Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Bez kickdown

ECO zmienia przy 5k , D/S do odcięcia.

 

Dzięki. A czy przy tych >5k obrotów jest bardzo głośno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hey obiecałem fotki Passata . 1.8 TSI DSG i HL kolor tungsten troszkę bajerów i dekor brillnat pinie. Jestem mega zadowolony , cisza super się jeździ.

 

Gratuluję! Fajny kolor lakieru sam zastanawiam się na zmianą z białego na właśnie Tungsten. Mam do ciebie pytanie czy tapicerkę i kokpit masz w kolorze czarnym? (Fajnie się komponuje z Brilliant Pine)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. A czy przy tych >5k obrotów jest bardzo głośno?

Trudno powiedzieć bo jak ktoś powiedział włącza się przyjemny umilacz. Taki sportowy warkot delikatny zapewne sztucznie generowany. Silnika jako takiego nie słychać w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Agbar , tak tapicerkę mam oryginał taka jak jest w HL a Brillant Pine jest naprawdę bardzo ładny i trudno mu zrobić zdjęcie bo zawsze wyjdzie albo czerwonawe lub jakieś jasne. Sam kolor Tungsten jest na tyle ciekawy , że w zależności od pory dnia zmienia odcienie.

 

Ps

Sirocco dzięki :) również szerokości !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hey obiecałem fotki Passata . 1.8 TSI DSG i HL kolor tungsten troszkę bajerów i dekor brillnat pinie. Jestem mega zadowolony , cisza super się jeździ . [ATTACH=CONFIG]136641[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]136642[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]136643[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]136644[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]136645[/ATTACH]

 

nie wiem czemu takie male zdjęcia wyszły :)[ATTACH=CONFIG]136646[/ATTACH]

Jeszcze jedno , jest podtrzymanie chlodzenia turbo , coś tam po zgaszeniu szumi i ogólnie coś się dzieje więc nie ma obaw że "start stop" nam turbinkę uszkodzi.

 

Piękny kolor. Mój jest czarny, lecz gdybym mógł zmienić to bym zmienił na taki jak Twój...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Ja właśnie zamawiam nowy drugi samochód na produkcję 2016 (wcześniej zamówiony właśnie się wyprodukował, ale z niego zrezygnowałem).

I muszę zrobić nową konfigurację i tak szczerze mam dwie wątpliwości i tutaj do Was użytkowników mam dwa pytania:

1. Pakiet Drogowy - pomaga (wspomaga) czy raczej przeszkadza? Wkurza i nie do końca działa jak powinien? Szkoda kasy czy warto wydać taką kwotę?

2. Co w końcu z tą instalacją telefoniczną? Ja przy poprzedniej konfiguracji miałem zamysł nie brać wogóle instalacji telefonicznej i lecieć po BT. Czy ma ktoś z Was wiedzę jakie wtedy czekają mnie ograniczenia w porównaniu do Comfort lub Premium? Bo jakoś w tym temacie się pogubiłem.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a Brillant Pine jest naprawdę bardzo ładny i trudno mu zrobić zdjęcie bo zawsze wyjdzie albo czerwonawe lub jakieś jasne. !

 

Dokładnie, ja dlatego nawet nie wrzucałem foty Brillant Pine, bo też nie udało mi się zrobić takiej, która oddawałaby faktyczny deseń tych elementów.

 

Kilkaset postów wcześniej wrzucałem taki filmik z yt, gdzie w miarę najlepiej było widać faktyczne efekty BP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam kolor Tungsten jest na tyle ciekawy , że w zależności od pory dnia zmienia odcienie.

CrimsonRed ma podobne właściwości. Jak jest szaro buro na dworze to zaciąga pod czerń, jak jest jasno to bordo, a jak świeci słońce to się mieni jak brokat na stroju sylwestrowym .. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Na wstępie wrzucę mały wyciąg z instrukcji obsługi dotyczący zestawów telefonicznych. To może wyjaśnić niektóre tematy.

Osobiście mam w zestawie Premium ustawiony telefon na HFP +A2DP/AVRCP a SIM na transmisję danych.

Niestety telefon nie łączy mi się wtedy z antena zewnętrzną samochodu, ale nie doświadczam żadnych najmniejszych spadków siły sygnału (szyba jest grzana [choć nie ma wiązek rozłożonych przez całą szerokość, jakoś inaczej rozwiązali to w B8]).

Czy trzymam telefon w schowku czy w kieszeni czy w CupHolderze nie ma pogorszenia siły sygnału.

Nawet mi odpowiada to rozwiązanie bo w każdej chwili mogę szybko wybrać połączenie z poziomu telefonu i od razu wdzwania się z głośnika BT.

Poza tym oczywiście pełne A2DP czyli Spotify i inne odtwarzacze muzyczne działają na DP pokazują się okładki albumów, czas utworu itp...

Korzystałem kiedyś z rSAP i fajnie, że łączy się z anteną zewnętrzną samochodu, ale poza tym nie widzę żadnych różnic.

Zarówno SMS jak i historia połączeń czy ulubione kontakty dostępne są z poziomu DP. Jak rozłączę telefon przez BT to oczywiście nic nie ma (tzn. nic nie zapisuje się w samochodzie). Jak już mam ten modem SIM to chce go wykorzystywać chociaż jako HOT-SPOT. Trochę żenada, też że jest 3G a nie LTE jak w S3, ale prawdę mówiąc, do streamingu audio przez Spotify i pobierania GoogleEarth/StreetView czy danych z Car-Net wystarcza.

Choć powiem szczerze, że VW się nie popisało i powinno pozostawić tackę na telefon w schowku zamiast popielniczki w zestawie PREMIUM. Myśląc już o jakichś małych modach to będę się orientował w serwisie czy można i ile kosztowałoby wrzucenie schowka z zestawu COMFORT zamiast tej popielniczki. Jeśli nie byłoby to zbyt kłopotliwe i nie wiązało się z rozbebeszeniem całej deski to pewnie bym się skusił.

 

[ATTACH=CONFIG]136656[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]136657[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]136658[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]136659[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]136660[/ATTACH]

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szylton - i jak z tym progresywnym układem kierowniczym? Masz to? bo ja chyba dokładam do swojego, podobno nie opóźni produkcji ale znając świat opóźni ;) - trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wcześniej, mam i warto :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOP OFF

 

 

Radku, gdzie jesteś? ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nad tym już myślałem :P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć!

Na wstępie wrzucę mały wyciąg z instrukcji obsługi dotyczący zestawów telefonicznych. To może wyjaśnić niektóre tematy.

Osobiście mam w zestawie Premium ustawiony telefon na HFP +A2DP/AVRCP a SIM na transmisję danych.

Niestety telefon nie łączy mi się wtedy z antena zewnętrzną samochodu, ale nie doświadczam żadnych najmniejszych spadków siły sygnału (szyba jest grzana [choć nie ma wiązek rozłożonych przez całą szerokość, jakoś inaczej rozwiązali to w B8]).

Czy trzymam telefon w schowku czy w kieszeni czy w CupHolderze nie ma pogorszenia siły sygnału.

Nawet mi odpowiada to rozwiązanie bo w każdej chwili mogę szybko wybrać połączenie z poziomu telefonu i od razu wdzwania się z głośnika BT.

Poza tym oczywiście pełne A2DP czyli Spotify i inne odtwarzacze muzyczne działają na DP pokazują się okładki albumów, czas utworu itp...

Korzystałem kiedyś z rSAP i fajnie, że łączy się z anteną zewnętrzną samochodu, ale poza tym nie widzę żadnych różnic.

Zarówno SMS jak i historia połączeń czy ulubione kontakty dostępne są z poziomu DP. Jak rozłączę telefon przez BT to oczywiście nic nie ma (tzn. nic nie zapisuje się w samochodzie). Jak już mam ten modem SIM to chce go wykorzystywać chociaż jako HOT-SPOT. Trochę żenada, też że jest 3G a nie LTE jak w S3, ale prawdę mówiąc, do streamingu audio przez Spotify i pobierania GoogleEarth/StreetView czy danych z Car-Net wystarcza.

Choć powiem szczerze, że VW się nie popisało i powinno pozostawić tackę na telefon w schowku zamiast popielniczki w zestawie PREMIUM. Myśląc już o jakichś małych modach to będę się orientował w serwisie czy można i ile kosztowałoby wrzucenie schowka z zestawu COMFORT zamiast tej popielniczki. Jeśli nie byłoby to zbyt kłopotliwe i nie wiązało się z rozbebeszeniem całej deski to pewnie bym się skusił.

 

[ATTACH=CONFIG]136656[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]136657[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]136658[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]136659[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]136660[/ATTACH]

 

Co my byśmy bez Ciebie zrobili Szylton!

Dzięki za fotki.

 

Z tego co napisałeś wnioskuję, że i tak korzystasz z telefonu jakbyś miał zestaw Basic?

Mi osobiście na poprawie zasięgu jakoś zbytnio nie zależy - to po pierwsze.

A po drugie mając DiscoverPro i tak będę posiadał slot kart pamięci i USB więc mogę zakupić sobie modem (nawet LTE) i korzystać w celu komunikacji GooleEarth. Dobrze myślę?

 

A co z tym pakietem drogowym? Jakie macie przemyślenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po drugie mając DiscoverPro i tak będę posiadał slot kart pamięci i USB więc mogę zakupić sobie modem (nawet LTE) i korzystać w celu komunikacji GooleEarth. Dobrze myślę?

 

i tu jesteś w błędzie.... DP nie znaczy SIM.... zestaw Premium "powoduje" slot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Można tak to ująć, że mimo posiadania Premium, korzystam jak z Basic, tyle że nie ze swojego modemu (np. LTE) włączonego do USB, tylko korzystam z wewnętrznego SIM 3G. Więc tak na prawdę moim zdaniem NIE WARTO brać Premium, tylko Comfort, żeby było gdzie trzymać Smartfona a że przy okazji będzie lepszy zasięg to miło :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

i tu jesteś w błędzie.... DP nie znaczy SIM.... zestaw Premium "powoduje" slot...

 

Przemek, chyba jednak tak jest... DP daje Ci ten BOX w schowku gdzie masz napęd CD/DVD i dwa sloty na karty SD. W wersji z Telefonem Premium dodatkowo jest slot na SIM.

Więc wydaje mi się że Skrendi dobrze myśli ;P

 

PS.

Dzisiaj się spotykamy w GM przed 17tą, tak? ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Co do Pakietu drogowego, to jest to jedyna rzecz jakiej mi zabrakło z konfiguratora ;) już się budżet skończył i mogły być albo Verony albo Pakiet drogowy. Więc poszedłem w estetykę :)

Miałem okazję jeździć B8 z tym pakietem i tylko ze względu na Side Assist bym go brał. Lane Assist wydaje mi się mniej przydatne. Chociaż teoretycznie można puścić kierownicę (jak tylko auto widzi namalowane pasy na jezdni) i np. szybko otworzyć puszkę, albo wysmarkać się :D a Lane Assist sam wtedy koryguje tor jazdy, po chyba 10sekundach bez trzymanki sygnalizuje gongiem żeby złapać kierownicę, a jeśli się tego po kolejnych 10 sekundach nie zrobi to lekko przyhamowuje auto, jeśli dalej nie łapiemy kólka to zatrzymuje auto :)

Wiec dla tych którzy mają nawyk zerkania za siebie przed zmianą pasa i nie mają alergii ciągle smarkając, to wg. mnie pakiet można odpuścić.

Oczywiście jak ktoś ma kasę to czemu nie, zawsze dodatkowe systemy bezpieczeństwa :)

Dalej myśląc o modowaniu auta, sądzę, że z czasem będzie można dokupić same anteny/moduły SideAssist i lampki w lusterkach zdecydowanie taniej niż np. 1000zł

 

Co jeszcze mi przychodzi do głowy, to z moich obserwacji wynika, że jak się dobrze ustawi lusterka wsteczne/boczne to nie ma martwego pola w B8

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tu jesteś w błędzie.... DP nie znaczy SIM.... zestaw Premium "powoduje" slot...

 

Ale my się nie rozumiemy.

Chodziło mi o to, że DP ma gniazdo USB pod które mogę podpiąć modem USB z kartą SIM dowolnego opertaora.

A slot kart pamięci to "Gniazda, w które mogę włożyć karty pamięci SD.

Aż wierzyć mi się nie chce, żeby DP w Passacie tego nie posiadało.

W zeszłym miesiącu odbieraliśmy dla mojej mamy POLO i tam zamówiłem CompositionMedia i w schowku jest gniazdo na karty pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aż wierzyć mi się nie chce, żeby DP w Passacie tego nie posiadało.
jest jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale my się nie rozumiemy.
już rozumiemy - ja źle przeczytałem. Ja się mocno rozczarowałem, bo właśnie myślałem że DP = slot SIM. Oczywiście masz/macie racje

 

 

PS.

Dzisiaj się spotykamy w GM przed 17tą, tak?

 

Jasne! Będę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności