Skocz do zawartości
Gość marcc

Silnik AFN, a olej roślinny z "Biedronki".

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcc

sam tankuje w SHELL i nie jestem zdesperowany zmianą paliwa, ale interesuje mnie jak mój silnik zachowałby sie przy "innym" paliwie;

 

słyszałem że ludzie jeżdzą na tym "paliwie" z "BIEDRONKI" i nie narzekają (tylko zimą trzeba uważać, szybciej gęstnieje i nie jest zalecane, ale przecież teraz nie ma zimy);

 

co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

marcc, spróbuj i podziel się swoimi wrażeniami, potem napisz ile kosztowała Cię naprawa. Podobno zapach frytek w samochodzie to istna poezja....

 

EDIT

A tak w ogóle, to co masz do oleju z biedronki.... :rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jezior_19

kolega na takim oleju jezdzi i nie narzeka tylko zmontowal sobie jakis podgrzewacz do tego oleju na allegro sa juz takie gotowe podgrzewacze do modelu auta

prubuj powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

jezior_19, a jakie kolega ma auto? No i za jakim motorem oczywiście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcc

dla jasności nie zamierzam jeździć na takim oleju, ale oczywiście też nie mam nic do niego :padam:

interesuje mnie tylko co się będzie działo z silnikiem przy jeździe na takim oleju;

 

słyszałem że ludzie jeźdzą na tym oleju w tych silnikach, ale nie znam nikogo takiego, a na forum zdawkowo ludzie się na ten temat wypowiadali;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jezior_19

kolega ma starego golika z silnikiem 1.6td ale dokladnie nie wiem jaki numer ani stan sam osobiscie uwazam ze to nie jest dobre dla silnika ale on juz ponad rok tak smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

jezior_19, no to jak ma starego golfika, z równie starym i "styranym" silnikiem to niech sobie jeździ na czym chce.

IMHO jak kogoś nie stać aby raz na miesiąc zatankować swoje auto porządnym paliwem, to niech się przesiądzie do MPK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezior_19

IMHO jak kogoś nie stać aby raz na miesiąc zatankować swoje auto porządnym paliwem, to niech się przesiądzie do MPK.

 

Wiesz,nie wszyscy robią jednakowe przebiegi - ja zazwyczaj tankuje 2 razy - ale dwa razy w tygodniu:) (auto prywatne) - więc u mnie opcja Olka biedronkowego spowodowałaby znaczną różnicę. Jednak szkoda mi silnika dlatego tego nie robię.

Znajomy mój miesza olej z Selgrosa z ON - i sobie chwali - twierdzi, że jeździ normalnie.

Ja wolałbym chyba "oszczędności" kupować niż lać roślinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość neptunus

witam

moj znajomy ma bmw 525 tds dzis z polowy lat 90,ion juz od ponad roku tankuje w proporcji 50 na 50 ropa i olej nie z biedronki ale z plusa.

kiedys z nim rozmawialem na ten temat i powiedzial mi ze najwazniejsze jest to aby

olej roslinny byl podgrzany,wiecej szcegolow nie znam.

mowil ze nic sie nie dzieje nie ma zmniejszonej mocy itp.

jak sie znim spotkam to wypytam o szcegoly.

ja osobiscie nie ryzykowalbym :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:cwaniak: i teraz kup sobie samochod w Polsce :wstyd::dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wszyscy psioczycie na roslinny ze ten czy tamten jezdzi a jak poszukacie dobrze i pogadacie z Edkiem to np w pasku B4 z afn-em znajdziecie instalacje na OR :evil: tzn ze to juz dawno temu niemioszki o tym myslaly - to tak na marginesie

ja sie sam czasami zastanawiam czy taki olej z biedrony nie jest lepszy niz te mieszanki co sa na stacjach ale na pompowtrykach nie bede kombinowal :kwasny: tym bardziej ze ta instalka tylko przy AFNie byla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KAROL

CZESTO JEZDZE NA ROSLINNYM, A NORMALNIE TYLKO ORANZADA. ZROBIŁEM JUZ NA TYM 30 TYS. SILNIK 1,9 TDI 130 PS. RAZ ZAŁAŁEM ROPA ZA 30 ZŁ BO NA STACJI NIE MIĘLI OPAŁU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin1980kowal

ale tylko do smażenia placków chyba że chcecie robić remonty silników wymiana wtrysków i tyle miałem volkswagena 35b to jest busik i jeździł na rozcieńczonym i ok ale peugeot padł

więc zależy od samochodu ale nie proponuje takie oszczędności to na krótko .. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaarecki

Wiecie co nie pamiętam w którym rozdziale instrukcji obsługi Passata jest napisane o stosowaniu oleju roślinnego i nawet go trochę chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcc

tak, w instrukcji w dziale "Porady" jest opisane że:

"Samochody z silnikiem wysokorężnym mogą być napędzane również roślinnym olejem napędowym (estryfikowany olej roślinny)"

odpowiadający normie DIN 51 606;

 

więc chyba tak tragicznie nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc chyba tak tragicznie nie jest :)

 

Przepraszam czy tu chodzi o użyteczność towarów z Biedronki :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcc

w ubiegłym roku rafineria z Trzebini (małopolska) sprzedawała roślinny olej napędowy (średnio o 10-20 groszy tańszy niż zwykły), ale jak dzwoniłem do VW czy mogę go tankować w moim AFN to powiedziano mi że dostali wytyczne z centrali żeby klienci wstrzymali się z tankowaniem takiego oleju napędowego do czasu zbadania go przez nich;

 

a swoją drogą w Niemczech jest wiele stacji oferujących taki olej i wielu ludzi na nim jeździ (tylko że tam są inne standardy);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzesiek86

juz lepiej lac opał niz biedronke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sa jaja czy prowokacja?

Jak was nie stac na ON to sie na rower przestawcie.

Polacy sa cwani do tego stopnia,ze okradaja sami siebie. A potem narzekanie,ze kraj biedny ! Wlasnie przez takich cwaniaczkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kidrowiec, folguj troche :) kazdy smiga na czym chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności