Skocz do zawartości
akutom82

czujnik G62, niedogrzanie auta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zauważyłem że samochód mi się nie dogrzewa. Jak jeżdżę temp. wzrasta maksymalnie do 70 stopni na wskaźniku. Sprawdziłem błędy pokazało 16500. Z tego wynika że jest to błąd czujnika temp. silnika.

1. Auto dość szybko nagrzewa się do 70 stopni i nic dalej jak się jedzie.

2. Jak przyjadę na parking zgasze auto i spowrotem przekrecę kluczyk na zapłon temp. wzrasta do 80 stopni. Co może być nie tak? Czy to faktycznie czujni

Edytowane przez akutom82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być nie tak? Czy to faktycznie czujni

Termostat do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy najlepiej kupić?? W serwisie mają po 120 zł chyba trochę przesada za czujnik krzyczą 140 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, jaką powinien pokazywać temperaturę czujnik g62 po pełnym rozgrzaniu. U mnie pokazuję max 75 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się, jaką powinien pokazywać temperaturę czujnik g62 po pełnym rozgrzaniu.

90-100*C

U mnie pokazuję max 75 stopni

Zobacz co jeszcze pokazuje czujnik G2 w liczniku. Jeżeli temperatury będą zbliżone i na zimnym i na ciepłym silniku to trzeba skłonić się ku termostatowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniłem czujnik (wsadzony był niebieski) teraz mam zielony (podobno teraz takie kolory robią) i nadal wywala błędy. Z zapewnień sprzedawcy oryginał (cena 79zł), loga VW i AUDI. Temperatura nadal w okolicach 60-70 stopni. Czy ktoś z was wie co może być przyczyną że nadal pokazuje błędy z czujnika (BŁAD 16500)

Edytowane przez akutom82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wynikałoby, że termostat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z termostatu pojawiał by się błąd czujnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć - ja u siebie też mam błąd czujnika, nie miałem jeszcze okazji wymieniać czujnika. Niemniej czuję, ze wymienię czujnik a temp. nadal będzie stać na 70-80*C i ni hu hu więcej..

Zapewne będę musiał wymienić też termostat - jak znam moje szczęście!

CHCIAŁBYM SIĘ MYLIĆ ! Niemniej objawy, które opisujesz wskazują na wadliwy czujnik/termostat.

Skoro czujnik już wymieniałeś, można spróbować wymienić termostat - szkoda tylko, że wiąże to ze sobą dodatkowe koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu przerabiałem temat tego samego błędu u brata w A4 1.8t. Po wymianie termostatu temperatura silnika wróciła do normx (czyli 90 na zegarach) a błąd jak narazie się nie pokazał. Termostat vernet koszt ok 35 pln i nieduży nakład pracy. Warto się zaopatrzyć w płyn G12 na dolanie do układu, to dodatkowe parę złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem termostat auto od razu łapie 90 stopni i trzyma ale dziwi mnie fakt że nadal wyskakują błędy z czujnika G62??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest gdzieś problem z wiązką tego czujnika? Chyba, że nie masz szczęścia i trafił Ci się uszkodzony nowy czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zielony i niebieski nie są zamienne. Jak miałeś zielony to wkładasz zielony, jeden pasuje w drugie wejscie ale ten drugi w 1 nie. (nie pamietam ktory w ktore) ale błędy będzie sypał. Jak miałeś niebieski musi być niebieski bo będzie sypał błędami.

Termostat vernet odradzam padł po 2 tygodniach ;]]]]....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darchitek z tego mi powiedzieli w sklepie teraz nie ma już niebieskich zamienili je zielonymi to już zgłupiałem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem niebieski bo podobno były zamienne, a włożony był zielony i niebieski nie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szerszen46

sprawdź gęstość płynu chłodniczego- może trzeba go wymienić, gdyż czujnik sygnalizując błąd analizuje wszelkie nieprawidlowości związane z temperaturą. Nowy termostat w serwisie kosztuje 108zł,60gr. Nie polecam niefabrycznych zamienników do b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam - dzisiaj byłem w ASO i Pan powiedział, że oryginalny (z okrągłą końcówką jesli dobrze pamietam) mają za ok 105zł.

Jak sprawdzić czy na pewno mam do wymiany czujnik ?

PS. A co odnośnie gęstości płynu chłodniczego ? Bo mechanik powiedział mi, że faktycznie mam za gęsty, żeby 1 litr odlać i dolać samej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności