Skocz do zawartości
11rafal

Wrażenia po zmianie 2masy na koło stałe . Opis !

Rekomendowane odpowiedzi

Powtórzę co już niegdyś na forum pisałem; kumpel pytał w serwisie audi jak poznać czy jest jednomas czy dwu, odpowiedź kierownika serwisu brzmiała że ani w audi , ani w vw nigdy nie było to w żaden sposób znakowane , oznaczane numerem vin czy jakimkolwiek innym. Rozkręcają auto to wtedy widzą co jest, inaczej się ponoć nie da. W fabryce rządził przypadek. Pewnie było tak że szła seria jednym a potem z drugim rozwiązaniem, aż pozostała dwumasa jako "nowoczesność".

dziękuję za wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W fabryce rządził przypadek. Pewnie było tak że szła seria jednym a potem z drugim rozwiązaniem, aż pozostała dwumasa jako "nowoczesność".

tak tak, pracownicy przychodzili o której chcieli, kierownik leżał bykiem do góry, samochody same się skręcały... Nawet wg ETKI widać, że jednomas był montowany w konkretnych przypadkach (po VINie). Jednego tylko nie można z góry określić - czy założony był SACHS czy LUK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje trochę kotleta ale nigdzie nie mogę znaleźć info

 

Ktoś wie czy dwumas w silniku 1.8 APT można zastąpić jednomasek z Audi 80 2.0 ABK w zestawie ze sprzęgłem z tego Audi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście demontowałem skrzynie z Passata AHU 98r. kolegi, gdzie było jednomasowe koło zamachowe - wszystko było tam dziewicze, oryginał! Wg etki było ono wkładane też do AHL 1.6 (026 105 269L).

Mam w związku z tym pytanie: jako, że czeka mnie robota przy dwumasie, tzn. tak sądzę, że jego koniec jest bliski, bo drgania, telepanie i hałas przy ruszaniu od pewnego czasu, aż ostatecznie parę dni temu po powrocie z trasy biegi (zwłaszcza 1 i R) zaczęły ciężko wchodzić (wsteczny wręcz na siłę), na szczęście skrzynia nie zgrzyta przy tym.

Zatem - jest możliwość zakupić taki zestaw jednomasu, jaki podaje kolega, którego cytuję? ->Wg etki było ono wkładane też do AHL 1.6 (026 105 269L).

Podejdzie normalnie do auta mającego dwumas dotychczas? Mam AHL 1.6 właśnie z dwumasem. I jak cenowo to wypada (w sensie, czy taniej od kompletu dwumasy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie, może chociaż osoby dysponujące Etką będą w stanie podpowiedzieć, czy w ogóle możliwa jest instalacja jednomasu z wersji AHL gdzie fabrycznie umieszczano jednomas, do AHL-a z dwumasem fabrycznie? Skoro wypuszczano wersje AHL albo z jedno- albo z dwumasem, jeśli wierzyć tym danym: Wg etki było ono (jednomas) wkładane też do AHL 1.6 (026 105 269L) , to czym one się różnią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności