Skocz do zawartości
xplo

Drzwi od kierowcy otwierają się z oporem Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od paru dni mam problem z drzwiami kierowcy aby je otworzyć trzeba użyć zdecydowanie więcej siły w porównaniu z pozostałymi drzwiami. Psiknąłem smarem w sprayu na zawias/ogranicznik jednak to nie pomogło. Czy miał ktoś tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem jak porządnie wymyłem wnęki drzwi po zakupie auta. Wypsikałem zawiasy WD40, później powtórzyłem to ze 2-3 razy w odstępach co 2 dni i drzwi otwierają się super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, trzeba popsikać jakimś dobrym preparatem smarującym w miejscach gdzie rolki stopniują otwieranie drzwi. WD40 jest trochę słabe do tego celu. Najlepiej użyj jakiegoś twardszego smarowidła. Są specjalne do zawiasów - po odparowaniu rozpuszczalnika zostaje smar na dłużej. Nawet w Castoramie zdaje się widziałem takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwie rolki od dolnego zawiasu się zatarły pryskałem odrdzewiaczani i innymi cudami ale nic to nie pomagało , więc w ruch poszedł cienki przecinak i młotek.Przecinak najpierw wbijałem między rolkę a blachę zawiasu u góry i u dołu następnie uderzałem w ten sposób aby obracać rolkę i końcowo pomogło następnie nasmarowłem i jak dotąd wszystko ok.

Jeżeli kogoś przeraża taki scenariusz to można kupić nowy zawias 190 pln+ malowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli jednak to te miejsce z rolkami ? Myślałem, że chodzi o ten wyższy element. Więc popsikam dalej tym smarem do zawiasów jest trochę rdzy na tych rolkach to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Musze wymienic dolny zawias od kierowcy(strasznie strzeleja drzwi smarowanie I dokrecanie sruby zawiasu nie pomaga). Czy aby odkrecic ten zawias musze zdejmowac blotnik? Przy otwartch drzwiach widze sruby zawiasu ale dojscie do nich trudne. Tak sie pytam czy juz ktos to kiedys moze na forum oganial I ma jakis sposob.

Pozdrawiam I dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć drzwi. W B5 kiedyś wymieniałem dolny zawias i tam trzeba ściągać błotnik, ale w B6 odkręcasz śruby, które są wkręcone w osi zawiasu pod takimi czarnym kapturkami z tworzywa (nasadka 13), później odpinasz wiązkę, później jakaś szmata między błotnik i drzwi żeby nie zniszczyć lakieru i drzwi ściągasz do góry. Masz dojście do zawiasu z zewnątrz, druga śruba trzyma zawias od wewnątrz i tam trzeba trochę podłubać tapicerkę, ale to bajka. Ciesz się, że nie masz górnego do wymiany bo wtedy ponoć kokpit trzeba ściągnąć...

 

Przy odpinaniu kostki pamiętaj o odpięciu akumulatora. Po pierwsze nie nawali Ci błędów, a po drugie unikniesz ryzyka odpalenia bocznej poduchy (sensory są w blasze z podnośnikiem drzwi)!

 

Potwierdzone - górny zawias - dwie śruby od zewnątrz (już nie ma śruby od wewnątrz jak w B5),

dolny zawias - jedna śruba z zewnątrz i jedna od środka (tu trzeba zdjąć trochę plastików przy dźwigni podnoszenia maski). Całość wymiany wymaga tylko zdjęcia drzwi. klucz do odkręcania zawiasów z karoserii to nie torx tylko splain!

Edytowane przez razal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności