Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy opłaca się w ogóle zamawiać teraz auto i miec odbiór w ostatnich tygodniach roku, od razu starta rocznika będzie, Polityka VW jest obecnie kiepska. Mnie właśnie to denerwowało że zapłacę na 2015r produkcji i pojeżdżę 2 -3 miesiącę i już stracę bo będzie 2016r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zamówiłem Passata 1.8 Tsi HL manual i mam pytanie jak działa lane assist w połączeniu z ACC i manualną skrzynią biegów, czy np samochód przyhamuje i znów przyśpieszy jadąc np w korku lub na autostradzie i czy system jest w stanie zatrzymać całkowicie auto awaryjnie. Będę wdzięczny za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, zamówiłem Passata 1.8 Tsi HL manual i mam pytanie jak działa lane assist w połączeniu z ACC i manualną skrzynią biegów, czy np samochód przyhamuje i znów przyśpieszy jadąc np w korku lub na autostradzie i czy system jest w stanie zatrzymać całkowicie auto awaryjnie. Będę wdzięczny za informację.

Podczas jazdy na autostradzie lub gdziekolwiek indziej w zakresie bodajże 30-160 km/h - TAK. W korku - NIE.

Co do awaryjnego zatrzymania - nie wiem, ale szczerze wątpię - nie wysprzęgli biegu. Niech podpowie ktoś z manualną skrzynią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi czy opłaca się w ogóle zamawiać teraz auto i miec odbiór w ostatnich tygodniach roku, od razu starta rocznika będzie, Polityka VW jest obecnie kiepska. Mnie właśnie to denerwowało że zapłacę na 2015r produkcji i pojeżdżę 2 -3 miesiącę i już stracę bo będzie 2016r.

 

Kupując nowe auto zawsze stracisz od samego wyjazdu z salonu :) Ja szczerze nie widzę żadnych granicznych cen rocznikowych w autach używanych, a jak kupujesz na ponad 3 lata, to tym bardziej. Stan samochodu i wyposażenie jest ważniejsze. Dlatego nie ma co się zastanawiać tylko brać :) Sprzedawca mi też mówił, że czasem trafi się jakieś większe anulowane zamówienie i wtedy auto awansuje w produkcji o kilka tygodni.

A jak chcesz w miarę standardowe wyposażenie, to poszukaj wśród dealerów w całej Polsce, czy czegoś takiego nie mają już zamówionego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się wciąż czy felg 17 calowych, które zamówiłem nie wziąć do opon zimowych a oddzielnie dokupić felgi 18 na lato.

Chciałbym to zrobić jeszcze przed odebraniem auta, tak więc tą procedurą zająłby się dealer i ich serwis.

Pytanie tylko czy serwis jest w stanie dobrze wyważyć nowe koła aby było to zrobione w sposób idealny tak jak w samochodzie, który przyjedzie z fabryki? Macie jakieś własne doświadczenia w tym zakresie? :)

.

 

Pomysł z 17" na zimę według mnie bardzo dobry!

Ja zrobiłem jednak inaczej: zamówiłem samochód na 18" Darfordach z letnimi oponami, a 17" kupiłem (choć nie mam jeszcze samochodu na zimę. Nie kupiłem ich w salonie tylko poza siecią dealerska!!!! Nowe nieużywane - ktoś wstawił facetowi w komis bo wimieniał na większe (miały jeszcze ślady po naklejkach z fabryki). Do tego kupię zimówki i już!!!! Jeśli zrobisz tak ja planujesz musisz kupić dwa komplety opon!!

Na wyważenie z fabryki bym nie liczył zbyt mocno - w poprzednim samochodzie musiałem "poprawiać" fabrykę - ale może dlatego, że to było Renault��

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Widzę, że Tobie z kolei dali opony Continental ContiPremiumContact, a nie Pirelli jak w przypadku użytkownika IQM, który ma również 17 cali i silnik 2.0 biTDI :)

Czysta loteriada ;)

 

No to rzeczywiście dziwne !!!

Z tego co widziałem w Niemczech wszystie 17" na Pirelli wychodzą

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Bardzo się cieszę, że poruszyliście temat impregnacji alcantary. Gdyby ktoś miał już jakiś sposób lub nazwę preparatu sprawdzonego, to z miłą chęcią skorzystam z waszego doświadczenia.. :)

 

Ja będę robił zabezpieczenie całego środka i lakieru w firmie specjalizującej się w tego typu akcjach!!!

Jestem dogadany, że przyjadą do salonu i zrobią komplet przed odbiorem samochodu!!!

Jeśli dowiem sie czym dokładnie to robią to dam znać, choć może być już za późno dla Ciebie.

Mój samochód ma być produkowany 27 tydzień

Edytowane przez skrendi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Może rzeczywiście ktoś ma już doświadczenie z Lane Assist w połączeniu z ACC w manualnej skrzyni.

Edytowane przez Agbar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas27 - Przypadkiem trafiłem na aukcje: http://allegro.pl/18-vw-passat-b8-dartford-235-45-5x112-et44-lato-i5320822358.html :P sporo :)

 

Skrendi - dokładnie, termin odbioru mam na 27 tydzień..

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukas27 - Przypadkiem trafiłem na aukcje: http://allegro.pl/18-vw-passat-b8-dartford-235-45-5x112-et44-lato-i5320822358.html :P sporo :)

 

 

 

widziałem tą aukcje tylko ciekawe czy lepiej opłaca się dokupić u dealera 18" letnie i dogadać się żeby na fabryczne 17" dali zimówki (zamienili) czy kupić samemu jakieś 18" ale za dobrej jakości minimum 2300 zł w górę, opony nie wiem czy się kupi za 1500 zł raczej też koło 2000 zł 18"

 

P.S. za fele z oponami powyżej 4500 to już przegięcie :D to nie BMW,MB czy audi tam niech kosztują i 10 tys. ale też przegięcie jak na 1,3 czy A3, A4 itd :P nie mówiąc o tym że jak ktoś auto trzyma pod blokiem to rano może być niespodzianka ;/

Edytowane przez Lukas27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał bez wahania!!!

Z tego co się orientuję same felgi u dealera to koszt około 10 tyś.!!!

W dodatku jeśli to jest ten gość, którego kojarzę to nie ma co dyskutować!!

Ja za 17" (te podstawowe do HL) zapłaciłem 2500 PLN - za same felgi!!!

Edytowane przez skrendi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowałaś , oryginały czy jakieś zamienniki z allegro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupując nowe auto zawsze stracisz od samego wyjazdu z salonu :) Ja szczerze nie widzę żadnych granicznych cen rocznikowych w autach używanych, a jak kupujesz na ponad 3 lata, to tym bardziej. Stan samochodu i wyposażenie jest ważniejsze. Dlatego nie ma co się zastanawiać tylko brać :) Sprzedawca mi też mówił, że czasem trafi się jakieś większe anulowane zamówienie i wtedy auto awansuje w produkcji o kilka tygodni.

A jak chcesz w miarę standardowe wyposażenie, to poszukaj wśród dealerów w całej Polsce, czy czegoś takiego nie mają już zamówionego.

 

Ja zrobiłem tak. Poszukałem po innych dealerach i kupiłem już. nawet z większym wyposażeniem i jeszcze DSG. Wyposażenie to wyposażenie ale zapłacić za auto w marcu i cieszyć się rocznikiem tym 2015 a odebrać grudzień na święta i za parę dni Nowy Rok, to tylko z wyprzedaży rocznika brałbym, nie czekałbym 7 miesięcy na auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie kupowałaś , oryginały czy jakieś zamienniki z allegro ?

 

Kupiłem oryginały na Allegro!!!

Sprawdziłem wszystko o to są na 100% oryginały!!!

Dokładnie takie:

http://allegro.pl/fabrycznie-nowe-vw-tiguan-passat-b7-b8-golf-touran-i5258407860.html#thumb/2

 

odbierałem je osobiście - funkiel nówki!!!

Edytowane przez skrendi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto zamówione mam na 18" Dartfordach szarych (świetnie z crimsonem wygląda). Na zimę kupiłem 16" Aspeny orginalne z VW. Nie wyobrażam sobie większej średnicy na zimę, tym bardziej, że dużo po górach jeżdżę..

 

http://www.volkswagen.pl/content/medialib/vwd4/pl/nowy-serwis-i-akcesoria/broszura-akcesoria-listopad-grudzie/_jcr_content/renditions/rendition.download_attachment.file/oryginalne_akcesoria_volkswagen_listopad-grudzien-.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie mi także termin sprzedawca przyśpieszył z listopada na połowę sierpnia :) ciekawi mnie jak to się mogło stać że tak termin uległ zmianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie mi także termin sprzedawca przyśpieszył z listopada na połowę sierpnia :) ciekawi mnie jak to się mogło stać że tak termin uległ zmianie?

 

Kiedy zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu jakoś 20 -tego.

Zbytnio nie przesadzałem z dodatkami , wersja HL bez Aid , pakiet biznes z discovery pro oraz park asisst. Nie brałem kamer bo nie są mi potrzebne .

Edytowane przez dzidekbeskid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych spalaniem 150 KM.

Miałem dziś krótką trasę z A do B, nie spieszyło mi się, tak więc 50-60 km/h w terenie zabudowanym, 90-100 km/h poza. Poniżej wynik:

[ATTACH=CONFIG]132232[/ATTACH]

A w trybie autostradowo-miejskim to spalanie 6,3 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kwietniu jakoś 20 -tego.

Zbytnio nie przesadzałem z dodatkami , wersja HL bez Aid , pakiet biznes z discovery pro oraz park asisst. Nie brałem kamer bo nie są mi potrzebne .

 

Ja również zamawiałem ok 20 kwietnia i od razu dostałem termin odbioru na początek sierpnia. Wersja Variant HL 1.8 Tsi manual, pakiet Business, pakiet drogowy, okno dachowe ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla zainteresowanych spalaniem 150 KM.

Miałem dziś krótką trasę z A do B, nie spieszyło mi się, tak więc 50-60 km/h w terenie zabudowanym, 90-100 km/h poza. Poniżej wynik:

[ATTACH=CONFIG]132232[/ATTACH]

A w trybie autostradowo-miejskim to spalanie 6,3 l.

 

Ciekawe ile 1,8 TSI wychodzi przy takich prędkościach pozamiejskich 90-100km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również zamawiałem ok 20 kwietnia i od razu dostałem termin odbioru na początek sierpnia. Wersja Variant HL 1.8 Tsi manual, pakiet Business, pakiet drogowy, okno dachowe ....

Z terminami na przełomie lipca i sierpnia byłbym ostrożny, gdyż w koncernie VW zawsze w tym okresie planowany jest przestój (przerwa urlopowa). Trwa on ok. 3 tygodni. Handlowcy o tym oczywiście nie wiedzą ;). Jeżeli wasze auto ma nadany numer KT to oznacza to, że auto ma podaną też datę produkcji - tydzień kalendarzowy.

Jeżeli chcecie wiedzieć kiedy będzie auto wybudowane to wymagajcie od handlowców podania numeru KT waszego auta. W innym przypadku będzie czekać wieczność. Czytając posty niektórych forumowiczów jestem troszkę przerażony podejściem handlowców/VW polska do klienta.

Ciekawostka: sprawdzałem w tym tygodniu pewien numer KT. Auto zamówione w październiku 2014. Dokonano zmiany konfiguracji. Planowany tydzień budowy KW31. Wyjdzie jak nic czas oczekiwania ok 9 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności