrum: http://www.autocentrum.pl/filmy/

 

W tym miejscu zawsze są filmy z wyprzedzeniem niż na kanale Youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spróbuj wejść bezpośrednio przez AutoCentrum: http://www.autocentrum.pl/filmy/

 

W tym miejscu zawsze są filmy z wyprzedzeniem niż na kanale Youtube.

 

Znam tą stronę, ale tam też filmy idą za pośrednictwem YT - u mnie nic na youtube nie działa ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety, ani na kompie, ani na iPhonie - miał ktoś taki przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obejrzyj ten granat koniecznie na żywo. Też chciałem night blue na początku.

Udało się zobaczyć egzemplarz przygotowany dla innego klienta.

Na żywo kolor nie zachwyca a sposób jego położenia był dla mnie nieakceptowalny.

Pomimo tego że metalik, wydawało mi się, że widzę nierównomierności w nałożeniu farby

lub wręcz zacieki. Lakiernikiem nie jestem więc ocena na pewno subiektywna.

Zauważ, że w reklamówkach i salonach ciężko passata uświadczyć w tym kolorze.

Ja nie zaryzykowałem. Będzie thungsten ....

 

nawet mnie nie strasz... czy któryś z kolegów zamówił i odebrał już kolor night blue?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet mnie nie strasz... czy któryś z kolegów zamówił i odebrał już kolor night blue?

Widziałem na żywo kilkadziesiąt b8 zarówno w Emden jaki w Wolfsburgu i jak dla mnie jest ok. Ale to jest spawa subiektywna. Jakość położenia lakieru też nie odbiega od innych kolorów. Kolor x i y nanosi ten sam robot na tej samej linii lakierniczej.

Dodatkowo lakier ten był stosowany już w b7, więc jest sprawdzony.

Sam zamówiłem auto w tym kolorze. W wersji HL ładnie ten kolor komponuje się z chromowanymi listwami. Minusem night blue jak każdego innego ciemnego koloru są wszelkiego rodzaju zabrudzenia, które są od razu widzoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem na żywo kilkadziesiąt b8 zarówno w Emden jaki w Wolfsburgu i jak dla mnie jest ok. Ale to jest spawa subiektywna. Jakość położenia lakieru też nie odbiega od innych kolorów. Kolor x i y nanosi ten sam robot na tej samej linii lakierniczej.

Dodatkowo lakier ten był stosowany już w b7, więc jest sprawdzony.

Sam zamówiłem auto w tym kolorze. W wersji HL ładnie ten kolor komponuje się z chromowanymi listwami. Minusem night blue jak każdego innego ciemnego koloru są wszelkiego rodzaju zabrudzenia, które są od razu widzoczne.

 

Ja mam indium w HL, na żywo wygląda genialnie i tak samo będzie z Night Blue - tak jak napisał kolega chromy widać najlepiej w połączeniu z ciemnymi lakierami, a co do utrzymania w czystości na ręcznej za 5 zł doprowadzam go z przyjemnością do błysku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, że kilka pastuchów już zostało odebranych, a tu żadnego prawie zdjęcia, ani filmiku. ......

Mnie osobiście cały czas interesuje, jak w realu wygląda ambient light. Może ktoś wrzuci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej interesują wrażenia z silnika 1.8 tsi. Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie pomyślałem, że kilka pastuchów już zostało odebranych, a tu żadnego prawie zdjęcia, ani filmiku. ......

Mnie osobiście cały czas interesuje, jak w realu wygląda ambient light. Może ktoś wrzuci ??

 

Jutro wrzucę , to najlepiej wydane 850 zł w kinfiguracji ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak mi się wydaje. Też wziąłem. A ktoś może coś powiedzieć na temat Dynaudio ?? Czy w zestawie jest subwoofer? ? (niemiecki konfigurator podaje że tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio ma subwoofer w bagażniku, bodaj w kole zapasowym.

 

Pakiet Ambient nie był brany pod uwagę przeze mnie do zakupu, do momentu, aż nie miałem auta demo - żona `nakazała` mi domówienie :)

 

Czy ktoś może myśli/zamówił samochód w kolorze białym i może powiedzieć coś o jakości lakieru i wyglądzie auta? Zamówiłem tungstena ale mam jeszcze chwilkę na zmianę konfiguracji. Kusi ten biały, ładnie wygląda na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności