Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

6. Czy w sedanie klape bagaznika mozna otworzyc i uchylic z pilota pomimo braku elektrycznych podnosnikow? Tak jak w audi.

 

tak otwiera się całkowicie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

2. Discover media vs discover pro. Czy dla was wiekszy ekran to glowny powod wyboru wersji pro? Czy jakies inne argumenty? Bo z tego co czytam to discover media rowniez obsluguje car-net, mirror link. Nie ma google street view, aktualizowania ruchu w oparciu o google. Cos jeszcze z bardziej znaczacych roznic?

dla mnie to wystarczyło + DVD

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Na razie niestety tylko w elektrycznym e-golfie:

http://volkswagen-carnet.com/int/en/start/online-devices.html#tab/open/e-remote

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.volkswagen.carnet.eu.eremote

 

Passaty mają być aktualizowane koło lipca, ale co będzie - zobaczymy.

 

a to wiedziałem tylko myslałem że coś w B8 przegapiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To czy discover media posiada mirrorlink jest dla mnie wielką zagadką. Na czym budujesz to twierdzenie, że posiada mirrorlink?

 

Na podstawie informacji ze strony:

http://volkswagen-carnet.com/de/de/start/car-models/passat.html

 

http://volkswagen-carnet.com/de/de/start/car-models/passat/passat_mirror_myguide.html#tab/open/available

 

Widzialem w aucie demo z discover media w opcjach car-net. Wydaje mi sie, ze byla takze ikona mirror link, ale glowy nie dam. Po wejsciu w car-net pytal o aktywacje. Sprzedawca mi rowniez mowil, ze mirror link bedzie w discover media, ale to akurat mniej wiarygodne zrodlo jak mnie doswiadczenie nauczylo. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na podstawie informacji ze strony:

http://volkswagen-carnet.com/de/de/start/car-models/passat.html

 

http://volkswagen-carnet.com/de/de/start/car-models/passat/passat_mirror_myguide.html#tab/open/available

 

Widzialem w aucie demo z discover media w opcjach car-net. Wydaje mi sie, ze byla takze ikona mirror link, ale glowy nie dam. Po wejsciu w car-net pytal o aktywacje. Sprzedawca mi rowniez mowil, ze mirror link bedzie w discover media, ale to akurat mniej wiarygodne zrodlo jak mnie doswiadczenie nauczylo. :-)

 

Na 19 stronie katalogu jest zdjęcie ekranu car-net i mirror link i zdecydowanie nie jest to Discover Pro a właśnie media. Dobrze kombinuje? :)

 

http://www.volkswagen.pl/content/medialib/vwd4/pl/katalogi---modele/09_nowy_passat-pdf/_jcr_content/renditions/rendition.download_attachment.file/09_nowy_passat.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbadziej w Discovery pro - podoba się właśnie carnet i usługi Google oraz wybieranie głosowe, które działa perfekcyjnie do obsługi całego systemu, zawieszenie adaptacyjne w moim to zupełny kosmos, porównuje do A4 B8 i BMW 5, dzisiaj 350 km w Bieszczadach z odcinkami krótkimi w ustawieniu sport - średnie spalanie 7,5 litra - to jakiś kosmos przy tej mocy, masie i osiągach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PRO jest mirrolink tylko z niczym nie jestem w stanie go połączyć - chociaż po to żeby przetestować ;-(

Edytowane przez IQM1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W media jest mirrolink tylko z niczym nie jestem w stanie go połączyć - chociaż po to żeby przetestować ;-(

Skąd wiesz, że w discover media jest mirrorlink? widziałeś na "własne oczy" w jakimś innym egzemplarzu?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Na 19 stronie katalogu jest zdjęcie ekranu car-net i mirror link i zdecydowanie nie jest to Discover Pro a właśnie media. Dobrze kombinuje?

 

http://www.volkswagen.pl/content/med...owy_passat.pdf

 

To o niczym nie świadczy - bo tak jak mówlem mirrorlink może występować w Discover Media (jako opcja) ale nie oznacza to, że na pewno jest w Polsce. Oto fragment z niemieckiego konfiguratora, gdzie widać, że mirrorlink jest dodatkową, płątną opcją:

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]129516[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka chodziło mi o Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi najbadziej w Discovery pro - podoba się właśnie carnet i usługi Google oraz wybieranie głosowe, które działa perfekcyjnie do obsługi całego systemu, zawieszenie adaptacyjne w moim to zupełny kosmos, porównuje do A4 B8 i BMW 5, dzisiaj 350 km w Bieszczadach z odcinkami krótkimi w ustawieniu sport - średnie spalanie 7,5 litra - to jakiś kosmos przy tej mocy, masie i osiągach ;-)

 

Czyli te 7,5 litra przewidziałem prawidłowo :D

Czy zamawiałeś siedzenia z pełną skórą czy alcantarą?

Jakiś jeszcze pakiet dodatkowy wziąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z alcantarą, miałem w poprzednim i super się sprawdza.

Pakiet Business, Sport, AID, Tel Premium, Discovery Pro, Drogowy, Oświetlenie ambient i gwarancja 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z alcantarą, miałem w poprzednim i super się sprawdza.

Pakiet Business, Sport, AID, Tel Premium, Discovery Pro, Drogowy, Oświetlenie ambient i gwarancja 5 lat

 

Jak się sprawdza AID? Działa płynnie? Nie świeci zbyt mocno w nocy przez co męczy wzrok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez AID nie wyobrażam sobie już tego auta, regulacja jasności ma bardzo duży zakres, kolory są tak dobrane, że nawet przy dużej jasności nie są męczące, co do płynności oko ludzkie nie jest w stanie wychwycić żadnych przejść czy przeskoków - ktoś nad tym długo i dobrze popracował .

Możliwość kreowania tego co tam widzisz jest bardzo fajna, ja dodałbym funkcję pamięci ustawień dla danego kierowcy, u mnie 3 osoby jeżdżą autem i każdej podoba się inny zestaw wskaźników ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez AID nie wyobrażam sobie już tego auta, regulacja jasności ma bardzo duży zakres, kolory są tak dobrane, że nawet przy dużej jasności nie są męczące, co do płynności oko ludzkie nie jest w stanie wychwycić żadnych przejść czy przeskoków - ktoś nad tym długo i dobrze popracował .

Możliwość kreowania tego co tam widzisz jest bardzo fajna, ja dodałbym funkcję pamięci ustawień dla danego kierowcy, u mnie 3 osoby jeżdżą autem i każdej podoba się inny zestaw wskaźników ;-)

 

Długo czekałeś na transport od momentu wyprodukowania? Mój 1,8 TSI już wyprodukowany i zastanawiam się ile jeszcze będę czekał :)

Mówili, że do 3 tygodni ale zastanawiam się ile to jest w praktyce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój 1,8 TSI już wyprodukowany

Gratulacje! :)

 

Możesz napisać:

- jakie dokładnie wziąłeś wyposażenie?

- kiedy zamawiałeś to auto?

- jaki miałeś podany planowany termin produkcji? - czy zmieił się on?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje! :)

 

Możesz napisać:

- jakie dokładnie wziąłeś wyposażenie?

- kiedy zamawiałeś to auto?

- jaki miałeś podany planowany termin produkcji? - czy zmieił się on?

 

- ja wziąłem HL / manual i tylko pakiet biznes i szyby czarne - nie pamiętam w sumie czy coś jeszcze dokładałem...

- zamawiałem w styczniu, ale miałem szczęście bo zwolnił się jakiś termin i mnie wcisnęli na sam początek produkcji - 10 tydzień

- w momencie wpłacania zaliczki miałem termin ok 20-22 tygodnia -ale to był termin szacunkowy - jak później dzwoniłem zapytać o szczegóły to właśnie dostałem info, że wpadł w wolne miejsce na 10 tydzień... to dosyć skomplikowana sprawa bo kupuje auto troszkę po znajomości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wziąłem HL / manual i tylko pakiet biznes i szyby czarne - nie pamiętam w sumie czy coś jeszcze dokładałem...

Ja mam w zasadzie podobną konfigurację, tylko, że z DSG

 

czekam w takim razie razem z Tobą aż odbierzesz auto, bo chciałbym się dowiedzieć, czy w discover media jest mirrorlink...

 

 

- zamawiałem w styczniu, ale miałem szczęście bo zwolnił się jakiś termin i mnie wcisnęli na sam początek produkcji - 10 tydzień

w takim razie auto wyprodukowane jest już 2 tygodnie temu - zatem odbierzesz pewnie w tym albo następnym tygodniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w zasadzie podobną konfigurację, tylko, że z DSG

 

czekam w takim razie razem z Tobą aż odbierzesz auto, bo chciałbym się dowiedzieć, czy w discover media jest mirrorlink...

 

 

 

w takim razie auto wyprodukowane jest już 2 tygodnie temu - zatem odbierzesz pewnie w tym albo następnym tygodniu :)

 

no właśnie dziś nie ma handlowca w salonie, który ogarnia moją sprawę i nie mogę dopytać o szczegóły - dlatego zapytałem tu ile mniej więcej się czeka na transport... w głębi duszy liczę, że odbiorę w tym tygodniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie dziś nie ma handlowca w salonie, który ogarnia moją sprawę i nie mogę dopytać o szczegóły - dlatego zapytałem tu ile mniej więcej się czeka na transport... w głębi duszy liczę, że odbiorę w tym tygodniu

 

Daj proszę znać jak odbierzesz i prośba o sprawdzenie, czy będziesz miał MIRRORLINK w twoim Discover Media.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie;)

W środę podpisuję zamówienie na mojego pierwszego w życiu VW.

Passat B8 2.0TSI DSG

Rabat od katalogu 9,5% zakup na osobę prywatną. czas oczekiwania 6-8 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego zapytałem tu ile mniej więcej się czeka na transport

około 2 tygodnie to trwa, w tyle od terminu produkcji dojechał samochód kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam transport do dilera trwa ok 2 tyg. Mój wyprodukował się 05.03. A u Dilera będzie za 2-3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności