Skocz do zawartości
Gość MAREKJO

LICZNIK w B5 z pełnym FIS zgubił możliwość wejścia w MENU

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MAREKJO

Witam,napisze od początku,mam paska z 2000r (B5) i wymieniłem w nim licznika na licznik z Amerykańca z pełnym FIS,em. Po przekręceniu kluczyka oświecił się oczywiście Imobilizer, lecz przyczymując dolny przycisk manetki MFA , wszedłem w meni wyświetlacza.

Potem pojechałem do gościa z VAS,em,przestawił mile na kilometry,temperature, no i oczywiście przeprogramował imobila.

I od tego momentu dupa........,brak możliwości wejścia w meni........

POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej będzie chyba grana szafa na stół. Najprawdopodobniej został źle zaprogramowany immo i po zatwierdzeniu zmiany pokrzaczył się cały wsad.

Spróbuj go zresetować... (lub odłączyć od napięcia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość voss

nacisni gorny przycisk manetki

 

pozdr.

voss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa już? Napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MAREKJO
Działa już? Napisz.

 

Pisząc na wstępie ,że przed przeprogramowaniem licznika VASem,mogłem wywałać MENU ,to raczej logiczne jest fakt, że trzeba było przytrzymać manetke na około 2sekundy w góre.

Teraz to wywołanie przestało działać. !!!!!!!!!!

I taki mam teraz problem,więc nadal wołam POMOCY.......

 

W instrukcji auta wyczytałem, że to MENU można wywołąć tylko wtedy ,jak licznik nie sygnalizuje błędów.

VAS nie sygnalizuje żadnych błędów !!!!!!!!!!!

Za to modół komfortu (który jest starszy od licznika) ,pisze błąd braku połączenia z licznikiem,co jest faktem...

 

Oprócz tego,znikł mi sygnał akustyczny włączonych świateł. ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod watek. Mianowicie posiadam passka z pełnym fisem z 2001r. Nie moge wejsc w menu wyswietlacza, moze vagiem mozna cos zmienic? Czytałem, ze mozna ustawić informacje wysyłane z radia np. stacja RDS itp. Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpinam sie pod watek. Mianowicie posiadam passka z pełnym fisem z 2001r. Nie moge wejsc w menu wyswietlacza, moze vagiem mozna cos zmienic? Czytałem, ze mozna ustawić informacje wysyłane z radia np. stacja RDS itp. Pozdrawiam i prosze o pomoc.

W 2001 nie było jeszcze Menu w FIS'ach. A żeby były wyświetlane informację należy pociągnąć wiązkę od radia do licznika oraz mieć ori radio lub navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że odkopuje ale potrzebuje pomocy a nie chce otwierać nowego wątku

 

Podpinam sie pod watek. Mianowicie posiadam passka z pełnym fisem z 2001r. Nie moge wejsc w menu wyswietlacza, moze vagiem mozna cos zmienic? Czytałem, ze mozna ustawić informacje wysyłane z radia np. stacja RDS itp. Pozdrawiam i prosze o pomoc.

 

W 2001 nie było jeszcze Menu w FIS'ach. A żeby były wyświetlane informację należy pociągnąć wiązkę od radia do licznika oraz mieć ori radio lub navi.

 

i tu sie kolego chyba myslisz bo jak szukałem auta i zastanawiałem sie nad 1,8 T 05.2001 r. normalnie udało mi sie wejsc w menu.

u siebie mam wyświetlane info z radia i z navi czyli gdzie jechać i jakie stacje grają. więc chyba mam wiązkę.

 

P.S. mam jeszcze w swoim system DSP i zmieniarke w bagażniku

 

Podpinam sie pod watek. Mianowicie posiadam passka z pełnym fisem z 2001r. Nie moge wejsc w menu wyswietlacza, moze vagiem mozna cos zmienic? Czytałem, ze mozna ustawić informacje wysyłane z radia np. stacja RDS itp. Pozdrawiam i prosze o pomoc.

 

mam ten sam problem auto z końca 2001 roku mam navi i duży fis a nie moge wejsc do menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam ten sam problem auto z końca 2001 roku mam navi i duży fis a nie moge wejsc do menu

Dopiero liczniki z numerem 847 to miały,a ty masz u siebie pewnie 846.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopiero liczniki z numerem 847 to miały,a ty masz u siebie pewnie 846.

 

sprawdze i bedziemy wiedzieć :) dzieki

 

miałeś racje mój licznik 3B0 920 846 szkoda że nie ma tej jednej cyferki wyżej ;(

może ktoś przypadkiem ma na zbyciu full FIS 3B0 920 847 lub taki jaki powinien pasować.

Jaki moge pod niego podmienić?

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze glupie pytanie ale czemu jedne liczniki fis maja rozne informacje pisane, juz kilka razy widzialam ze kolejne funkcje byly opisane,normalnie slowami np. temperature, distance itp, a u mnie sa tylko ikonki jak fi, km, 'C.

Liczniki oczywiscie przed fl jak tu

http://img13.tablica.pl/images_tablicapl/91348949_3_644x461_passat-b5-28-v6-syncro-volkswagen.jpg

 

http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_highline-passat-b-taki-10708887.jpg

 

U mnie napisy pojawiaja sie tylko wraz z ikonami ostrzezenia w gornej czesci wyswietlacza.

 

I czy to ze wyswietla 2 informacje w 2 rzedach, np spalanie w srodkowym rzedzie, a temp w dolnym, to tez zalezy od wersji licznika?

Edytowane przez Madzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie wyświetla temperaturę na stałe w dolnej części ? Jeżeli tak, to funkcje w liczniku opisane są tylko symbolami.

Całe nazwy były w starszych licznikach bez CAN'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie na stale mam temp w dolnej czesci, tak jak mowisz licznik z CAN i nic juz sie nie da z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Madziu, nic nie da się zrobić. Wg mnie to lepiej jest, jeżeli temperatura wyświetlana jest na stałe i nie ma bez zbędnych opisów funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.

Witam,

mam passata fl 1.8t ze stycznia 2001 rok ma pełen FIS. W górnej części wyświetlacza gdy nie gra radio pokazywane są informacje z samochodu np. mało paliwa, ale gdy radio jest włączone to wyświetla się RDS. Idzie zrobić aby wyświetlały by się informacje z auta (gdy takowe są) a nie RDS przy włączonym radiu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności