Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

zamówiłeś tego rekina?

u mnie sprawa wygląda tak.

Na postoju radio odbiera choć powiem, że tylko jedną czeską stacje bo ma dobry zasięg lecz gdy odpalę silnik nagle osłabnie i zaczyna szumieć.. Czego to może być przyczyna, gdzie najpierw zaglądnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/antena-vw-golf-4-passat-b5-b5fl-skoda-wzmacniacz-i3668206436.html

 

W aukcji jest napisane że wzmacnia sygnał FM 20 dB a powiedzcie ile wzmacnia fabryczna antena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/antena-vw-golf-4-passat-b5-b5fl-skoda-wzmacniacz-i3668206436.html

 

W aukcji jest napisane że wzmacnia sygnał FM 20 dB a powiedzcie ile wzmacnia fabryczna antena ?

 

Kupiłem ją odbiera trochę gorzej jak fabryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak by kabel antenowy uciąć i podpiąć pod mase?ja już załozyłem wzmacniacz antenowy i jest nie wiele lepiej,wydaje mi sie ze gdzieś kabel moze być przerwany,dlatego pomyślałem zeby go uciąć i gdzieś przykręcic do karoseri,robił ktoś tak?w maluchu 15 lat temu to działało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/antena-vw-golf-4-passat-b5-b5fl-skoda-wzmacniacz-i3668206436.html

 

W aukcji jest napisane że wzmacnia sygnał FM 20 dB a powiedzcie ile wzmacnia fabryczna antena ?

Żeby takie wzmocnie zapewnić... to cena była by duużo większa. Prz maszcie ok. ćwierć fali (ok. 40-50 cm) sądzę że wzmocnienie max 12dB. Zresztą koleś pisze na aukcji że AM wynosi 12dB... Co jest śmieszne, bo dla AM antena musiała by mieć kila metrów, żeby uzyskać takie wzmocnienie.

 

Nie wiem ile wynosi dobroć wzmacniacza fabrycznego, ale raczej wątpię że przekracza 18dB.

 

Dla ścisłości:

antena AM

http://www.ipodtotal.com/imagenes/reviewjblontime/antena-jbl-on-time.jpg

antena FM

http://obrazki.elektroda.pl/4208068700_1334090714.jpg

 

Pewnie większość użytkownika ma CB radia. CB radio działa w modulacji AM i tu wyraźnie widać że dla zakresu AM długość anteny ma znaczenie. Im antena dłuższa tym lepiej (oczywiście nie długość ma tu znaczenie).

Edytowane przez maystero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj ze sprzedającym i o dziwo miał jakies pojęcie. Nie zachęcał na siłę żeby kupić ale zapytał o model radia, czy mam zamontowany separator. Mówił że może być walnięty przewód lub sam bat antenowy. Ale jak mu opowiedziałem o moim przypadku to stwierdził że może byc walniety sam wzmacniacz w antenie. Chyba zaryzykuję i kupię tą antenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak by kabel antenowy uciąć i podpiąć pod mase?ja już załozyłem wzmacniacz antenowy i jest nie wiele lepiej,wydaje mi sie ze gdzieś kabel moze być przerwany,dlatego pomyślałem zeby go uciąć i gdzieś przykręcic do karoseri,robił ktoś tak?w maluchu 15 lat temu to działało :P

 

Czysto teorytycznie powinno zadziałać ale pod jednym warunkiem że to czysty "drut" bez wzmacniaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/antena-vw-golf-4-p...668206436.html

 

W aukcji jest napisane że wzmacnia sygnał FM 20 dB a powiedzcie ile wzmacnia fabryczna antena ?

 

Kupiłem ją odbiera trochę gorzej jak fabryczna.

 

Kupiłem ta z aukcji i dzisiaj załozyłem i jest poprawa. Wreszcie takie stacje jak RMF czy Zetka odbierają bez szumów a więc antena jak i separator poprawiły odbiór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam separator i ten magiczny niebieski kabelek wpięty w kostkę. Pytanie jest takie: jak to podłączyć. Co do czego? Prosiłbym o zdjęcią jakieś i opisanie jak do kompletnie zielonego. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Również się nad tym zastanawiam.

 

Nie polecam tych anten z allegro za 30 zł... podłączyłem i odbiera gorzej jak uszkodzona oryginalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również się nad tym zastanawiam.

 

Nie polecam tych anten z allegro za 30 zł... podłączyłem i odbiera gorzej jak uszkodzona oryginalna

 

Również nie polecam, ciekawe ile kosztuje antenka zbliżona do oryginalnej?

 

od 70zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

w swoim pasku mam antene oryginalna, wykrecaną, popekala w niej guma (otulina gumowa) majaca okolo 10 cm wysokosci od podstawy anteny (zwiekszala srednice/grubosc ku podstawie). Usunalem tą gume popekaną i twardą, zostala sama sprezyna, ktorą owinąlem tasma izolacyjna. Po tym zabiegu radio nie odbiera wiekszosci stacji...

 

Czy wlasciwosci techniczne anteny zaleza od gumy u podstawy, ktora (tak wyglada) ma wplywac na przede wszystkim na strone stylistyczną anteny? :)

 

z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem szczęśliwym posiadaczem radyjka ALPINE CDE-W235BT kłopot w tym ze wymieniłem sobie radio na całkiem fajne ale nie odpieram stacji radiowych w 100 % .Jak podłączenie jest tak jak powinno czyli przewód antenowy (przewód) wewnętrzny spięty jak i zewnętrzny również to radio nie odbiera fal jak rozłączy się splot zewnętrzny radio odbiera ale lekko szumi i gubi fale podczas jazdy .ps antena nowa radio nowe kabel nóweczk .

Proszę o pomoc bo nie daje rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc bo nie daje rady...

 

Załóż separator a na początek przeczytaj ten temat od początku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i du..... separator jest i co z tego jak mi to nie działa nic to nie zmieniło . Sprawdziłem miernikiem i radio nie podaje zasilania na antenę oczywiście kabelek (niebieski) wychodzący z radia wpięty pod zasilanie .Wychodzi na to że radio walnięte???? Jak włoży się w wtyk antenowy np kawałek drutu to radio odbiera stację jak podłączy się antenę to nie odbiera.

ps. Kuczlaw przeczytałem ten wątek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś w ramach promocji nabyłem wewnętrzną antenę za jedyne 11,99zł i powiem szczerze... żeby nie zapeszać jest bardzo dobrze:) Także koledzy spróbujcie bo może warto. Pozdrawiam.

P.S. Ani wzmak ani separator nie dał mi takiego odsłuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wewnętrzne anteny działają dobrze ale tylko te powyżej 150zł, jeżeli jest założony separator i nie pomaga znaczy ze antena jest do wymiany, wiem bo zajmuje się tym na co dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam w passacie b5 radio mcd, problem polega na tym ze bardzo słabo ściąga fale, jak już coś gra to cicho, trzeszczy oraz przerywa. Radio jest sprawne, wtyczki przy antenie tez są czyste. Jedyne co zauważyłem to gdy dociskam, skręcam delikatnie anteną to wtedy ściąga elegancko. Bagnet anteny wymieniony na nowy, siedzenie do anteny również jest czyste. Ktoś coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co zauważyłem to gdy dociskam, skręcam delikatnie anteną to wtedy ściąga elegancko

 

Raz że jak trzymasz za antenę to jako człowiek wzmacniasz sygnał a dwa to sprawdź jeszcze raz połączenia, możliwe że gdzieś nie daleko masz przełamany kabel antenowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności