Skocz do zawartości
paco432

kurier - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukałem już chyba wszędzie i nie znalazłem

 

Mianowicie czy miał ktoś styczność z kurierem RedPack?

 

Jaką firmę kurierską polecacie do wysyłek prywatnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką firmę kurierską polecacie do wysyłek prywatnych?
Polecam UPS i Pocztex. Ale prawda jest taka że w dużych miastach/aglomeracjach każda jest dobra, na prowincji niestety poczta polska tylko jako tako działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniłem miejsce zamieszkania i właśnie mam ograniczony dostęp do kuriera :( W tej chwili mam Pocztex i właśnie RedPack, tylko na temat tej drugiej nie ma żadnych informacji;/ nawet wujek google za dużo nie wie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestruj się na furgonetka.pl :D Ja tą firmą wysłałem komplet opon za niecałe 18 zł, gdzie inne firmy wołały ponad 50 zeta :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta też jest niezła sendit.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zarejestruj się na furgonetka.pl

już miałem wysyłać coś przez sendit za 32pln a w furgonetce 20pln pokazuje :) podoba mi się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pisałem, ze to tania firma - tzn strona raczej, bo firmę sam wybierasz po zalogowaniu. Miałem obawy czy jest rzetelna, bo koszty były jakieś małe w porównaniu do innych firm, ale paczki zawsze dochodziły nienaruszone i na czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze swej strony nie polecam K-EX, natomiast korzystanie ze stron online jak najbardziej TAK, nie trzeba tracić czasu na dojazd i szukanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wybierałem KE-Xa i nie narzekam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wybierałem KE-Xa i nie narzekam

Ja na paczkę z KE-Xa czekałem 2 dni. Wysłana we wtorek rano przyszła w czwartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ważne że przyszła i za rozsądną cene :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na paczkę z KE-Xa czekałem 2 dni. Wysłana we wtorek rano przyszła w czwartek

 

Bo może obsługuje Cie oddział Kexa gdzie maja wszystko w d***,a moze nadawca powiedział że wysłał a prawda inna była??

Najlepiej nie polecić danej firmy bo szło 2dni,niestety w wiekszości przypadków to nadawca oszukuje z terminem wysyłki.Zawsze był, jest i będzie winna firma kurierska/kurier.

A korzystając z brokerów typu furgonetka,kurjerzy itd itp wszyscy wybierają najtańszą usługę mimo że będzie 2-3 zł różnicy,a potem pretensje do całego świata że ta firma taka czy owaka.Niestety kurier dostając stawke 3zł za paczkę i mając jechać do klienta 20km w jedną stronę woli zamknąc przesyłke w firmie statusem awaria pojazdulub inną czekając ze na drugi dzień przyjdzie druga i już lepiej będzie pojechać z dwoma niż jedną.

Szczerze mówiąc ja też tak robiłem i dalej robię ale po uzgodnieniu telefonicznym z klientem,żeby pozniej nie mieć problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo może obsługuje Cie oddział Kexa gdzie maja wszystko w d***,a moze nadawca powiedział że wysłał a prawda inna była??

Najlepiej nie polecić danej firmy bo szło 2dni,niestety w wiekszości przypadków to nadawca oszukuje z terminem wysyłki.Zawsze był, jest i będzie winna firma kurierska/kurier.

A korzystając z brokerów typu furgonetka,kurjerzy itd itp wszyscy wybierają najtańszą usługę mimo że będzie 2-3 zł różnicy,a potem pretensje do całego świata że ta firma taka czy owaka.Niestety kurier dostając stawke 3zł za paczkę i mając jechać do klienta 20km w jedną stronę woli zamknąc przesyłke w firmie statusem awaria pojazdulub inną czekając ze na drugi dzień przyjdzie druga i już lepiej będzie pojechać z dwoma niż jedną.

Szczerze mówiąc ja też tak robiłem i dalej robię ale po uzgodnieniu telefonicznym z klientem,żeby pozniej nie mieć problemu.

 

jak już ruszyłeś temat - kurierzy K-EX większości oddziałów postępują w ten sam sposób, sprawdziłem osobiście. Do tego infolinia z du...y - czyt. spróbuj się połączyć. Standardem jest, że nie odbierają i nie dostarczają przesyłek na czas, bez kontaktu telef. z klientem. A potem zwalają na Centralę. Taka prawda Panie. :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ważne że przyszła i za rozsądną cene

I to jest najważniejsze, cena za paczkę o ile się nie mylę to 16zl było

 

Bo może obsługuje Cie oddział Kexa gdzie maja wszystko w d***,a moze nadawca powiedział że wysłał a prawda inna była??

Sprawdzałem po nr przewozowym.

 

Najlepiej nie polecić danej firmy bo szło 2dni,niestety w wiekszości przypadków to nadawca oszukuje z terminem wysyłki.Zawsze był, jest i będzie winna firma kurierska/kurier

 

Nie napisałem, ze nie polecam tylko opisałem swój przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co te spory :fajny A gdzie jest napisane, ze KAŻDA paczka powinna dotrzeć kurierem w ciągu 24h? Jak dotrze w 48h, to się świat zawali? A moze i paczka dochodzi w 24h, tylko nadawca twierdzi inaczej i wysyła później niz to deklaruje. Co by nie było, to nawet za tak niską cenę warto tam zaglądać. Bo jedyna róznica jaką widzę, to ze mogę dostać pakę w ciagu dwóch dni, ale za 17 zł a nie za 53 :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie polecam kex a. Pilnie potrzebowałem paczki na piątek. Zamówiłem przedmiot w środę, w środę dostałem nr listu przewozowego i sprawdziłem ze faktycznie zostal nadany. W czwartek paczka była w oddziale doreczajacym. Zadzwoniłem na infolinię z prośbą o doręczenie właśnie w czwartek lub w razie awarii w piątek, bo paczka była mi bardzo potrzebna. W czwartek do 16 nic nie dostałem, a więc zadzwoniłem na infolinię, dostałem numer do kuriera, który powiedział, ze ma za daleko i nie dojedzie dziś. No spoko, mamy jeszcze piątek. Ale tłumaczenie kuriera ze ma za daleko bylo śmieszne... Tłumacze kolesiowi, ze przesyłka jest mi bardzo potrzebna, i żeby w piątek dostarczył. Co się dzieje dalej ? Paczkę dostarczono w środę. Po wielkich wojnach z infolinia i składaniu reklamacji.

Gdybym wiedział ze to będzie szło tydzień, wybrałbym wysylke poczta. Dostałbym awizo i odebrał kiedy mi pasuje.

 

Jakoś DPD nigdy nie miało problemu z realizacją przesyłki. A kex dał ciała. Także, po mojej jakże mało interesującej historii, kuriera kex nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś DPD nigdy nie miało problemu z realizacją przesyłki. A kex dał ciała.

 

Ja wysyłam jak na razie tylko DPD. Nigdy mnie nie zawiedli a jako osoba fizyczna nadaję w oddziale za ok 17 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem po co te spory A gdzie jest napisane, ze KAŻDA paczka powinna dotrzeć kurierem w ciągu 24h?

 

płacę za usługę na warunkach - dostawa w 24h, więc po co Twoje rozważania ? K-EX, ogólnie rzecz biorąc, olewa klientów (większość).

Polecam: DPD, UPS, Siódemkę i Pocztex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firma która ma podpisana umowę z kex a dawniej opek , list przewozowy może miec wystawiony rano ,a kurier odbiera po 17, wiec mylne jest twierdzenie ze kurier zawalił, u mnie w robocie klient kupi rano nr mamy rano a kurier jest ustawiony na 17, zanim zapoda do centrali tam sortownia, wiec czasem może byc to nie wina firmy kurierskiej, a korzysta sie u nas z wielu firm i reguła jest ze następnego dnia towaru nie będzie, szczególnie na drugi koniec polski, znam jeden wyjątek, nasz kolega z forum, po zamówieniu oleju,olej jest w 24 godziny ze szczecina u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płacę za usługę na warunkach - dostawa w 24h, więc po co Twoje rozważania ?

 

Jeżeli sprawdziłeś i masz pewność, ze od nadania paczki, do jej dostarczenia, minęło więcej niż 2 dni - to zwracam honor. Tylko dodatkowo weź pod uwagę to, ze jak po południu - po danej godzinie coś zlecisz, to myślisz, ze już w tym samym dniu zlecenie jest realizowane? Poza tym.... jeśli coś jedzie z jednego końca Polski na drugi, to paczka najpierw trafia do sortowni dystrybutora i jak trafi po określonej godzinie, to w danym dniu już nie wyjedzie.

 

Nie to, ze bronię jakiejś firmy przewozowej, bo akurat mam z nimi tyle wspólnego co zorza polarna z kolarstwem w Chinach, ale radzę się zaznajomic ze sposobami dostaw, dystrybucji... itp. Trafiają się przypadki, jak koledzy powyzej pisali, ze kurier olewa temat , bo jest w danej chwili mu za daleko jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności