Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktos odbierze nowe auto to prosze niech zalozy nowy watek np. Pochwal sie swoim nowym autem. I tam niech wrzuca forki, opisy itp. bo pozniej ciezko cos znalezc w tym watku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest osobny wątek,ale tu jest więcej posiadaczy.

Jaki rozmiar felg na zimę. Podjechałem dziś do salonu zamówić 17-ki i bardzo miły pan sprowadził mnie na ziemię pytaniem- czy planuję wyjazd w góry. Bo jeśli tak to na 17-ki nie założę łańcuchów, bo uszkodzą nadkola, chyba . Że zaopatrzę się w najnowszy wynalazek Thule-cienkie łańcuchy za ok. 1000 zł. No i jestem w czarnej d..e, bo koncept miałem zupełnie inny. A tu wizja 16-tek

Pomóżcie radą.

Na marginesie-żona wybrała się do Wrocławia ( ze Szczecina) , spalanie średnio 7,7 , a wiem, że lubi docisnąć, więc ma mi podać średnią prędkość ( 1.8 TSI Man).

Edytowane przez balduram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Ja cały czas mam wizję zimowek na 18tkach i myślałem o zakupie łańcuchów na takiez to opony. I co, jest to niemożliwe? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez widze 18 na zime u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa KN 100 powinna załatwić sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm. Ja cały czas mam wizję zimowek na 18tkach i myślałem o zakupie łańcuchów na takiez to opony. I co, jest to niemożliwe? ?

 

I jaki masz pomysł?

Bo jak nic się nie zmieni w zimie jadę w góry i łańcuchy na pewno będą potrzebne, przerabiałem trasę na B6, a B8 jeszcze latać nie potrafi póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłu. Po prostu jestem zaskoczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że jest osobny wątek,ale tu jest więcej posiadaczy.

Jaki rozmiar felg na zimę. Podjechałem dziś do salonu zamówić 17-ki i bardzo miły pan sprowadził mnie na ziemię pytaniem- czy planuję wyjazd w góry. Bo jeśli tak to na 17-ki nie założę łańcuchów, bo uszkodzą nadkola, chyba . Że zaopatrzę się w najnowszy wynalazek Thule-cienkie łańcuchy za ok. 1000 zł. No i jestem w czarnej d..e, bo koncept miałem zupełnie inny. A tu wizja 16-tek

Pomóżcie radą.

Na marginesie-żona wybrała się do Wrocławia ( ze Szczecina) , spalanie średnio 7,7 , a wiem, że lubi docisnąć, więc ma mi podać średnią prędkość ( 1.8 TSI Man).

 

Ja zamówiłem z fabryki 19" VERONA, a na zimę kupiłem 17" LONDON.

Co do tego faceta i jego poglądów na temat łańcuchów to uważam, że pierniczy FARMAZONY i chce Ciebie naciągnąć na drogie łańcuchy.

Przecież niezależnie od średnicy felgi, mamy różne profile opony i obwód całego koła zawsze jest taki sam.

W przeciwnym razie mielibyśmy złe wskazania prędkościomierza.

Więc nie rozumiem co średnica felgi ma do obcierania nadkoli przez łańcuchy śniegowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie wolę się Was poradzić, bo w głowie mi się nie mieści, że 17-ki w łańcuchach nie nadają sie do nowego Passata. Z drugiej strony nie chcę przez swoje wyobrażenia uszkodzić auta. Po prostu jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vw podaje ze mozna uzywać łańcuchów na 17ach ale tylko na feldze 6,5x17 et chyba 40 albo 41, mają ta felgę w ofercie na zime za 1650 zł z oponą wiec raczej drogo.

srednica kola jest taka sama, ale 18ka ma szerokość 8 cali i tu może być problem. Prawda jest taka ze przy cieńkim łańcuchu nie powinno byc problemu ale pewności nie ma, w jakiejś ekstremalnej sytuacji(duża dziura, pełny skręt) może rzeczywiście obetrzeć nadkole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego właśnie wolę się Was poradzić, bo w głowie mi się nie mieści, że 17-ki w łańcuchach nie nadają sie do nowego Passata. Z drugiej strony nie chcę przez swoje wyobrażenia uszkodzić auta. Po prostu jestem w kropce.

 

17tki spokojnie można stosować z łańcuchami, taka informacja jest zawsze podawana w certyfikacie homologacji dla danego typu felg, samochodu i rozmiaru ogumienia.

Po analizie informacji z homologacji można stwierdzić, że przy stosowaniu łańcuchów max. możliwa szerokość felgi to 7"

Przykład na szybko dla Passata :felgi Dezent lub Enzo zbliżone parametrami do London (szer.7",ET 39 i 38)

 

 

www.alcar.pl/AlcarKonfigurator/index.php?lcs=rpkjdhla2a

Edytowane przez gromchester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Top Led - wczoraj pierwszy raz jechałem nocą, wlączyłem drogowe i..... pojechałem dłuższą drogą CZAD!!!

Potwierdzam osobom niezdecydowanym. Po aktywnym tempomacie najlepsze rzecz w tym samochodzie jeśli chodzi o system wspomagający.. Jazda nocą stała się czystą przyjemnością :D

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jak ktos odbierze nowe auto to prosze niech zalozy nowy watek np. Pochwal sie swoim nowym autem. I tam niech wrzuca forki, opisy itp. bo pozniej ciezko cos znalezc w tym watku

Dzidekbeskid !! Wysiądź z tego samochodu w końcu i pokaż fotki ! : ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zakładajcie tematy z autami.... oprócz mojego B8 nie widziałem żadnego innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że długo się czeka to ciągle myśle nad zmianami w konfiguracji :)

Czy ktoś ma/testował progresywny układ kierowniczy? Warto? Duża różnica? Czy zbędne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy 2.0TSI nie jest to przypadkiem standardowym wyposażeniem?

Generalnie nie jeździłem nigdy B8 bez tego układu, ale sam układ jest wg. mnie wart zainteresowania. Nie liczyłem nigdy liczby obrotów kierownicą, ale generalnie największą różnicę widzę przy zmianie trybów jazdy, różnica jest zdecydowanie wyczuwalna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba nie jest standardem, a Ty nie dokładałeś i masz? (masz przycisk obok czujników parkowania? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem, że temat był wałkowany wiele razy, ale oglądałem dzisiaj furke swoją w salonie i nadal nie wiem jaka jest różnica miedzy telefonem komfort, a pro. W moim jest pro, jest szyba przednia podgrzewana i nie mogłem znaleźć żadnej tacki zwiększającej zasięg. W pro jest tylko jedno wyjście usb ? Zaskoczył mnie przycisk do wyboru profilu jazdy. Prawie jakbym miał dcc, przynajmniej nie ma pustej zaślepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Progresywny układ kierownicy jest dostępny za dopłatą w tzw pakiecie sportowym wraz z przyciemnanymi szybami ( za ok 1650 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, wiem, że temat był wałkowany wiele razy, ale oglądałem dzisiaj furke swoją w salonie i nadal nie wiem jaka jest różnica miedzy telefonem komfort, a pro. W moim jest pro, jest szyba przednia podgrzewana i nie mogłem znaleźć żadnej tacki zwiększającej zasięg. W pro jest tylko jedno wyjście usb ? Zaskoczył mnie przycisk do wyboru profilu jazdy. Prawie jakbym miał dcc, przynajmniej nie ma pustej zaślepki.

 

Przy komfort masz tackę zwiększającą zasięg, przy pro masz modem/telefon wbudowany i miejsce na karte sim w schowku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj potwierdzili mi na 100% termin produkcji w tygodniu 41. To już za dwa tygodnie :) :) .

Kiedy mogę spodziewać się pojazdu do odbioru??

 

2 tygodnie temu dealer potwierdził mi na 100% ze odbiorę auto 21.09. Dziś mamy 24.09 a samochód podobno czeka na silnik.

 

Czy tylko ja muszę mieć k.. takiego pecha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności