Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

i podłączenie z niebieskim kabelkiem który wychodzi z kostki i umożliwia podanie napięcia do wzmacniacza
No bo po to właśnie jest ten separator. Ma on po kablu antenowym doprowadzić zasilanie tylko w stronę wzmacniacza w antenie, a nie przepuścić napięcia w stronę odbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również mam problem z odbieraniem mojej bety. Mam zwykły miernik 12v, śróbokręt z lampką w środku i kabelek, podłączyłem go między radio i antenę i się zaświeciła lamka, czyli napięcie na wzmacniacz jest podawane. Czy źle coś robię?

jeśli dobrze to wymiana anteny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja również mam problem z odbieraniem mojej bety. Mam zwykły miernik 12v, śróbokręt z lampką w środku i kabelek, podłączyłem go między radio i antenę i się zaświeciła lamka, czyli napięcie na wzmacniacz jest podawane. Czy źle coś robię?

jeśli dobrze to wymiana anteny?

 

jesli podlaczyles miernik (śróbokręt z lampką) ''między radio i antenę i się zaświeciła lampka'' czyli jesli wlaczyles sie szeregowo w obwod anteny i napiecie zmierzone wynosi 12V (lampka zaswiecila sie pelna jasnoscia) to sugeruje to zwarcie zyly anteny do masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli czeka mnie przejrzenie całego kabla od anteny?? czy źle zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli czeka mnie przejrzenie całego kabla od anteny?? czy źle zrozumiałem?

 

sprawdz omomierzem opor miedzy zyla i ekranem kabla antenowego, jesli bedzie bliski 0Ohm to masz zwarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym zmienić antenę zwykłą w passacie b5 kombi na antenę montowaną w passacie b6 i tutaj mam pytanie czy ktoś to już robił i jak do tego się trzeba zabrać no i czy to ma sens.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak się ma podłączenie separatora do radia vw gamma V?? radio słabo mi sciąga, wymieniłem antene (troche sie poprawiło) , przemierzyłem kabel wszystko jest ok, podlaczajac Vaga wywala mi błąd antena - zwarcie do masy. wymieniłem koncówke iso z kabla przy radiu bo byla lekko naderwana, oczywiscie nic sie nie zmienilo... bledu z radia nie idzie wykasowac ani na odpietej ani na podpietej antenie. radio dawalem do 3 roznych serwisow rtv i w kazdym mowia ze wzystko jest z nim wporzadku. jak przyloze kawalek drutu do radia to zbiera super po podlaczeniu anteny lipa/... co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zmienić antenę zwykłą w passacie b5 kombi na antenę montowaną w passacie b6

 

antena montowana na dachu w B6 nie ma FM wiec zamiana jest bezsensowna

 

 

Panowie a jak się ma podłączenie separatora do radia vw gamma V?? radio słabo mi sciąga, wymieniłem antene

 

separator do gammy jest zbedny - poczytaj w tym watku po co, dlaczego i do jakich radioodbiornikow stosuje sie go.

 

Wymieniales bat anteny czy cala wraz z podstawa, i czy wymieniles na orginal VW?

 

Czy radio podaje zasilanie na wzmacniacz antenowy?

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
separator do gammy jest zbedny - poczytaj w tym watku po co, dlaczego i do jakich radioodbiornikow stosuje sie go.

wiem po co i dlaczego tylko jak sie sprawa ma jak układ ktory jest odpowiedzialny za podawanie napiecia na wzmacniacz jest uszkodzony i nie podaje tego napiecia??

wymienialem cala antene z podstawka na zamiennik , ale w srodku wyglada tak samo bo juz rozkrecalem. radio raz podaje napiecie a raz nie, i czy ten błąd zwarcia do masy ktorego nie da sie skasowac ma cos wspolnego ze slabym odbiorem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wreszcie doszedłem do ładu ze swoim radyjkiem:hurra:,choć po założeniu separatora rewelacji nie było raptem pięć stacji z czego dwie to katolickie:zeco ale po wymianie antenki złapałem takie stacje,że nawet nie wiedziałem że istnieją. I wreszcie jazda stała się przyjemnością:hurra.Doc wielki szacun dla ciebie:respect pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczor19

Witam ja mam ten sam problem tylko po wymianie radia na Alpine bo na orginalnym VW łapałem wszystkie stacje i to b. dobrze a teraz wogóle!Czy mam założyć ten separator czy to wina anteny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam ten sam problem tylko po wymianie radia na Alpine bo na orginalnym VW łapałem wszystkie stacje i to b. dobrze a teraz wogóle!Czy mam założyć ten separator czy to wina anteny??

Jak masz antenę dobrą to co od niej chcesz?

A separator naprawdę warto założyć bo naprawdę działa zresztą wystarczy poczytać posty kolegów którzy mieli z tym problemy-ja dodatkowo musiałem zmienić antenkę bo ta co kupiłem wcześniej za 18zł była krótka i do niczego się nie nadawała a zmieniłem bo ori się uszkodziła pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem u siebie. Radio kiepsko odbiera raptem dwie stacje, nieraz nawet rmf nie odbiera. Radio mam nieoryginalne clariona. Jednak u mnie jest przerabiana instalacja radiowa. Jak kupowałem passata siedziało w nim stare radio sony i po odpieciu go okazało się że wychodzą z instalacji kostki iso i wtyk antenowy din. U brata w audi jest oryginalnie wtyk iso. Czy samo to że było grzebane przy kablach coś zmienia czy mogę normalnie podpiąć separator. Dodam że antena jest chyba oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam podobny problem u siebie. Radio kiepsko odbiera raptem dwie stacje, nieraz nawet rmf nie odbiera. Radio mam nieoryginalne clariona. Jednak u mnie jest przerabiana instalacja radiowa. Jak kupowałem passata siedziało w nim stare radio sony i po odpieciu go okazało się że wychodzą z instalacji kostki iso i wtyk antenowy din. U brata w audi jest oryginalnie wtyk iso. Czy samo to że było grzebane przy kablach coś zmienia czy mogę normalnie podpiąć separator. Dodam że antena jest chyba oryginalna.

 

Jeżeli kabel antenowy jest odpowiednio połączony to możesz śmiało podłączać.Ważne żeby żyła środkowa nie stykała się z oplotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na dość profesjonalną robotę więc pewnie będzie dobrze połączone. Przy okazji ostatnio podrzucając znajomego z pracy zauważyłem że słuchając stacji w momencie jak otwarł prawe drzwi i wyszedł radio straciło stację i później ta stacja strasznie przerywała. Co mogło być tego powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mam pytanko muszę wymienić antene i jeszcze nei dostałem sie pod tapicerkę i jak to jest z tym kablem od anteny od jest jakoś łączony czy jest na wtyczke ?? Bo na allegro sprzedają anteny tylko nie wiem z iloma kabelkami mam kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie ja mam problem polegajacy na tym ze slabo zbiera moje orginalne radio mfd z nawigacja wczesniej wszystko bylo oki smigalo fajnie a teraz jade gubi zasieg przerywa co moze byc????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji ostatnio podrzucając znajomego z pracy zauważyłem że słuchając stacji w momencie jak otwarł prawe drzwi i wyszedł radio straciło stację i później ta stacja strasznie przerywała. Co mogło być tego powodem?

Przemek u mnie wcześniej było podobnie z tą tylko różnicą że po zgubieniu stacji już nie sposób było ją namierzyć-poza tym naprawdę źle ściągało dlatego jeździłem bez radia-teraz to zupełnie inna bajka.Możesz też sprawdzić kable idące od anteny do radia-jak to zrobić jest opisane na początku tego tamatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a mam pytanko muszę wymienić antene i jeszcze nei dostałem sie pod tapicerkę i jak to jest z tym kablem od anteny od jest jakoś łączony czy jest na wtyczke ?? Bo na allegro sprzedają anteny tylko nie wiem z iloma kabelkami mam kupić

 

Z anteny wychodzi kabel o długości-strzelam-30cm i jest wtyczka.

Wszystko zależy jaką antenę masz-jeżeli zwykłą bez GPS czy też GSM to wystarczy z jedną wtyczką

 

 

witajcie ja mam problem polegajacy na tym ze slabo zbiera moje orginalne radio mfd z nawigacja wczesniej wszystko bylo oki smigalo fajnie a teraz jade gubi zasieg przerywa co moze byc????

 

Usyzkodzona jedna z wtyczek na kablu antena-radio,uszkodzony przewód,uszkodzony separator.

 

 

Wygląda to na dość profesjonalną robotę więc pewnie będzie dobrze połączone. Przy okazji ostatnio podrzucając znajomego z pracy zauważyłem że słuchając stacji w momencie jak otwarł prawe drzwi i wyszedł radio straciło stację i później ta stacja strasznie przerywała. Co mogło być tego powodem?

 

Posprawdzaj jeszcze wtyczki i sam kabel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam pytanko czekam mnie wymiana zewnętrznej gumowej uszczelki u podstawy anteny dachowej. Zakupiłem zestaw wraz z oringami i przy okazji zapytałem pana w aso ile kosztowałaby taka wymiana w odpowiedzi usłyszałem 200-300 zł (masakra), że trzeba rozbierać tapicerkę, że zaczepy są delikatne i trzeba uważać żeby ich nie połamać itp. Stąd moja prośba czy mógłby ktoś powiedzieć jak w bezpieczny sposób rozebrać tylną część tapicerki, czy wystarczy ją jakoś odgiąć? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności