Skocz do zawartości
Michał B5

Zabudowa Passat B5 3BG Kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się zapytać czy ktoś z was spotkał sie z taka gotowa zabudowa http://allegro.pl/zabudowa-glosn-25cm-passat-b5-car-audio-subwoofer-i4678015543.html jak to oceniacie?

Jaki głośnik, jaki wzmacniacz do tej zabudowy i jaki kondensator ? :)

Sprzęt w moim pasku gra bardzo dobrze, lecz jak ruszam w droge to brakuje mi basu, wiec pomyslałem o takiej zabudowie, nic nie chce zmieniać tylko dodać tą zabudowe, głośniki w drzwiach zostaja fabryczne

4678015543.jpg

1010223u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sam raz sprawdzi się taki głośnik: http://allegro.pl/excursion-sx-10s4-25cm-4ohm-200w-rms-i4600463478.html

Wzmacniacz najlepiej używka z allegro/OLX, oczywiście markowy a nie jakiś badziewny peing czy magnat.

Kondensator? Po co? Jak dasz za cienkie kable to nawet kondensator nie pomoże. Więc szkoda pieniędzy.

Odnośnie skrzynki. Coś takiego produkuje też Basser jeśli ta również wyszła spod ich rąk to nie ma powodów do obaw. Znają się na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :dobrze . A wzmacniacz jaki tzn jakie parametry (dany model) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz w dużym stopniu zależy od tego jaki głośnik.. nie znam się za bardzo ale jeśli ma zasilić tylko subwoofer to wystarczy dwukanałowy dobrej marki..

ja miałem helix'a http://allegro.pl/helix-blue-two-wymarzony-poczatek-nowa-linia-i4653286244.html

i z 12" głośnikiem w ciśnieniowej skrzyni clariona ładnie grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze można dostać lepszy wzmacniacz, ale używany. Z nowych jak najbardziej OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi podać jakiś komplet tzn wzmacniacz głośnik i jak bedzie trzeba to kondensator ceny nie graja roli ma to grać bardzo dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabudowa jak najbardziej ok, trzeba tylko trochę wypełnienia wsadzić.

 

Jeśli ma to być kulturalne granie to suby RM u-D sprawdzają się wyśmienicie.

Do jakiej jednostki chcesz to podłączyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to znalazłem na OLX gościa który chyba produkuje takie zabudowy... jest możliwość zamówienia pod głośnik średnicy zarówno 20 jak i 25cm a także montaż gniazda do podłączenia skrzyni. link poniżej :

 

http://olx.pl/oferta/zabudowa-vw-passat-b5-b5fl-25cm-mdf-obudowa-CID5-ID563lX.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

Zajrzyj do mnie do tematu, mam taką zabudowę, moja byla troche luźna, ale temat ogarniety, małymi katownikami i wkrety, post #530 głośnik rockford punch i wzmak rockford

Edytowane przez kapsun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie skrzynki robi np Basser - i jak każda dedykowana w boczek wymaga zamocowania/przykręcenia.

Tu akurat do Golfa

 

Golf5.jpg

 

i maskownica - ścianki niestety są dość cienkie więc trzeba było wkleić wzmocnienie

 

Golf5a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem głośnik Boschmann BOG-W10 wraz ze wzmacniaczem i mam pytanko czy tego tupu zabudowa jak w powyższych postach będzie dla niego odpowiednia? Obecnie jest zamontowany w prostopadłościennej skrzyni z BR, a nie ukrywam, że taka budowla w bagażniku trochę mi zawadza.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze, pytanie:

czy ktoś z was próbował zrobić taką zabudowę samemu? gotowy element kosztuje koło 300PLN bez wygłuszenia wnętrza skrzynki, co według mnie jest trochę za drogie. Podejrzewam, że można taki element zabudowy skonstruować samemu (lubię budować, dlatego męczę temat :P), co po pierwsze wyjdzie taniej, a po drugie sprawi więcej frajdy :D może ktoś znalazł kiedyś schemat jakie wymiary i kształt powinna mieć skrzyneczka aby elegancko zmieścić się z lewej strony w bagażniku wersji Variant ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o skrzynkach na suby wykonanych z żywicy. Możesz je sobie dowolnie ukształtować. Więc efektywnie wykorzystasz dostępne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj o skrzynkach na suby wykonanych z żywicy. Możesz je sobie dowolnie ukształtować. Więc efektywnie wykorzystasz dostępne miejsce.

 

ale z żywicy tańsza raczej nie będzie :) - zrobić solidną ściankę to trzeba kilka kilo towaru zużyć :)

najtańsza opcja to mdf, pomierzyć, wyciąć płytę czołową, plecy, zrobić małe rusztowanie a potem kolejne ścianki - i na koniec można się pobawić żywicą wymieszaną np z piaskiem kwarcowym ze sklepu zoo albo pyłem stolarskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tego co czytałem tu i ówdzie. To można się pokusić o wrzucenie całych kawałków płyty MDF albo wiórówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Czy taki głośniczek zagra dobrze w tej obudowie? Bo pozostał mi taki po busie jeszcze i bym sobie dokupił tylko taką zabudowę i zamontował go sobie w passacie bo jednak troszkę brakuje tych niskich tonów :)

http://allegro.pl/jbl-gto-804-subwoofer-mini-monstrum-w-obudowie-i5311681315.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie z tego co czytałem tu i ówdzie. To można się pokusić o wrzucenie całych kawałków płyty MDF albo wiórówki.

 

Właśnie chcę zrobić coś z mdf lub wiórówki, ale szukałem bardziej odpowiedzi jakie to powino mieć wymiary :P wersję "demo" chcę zrobić ze starych mebli aby niczego nie popsuć :D

może któryś z forumowiczów, który coś takiego ma byłby tak miły i zmierzył jaki jest wymiar takiej skrzynki? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taką w poprzednim passacie. Ona się schodzi do środka. Takie ala schody. W tym obecnym chcialem dwie takie. Jedną w lewy, drugą w prawy. Niestety wszyscy robią tylko na jedną stronę. Teraz zamierzam zbudować skrzynie za tylnim oparciem. Co z tego wyjdzie czas pokaże:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności