Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm sprawdzę na pewno po świętach, a opóźnione wejście na obroty na biegu jałowym oraz nierówna praca na wolnych też mogą mieć związek z wsadem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączam sie do tematu mam taki problem iż passat b5fl 1.9tdi 130km automat tiptronic strasznie duzo pali..

w miescie spalanie wynosi 13l-14/100, a nawet więcej osiągniecie poziomu 12-11/100 jest bardzo trudne, a nawet nie mozliwe chyba ze wieczorem jak miasto jest puste i predkosc prawie ciagle 70km.. , na postoju mfa pokazuje 1.1l/h co tez wydaje mi sie zbyt wiele, w trasie spalanie przy 80-120 to jakies 7-7.5l wg MFA więc to jeszcze zniose.

dodam ze passat aby dojsc do temp 90stopni musi zrobic ok 10km, i wydaje mi się , że powietrze z ogrzewania nie jest tak gorące jak powinno byc nawet przy dłuższej jeździe

pozdrawiam i mam nadzieje, ze pomozecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to witam w klubie wysokiego spalania kolegę:). Co do tej pory udało Ci się sprawdzić żeby wyeliminować usterki. Może wspólnymi siłami dojdziemy do tego gdzie tkwi błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam witam Kolego passka mam od krótkiego czasu (4mies) i nie przykładałem na to zbyt wielkiej uwagi, ale z portfela zaczęło ubywać coraz więcej , więc zainteresowalem sie to sprawą poważniej, bo szkoda mi wyrzucać pieniędze, a myślę, że można zejść z tego spalania chociaż z 2 litry niżej to już bedzie trochę oszczędnosci co przy dużych przebiegach licząc dalej wychodzą wielkie sumy.. Gdzie te pieniądze mogłbym przeznaczyć na coś innego.. Pierwszą czynność jaką wykonam to podjade na kts'a i zobacze ew. czy są jakieś błędy, zdaję mi się, że na odstrzał pójdzie termostat, bo dość długo sie dogrzewa. Nawet jadąc ze szkoły 5km z nawiewów dmucha nadal zimne powietrze co wydaje mi się nie prawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, dołączam sie do tematu mam taki problem iż passat b5fl 1.9tdi 130km automat tiptronic strasznie duzo pali..

w miescie spalanie wynosi 13l-14/100, a nawet więcej osiągniecie poziomu 12-11/100 jest bardzo trudne, a nawet nie mozliwe chyba ze wieczorem jak miasto jest puste i predkosc prawie ciagle 70km.. , na postoju mfa pokazuje 1.1l/h co tez wydaje mi sie zbyt wiele, w trasie spalanie przy 80-120 to jakies 7-7.5l wg MFA więc to jeszcze zniose.

dodam ze passat aby dojsc do temp 90stopni musi zrobic ok 10km, i wydaje mi się , że powietrze z ogrzewania nie jest tak gorące jak powinno byc nawet przy dłuższej jeździe

pozdrawiam i mam nadzieje, ze pomozecie ;)

 

 

Niestety to są wartości normalne w tiptronicu.

Szczególnie jak jest teraz chłodno i praktycznie caly czas niedogrzany passat. Tak jak mówisz , około 10km aby złapał nominalną temp tez jest wynikiem normalnym.

 

Za wygodę trzeba płacić , niestety. A coś wiem o tym bo sam też miałem tipa z AVF. Wszystko dokładne dane jak u Ciebie.

 

Chcesz spalanie w mieście 8-10l ? Kup manual. W trasie 7-7.5 też norma niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem ale nie zdaje Ci się, że 13-14litrów w mieście to drobna przesada?

Oczywiście wiem, ze w tipie to chlor. Dużo ludzi sie skarży ze dużo pali 11-12l/100 , pomijając magików co im palą 8litrów :D, ale 14stka to chyba mija się z celem bo tyle to i 530d e60 w automacie nie pożre, a wiem, bo brat ma i do 12 po miescie dojść to trzeba mieć gips na nodze .. Oczywiście zalezy wszystko też od miasta itp.. ale mimo wszystko uważam, że można zejść ciut niżej :( ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg fabryki o ile dobrze pamiętam to w mieście pali powyżej 10 tip.

Faktycznie w lato wartości 10-12 jak najbardziej realne przy delikatnej jeździe, natomiast teraz wartości 13-14 szczególnie jak nie dogrzany też to jest norma.

I tak jak mówisz pojęcie "spalania" , "miasta" są bardzo względne. Wiele czynników wpływa na spalanie i tak na prawdę nie da się skonkretyzować ile jaki model powinien palić. Dla swojego spokoju duszy sprawdź ten termostat i czujnik temp może faktycznie za wolno się dogrzewa ? Ale fizyki nie oszukasz niestety 12-14 w tip na miasto to jest norma w zimie .. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik takiego Pastucha powiem że spalanie rzędu 12-14 nie jest normalne, miałem średnią 11 i troche więcej w zimie w korkach, że więcej stałem niż jechałem. Co do nagrzewania i 10 kilometrow też to neguje. W lecie z klimą we Wrocławiu pali mi 9-11, w zimie podobnie nawet przy -20. Przy mrozie -20 sprawdzaem i osiągnął 90 na wskaźniku po przejechaniu 6 kilometrów, nawet kiedyś chyba wklejałem zdjęcie z FIS i licznika. W trasie na autostradzie przy predkosciach 130-140 spala około 7,2-7,5 natomiast na Naszych krajówkach zadawala sie 6.6-6.8. Dla porównania 6 biegowy AVF na autostradzie ma spalanie podobne ( mam takiego w rodzinie ) na krajówce spada do 6-6,2. Miasto Wrocław 8,5 minimum.

 

Średnia z miasta u mnie z całego tankowania wynosi przewaznie od 9,5 do 10 bez względu na pore roku. Bey jazdy na emeryta ale i tez bez szalenstw. Zresztą kiedyś prowadziłem ewidencje tankowań, chyba w podpisie jeszcze mam odnośnik. Jak jeżdzi moja żona spalanie spada w mieście o około litr :jasne

 

MFA na postoju z D pokazuje mi 1,4-1,5 L/H na luzie pokazuje 0,7 L/H

 

 

Przy predkosci w nocy 70 na godzine ( z wbita 5 ) i jazda PSJ w miescie gdzie sie caly czas jedzie to komp u mnie pokazuje 5,8 ;)

Edytowane przez sledziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a chwilę okaże się że auto z silnikiem 130KM w automacie pali 5l/100km.....

 

święte słowa .... jego passat pali mniej niż fabryka przewiduje .... PERPETUM MOBLIE :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFN z virusem w automacie spali na trasie spokojnie 4,5 - po płaskiej drodze, przy bezwietrznej pogodnie i przy prędkości max 85kmh. Czyli da się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AFN z virusem w automacie spali na trasie spokojnie 4,5 - po płaskiej drodze, przy bezwietrznej pogodnie i przy prędkości max 85kmh. Czyli da się

 

To wskazanie z MFA czy dystrybutora??? Mnie FIS dzisiaj pokazał średnie 4,1 a dystrybutor 12,2l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazanie z mfa 4,3 ale przezornie dodaję kilka % bo wiem, że komp zaniża, np ostatnie 1000km przejechałem ze średnim zużyciem 5,7/100, a spaliłem prawie 60l.

 

Oszczędzanie nie przychodzi łatwo, zwłaszcza na ruchliwych drogach. Poza tym jazda 80-85km/h jest niebezpieczna bo przy tej prędkości wyprzedzają tiry na jednopasmowej S3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wskazanie z MFA czy dystrybutora??? Mnie FIS dzisiaj pokazał średnie 4,1 a dystrybutor 12,2l.

 

Ta piszesz takie bajki tylko po to zeby miec podparcie. FIS moze sie mylic ale o gora 1-1.5l a nie o 8L!!!! Takie bajki to dziecku na dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj sobie w jakim zakresie na blacie jest 90°C porównaj ze wskazaniami np. Vag i napisz.

Co do spalania nie będę wdawał się w dyskusję bo już było o tym dużo na forum... za chwilę okaże się że auto z silnikiem 130KM w automacie pali 5l/100km....

 

I się rozpętało niedowiarstwo :)

otóż pisałem wyraźnie o wskazaniach na wskaźniku, a jaki jest zakres doskonale wiem, może miec i 75, podłaczałem vag i poazał po takim krótkim odcinku 73 a na blacie 90 ;). Nigdzie nie pisałem 5 litrów średniej w mieściewięc nie wszczynaj zbędnej dyskuty ;) Pisałem o wskazaniu 5,8 jadac nonstop a nie stojąc w korkach, w nocy w miescie tak sie da tylko po co ;) Jak zwykle z kontekstu wyrwane cytaty. Przedmówca pisał, że mu się nie nagrzewa przy odcinkach kulkunastokilometrowych co odbieram NIE MA NA BLACIE 80-90. Ale pewnie zaraz tezpowiecie, że to jest normalne...

 

Rosa a gdzie napisałem że pali mniej niż fabryka przewiduje? Załoz okulary i doczytaj ile pisałem średnio mi pali w mieście, 9-11 i jest to nic nadzwyczajnego do osiagniecia. Fabryka przewiduje o ile pamiętam 10 w mieście....

 

Podałem Wam odnośnik w podpisie? Podałem, tam było lane od korka do korka i dwa lata bawiłem się w zapiski, potem Passat wiecej stoi niz jeździ to nie zalewam go do pełna. Jak to nie przemawia i węszycie podstep to nie ma co dyskutować.

 

Jeszcze o MFA w AFN.

 

W golfie ALH średnia z lania od korka do korka na MFA to 5,1. Realia to 6,5 liczone od baku do baku.

 

W Pasku Fis nie myli sie zbytnio maks do 0,5 litra, przeważnie jesto to 0,2 błedu góra lub dół.

Edytowane przez sledziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam AJM w Tip. spalanie miasto 8-10l trasa róznie jak jade sam 5-6 litrow z 4 osobami na pokładzie ok 6-7 z przyczepa 13 dane przy v-max 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój Passat spalił w jedną stronę 1200km prawie dwa zbiorniki paliwa, w stronę powrotną tak samo. Na tej samej trasie ostatnio jak robiłem to spalanie mi wyszło zbiornik na 1200km. Na FISie spalanie oscylowało w granicach 4,7-8,9. Nie byłoby w tym nic dziwnego poza tym że droga prosta a ja jechałem na tempomacie. Korekcje wtrysków w normie, takie same właściwie jak dwa lata temu. Myślałem że może to coś z temperaturą i "włącza" ECU ssanie jednak w VAGu pokazuje 90 stopni (Silnik jak i Instruments). Obroty falują od 819-840 ale falowały mi wcześniej i różnicy w spalaniu nie było. Ogólnie rzecz biorąc nie mam pojęcia z czego się takie spalanie wzięło. Jakby wzrosło ot tak o litr a ono podczas jazdy się zmienia powoli wzrasta i powoli opada i tak całą drogę. Cykl wzrostu i spadku spalania zmienia się kilka razy na minutę. Miał może ktoś styczność z podobnym przypadkiem? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 1.8t spalanie na trasie 800km na pełnym baku a w mieście wychodzi 14-15 więc coś dużo te tdi pali... taniej byłoby benzyna +gaz.... na trasie 10l gazu na mieście 17 oczywiście tip tronic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość majroc

Witam, jestem nową osobą na Forum, ale potrzebuję fachowej porady...

 

Od niedawna jestem posiadaczką Volskwagen Passat Variant 1.9 TDI AVF 130 KM - automat 2004rok

 

Pomimo spodziewanego większego spalania (wcześniej miałam manualnego passata), jestem zdziwiona wynikami jakie się przedstawiają w rzeczywistości...

 

Przy codziennej jeździe na mieście pali średnio 11-12 l/100km (wyliczane wg faktycznego spalania, nie wg wskazań komputera - który wskazuje więcej).

 

Czy takie powinny być wyniki, czy może coś powinniśmy sprawdzić, wymienić, na co zwrócić uwagę?

Dodam, że jeździ dobrze, skrzynia działa prawidłowo, nie dymi, nie kopci...

 

Pozdrawiam, Maja

 

Będę wdzięczna za wszystkie dobre uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak automat 12 w mieście ci pali, to tylko się ciesz i nie kombinuj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności