Skocz do zawartości
paco432

kurier - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli sprawdziłeś i masz pewność, ze od nadania paczki, do jej dostarczenia, minęło więcej niż 2 dni - to zwracam honor. Tylko dodatkowo weź pod uwagę to, ze jak po południu - po danej godzinie coś zlecisz, to myślisz, ze już w tym samym dniu zlecenie jest realizowane? Poza tym.... jeśli coś jedzie z jednego końca Polski na drugi, to paczka najpierw trafia do sortowni dystrybutora i jak trafi po określonej godzinie, to w danym dniu już nie wyjedzie.

 

Ale my przecież o tym wiemy...przynajmniej ja :jasne

Zamawiam kuriera dzień wcześniej (czasem kilka dni wcześniej), ten przyjeżdża na drugi dzień do południa a paczka ma trafić do adresata w dniu następnym. Tego schematu K-EX nie przestrzega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problemy z dostarczaniem mają w stosunku do mniejszych miejscowości :hmm Nie wiem... tak se tylko myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
firma która ma podpisana umowę z kex a dawniej opek

 

K-Ex to dawny Kolporter Expres

A dawny Opek to terażniejszy FedEx

 

płacę za usługę na warunkach - dostawa w 24h, więc po co Twoje rozważania ? K-EX, ogólnie rzecz biorąc, olewa klientów (większość).

 

To widocznie ja mam takie szczęście ze mi zawsze w ciagu 24 godzin dochodzi paczka K-Ex(oczywiście od NADANIA,a nie zakupu lub zamówienia)

A czy wiesz że wprowadzony list przewozowy do systemu już jest jako paczka nadana?Niekoniecznie kurier ją musiał wziąść.Często stosowana praktyka przez sprzedawców którzy handlują towarem którego nie mają na stanie.Kurier u klienta też sie nie wybroni bo na liście przewozowym będzie inna data niż rzeczywistego nadania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze w moim przypadku paczka była dostarczona wyszła z centrali nadawcy i doszła do centrali w Częstochowie w przeciągu jednej nocy. A więc nadawca nie dał ciała tylko ewidentnie kurier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
K-Ex to dawny Kolporter Expres

A dawny Opek to terażniejszy FedEx

nie wiem czemu, ale kex w warszawie zabrał opka, wiem bo sam listy drukowałem przez 2 miesiace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo towaru dla firmy z hurtowni dostaje kurierką, więc mogę się wypowiedzieć.

W Olsztynie działa to tak:

UPS- wzorcowa dostawa, nasz kurier tak nauczony, że dzwoni z samego rana i pyta czy będziemy czy nie i gdzie zostawić paczkę

DPD- dzwonią, pytają, dostarczają, aczkolwiek u nich wole odbiór osobisty.

GLS- dzwonią lub nie i zostawiają paczki u sąsiadów z moją elektroniką co mnie wkurza...

DHL- kurierzy o ile dzwonią to ok, obsługa w BOK fatalna, wk...... babka co jej się nic nie chce robić

Siódemka- kurierka i BOK fatalne

Opek/FedEX- nie jest źle, tylko mogliby dzwonić, że będą a jak dzwonią to stoją pod drzwiami i nikogo nie ma

K-EX- i tu chyba najgorsza moja opinia, Kurierzy i BOK?? (on chyba nie istnieje) po prostu bez kultury i wk..... Opis sytuacji: Zamówienie elektroniki CCTV dla klienta, Paczka pilna, więc poprosiłem o dostawę na rano. około 12 paczki nie było, troszkę wkurzony postanowiłem coś zadziałać, BOK- zero kontaktu. Po licznych miłych słowach postanowiłem pojechać do nich. W skrzynce na listy zastałem AWIZO z przed 10 minut, że nikogo nie zastano w firmie.... Kurier miał pecha bo stał jeszcze pod blokiem... Okazało się, że nawet mojej paczki na aucie nie było, a pytając dlaczego usłyszałem, że paczka za duża i pier....... . Po za tą sytuacją pozostawianie paczki u sąsiadów, czy opóźnienia doręczenia lub w najlepszym razie umówienie się z klientem na złą godzinę to norma...

 

Takie są moje odczucia, odnoście kurierów. Może to ja jestem złym klientem albo to przypadki jednostkowe. Wybór firmy zależy od Was. Wg mnie polecam UPS, DPD, GLS u nich towar powinien być zawsze na czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś się wypowie na temat CAT LC POLSKA albo GEFCO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K-EX to podobno najgorszy kurier w Polsce ;)

Ja miałem ostatnio do czynienia z patron service i BOK okazał się spoko, aczkolwiek kurier ani nie zostawił awizo ani nie dzwonił, choć przy odbiorze był bardzo spoko, dziwnie tak.

Najgorsze co mnie spotkało to siódemka i opek- naprawdę z tych firm jak mam coś dostać to już wiem, że będzie coś nie tak. Nie raz kurier olewał dostarczenie paczki i mówił, że nikogo nie zastał...

Raczej zagraniczne firmy sprawowały się lepiej, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze co mnie spotkało to siódemka i opek

 

Siódemka połączyła się z DPD a Opek został przejęty przez FedEx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem ostatnio do czynienia z patron service i BOK okazał się spoko, aczkolwiek kurier ani nie zostawił awizo ani nie dzwonił, choć przy odbiorze był bardzo spoko, dziwnie tak.

 

Patron service to wg. mnie niezbyt ciekawa firma. Miałem tam kiedyś pracować, w Katowicach, okazało się że tam 99% ludzi pracowało na umowach śmieciowych, za grosze, na bardzo marnych warunkach (jakieś 300 pln wypłaty podstawowej - reszta to prowizje od przesyłki, a jeden tydzień w miesiącu siedzisz w magazynie i nie masz prowizji). Po rozmowie kwalifikacyjnej niesamowicie szybko mnie chcieli przyjąc, a papiery do podpisu były w siedzibie firmy ochroniarskiej Solid Security. Jak się później okazało używali też ich samochodów. Ogólnie tragedia i wg. mnie ktoś kto pracuje za 1500 pln netto, po 12-14 godzin dziennie za takie pieniądze zbytnio roboty nie szanuje i przesyłek od klientów również.

 

Dlatego unikam tej firmy jak ognia, widziałem co tam się dzieje i na podstawie tego mogę stwierdzić że kurier jest stosunkowo kiepski.

Ja osobiście polecam UPS i DHL - może najtaniej nie mają, ale za to pewna i sprawdzona firma :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel Trefl

Również mogę polecić UPS. Za ceną kryje się jakość. Zamawiałem przez nich kilkanaście przesyłek i zawsze były na czas, nie miałem także problemów z odbiorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebanan87

Nigdy, nie miałem problemów z UPS, Siódemką, czy DPD, natomiast byłem świadkiem jak kurier z DHL miał rzucona na pace drabinę na paczki z oznaczeniami "ostrożnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy, nie miałem problemów z UPS, Siódemką, czy DPD, natomiast byłem świadkiem jak kurier z DHL miał rzucona na pace drabinę na paczki z oznaczeniami "ostrożnie".

 

jak by mieli paczki oznaczone "ostrożnie" nie piętrować i niczym ich nie przekładać to uwierz że zamiast jednego tira - jeden pociąg by było za mało by przewozić takie paczki.

robiłem w tym "chwilkę" więc wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... pracowałem na poczcie i rozwoziłem paczki i pocztexy, tylko pocztex24 jest następnego dnia - niestety z godzinami bywa rożnie, za to bardzo polecam GLS, zamawiamy w pracy bardzo dużo rzeczy i firmy wysyłają paczki około godziny 17-18 a już następnego dnia około 11 jest u nas w firmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności