Skocz do zawartości
Tomek1978

Automatyczna skrzynia biegów - szarpnięcia przy zmianie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko mam paska 90r 1.8 PF automat ok 250.000km (tyle jest na liczniku) nie wiem czemu przy schodzeniu z wiekszej pretkości na mniejszą np-z 70 do 50 km/h czuć gwałtowne uderzenie a w druga strone raczej zdarz sie to żadko, może ktoś miał taki problem i wie jag go rozwiązać. Olej + filtr wymieniałem ok 45000km temu. może odpowiada za to króryś czujnik w tej skrzyni t.j 096 Prosze o podspowiedź.Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gora333

tez mam cos takiego, z tym ze u mnie szarpie przy zmianie biegow na wiekszzy i przy redukcji. wczesniej mialem szarpanie przy ruszaniu, ale po wymianie poduszki pod silnikiem rusza plynnie, wydaje mi sie ze moga byc do wymiany poduszki pod skrzynia jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

poduszki.

 

a olej automacie w 35i zaleca sie wymieniac co 30 000km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instrukcja i serwis w którym ja wymieniam olej mówi że ok 60.000 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób t.j czy wizualnie z pozycji kanalu można sprawdzić czy poduszki nie sa zerwane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

napisalem ZALECA sie wymiane co 30 000km

 

automat to bardzo delikatne i warliwe urzadzenie na brud. dlatego gdy twoje przebiegi sa w wiekszosci w miescie to warto olej wymieniac czesciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj popracować gazem . Nie czekaj aż bieg sam przeskoczy tylko kiedy obroty są bliskie zmiany biegu ujmij a następnie dodaj gaz ( nie dodawaj gwałtownie ). Miałem ten sam problem zaraz po zakupie ale wymieniłem olej , pojeździłem trochę delikatnie i samo przeszło , nawet nie wiem co to było .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,od pewnego czasu i ja mam dziwny problem ze skrzynią :( przeważnie jak jeżdżę po mieście spokojnie to skrzynia dziwnie się zachowuje,a mianowicie jadę sobie ok.50-60km/h i w pewnym momencie jak dodam delikatnie gazu,a nawet nieraz bez dodawania gazu jest coś takiego jakby przez chwilkę "sprzęgło"się ślizgało i po chwili jest tak jakby uderzenie,szarpnięcie i zmiana biegu i dalej jest wszystko ok.jedzie normalnie i biegi zmienia też normalnie.

Wcześniej zdarzało mi się to bardzo rzadko,ale z czasem jest to coraz częściej.Dodam że olej i filtr zmieniony był ok.4000km.temu czyli jest świeży.

Co to może być,czy to wina poduszek pod silnikiem,bo ostatnio przez przypadek zauważyłem że jak się włącza na D czy na R to silnik dosyć mocno przegina się albo do przodu albo do tyłu,ale czy to aby napewno tego wina czy może coś się dzieje nieciekawego ze skrzynią???

Proszę was o pomoc.Z góry dziękuję.

Pzdr.

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj patrzyłem i ta przednia poduszka ma dosyć duży luz,przynajmniej tak mi się wydaje,jak się włączy bieg to luzu jest ok. 2cm. może i więcej tak więc chyba raczej poduszka do wymiany :( i jeszcze co zauważyłem że silnik jest pochylony w dół od strony kierowcy :zeco,ale czy to jest wina tych poduszek,że ta skrzynia tak się zachowuję???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze co zauważyłem że silnik jest pochylony w dół od strony kierowcy

To akurat jest normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie poduszek jest dość proste, potrzebne są dwie osoby. Pierwsza operuje w kabinie, druga patrzy na zespół napędowy przez otwarta klapę. Osoba w kabinie wciska mocno hamulec i wrzuca bieg, najpierw do przodu, później do tyłu. Osoba przygladajaca sie zespołowi napedowemu zobaczy mocne wychylenia na strone przeciwna do uszkodzonej poduszki pod skrzynią lub silnikiem. Tylko ostroznie, żeby kogo nie przejechać! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To akurat jest normalne
właśnie nigdy na to nie zwracałem uwagi,dopiero teraz jakoś rzuciło mi się to w oczy i myślałem że ma być prosto,ale widać że się myliłem ;)
Sprawdzenie poduszek jest dość proste, potrzebne są dwie osoby. Pierwsza operuje w kabinie, druga patrzy na zespół napędowy przez otwarta klapę.
dokładnie tak sprawdzałem i tak jak wyżej napisałem to przy włączeniu biegu dosyć mocno silnik się przychylał albo do przodu,albo do tyłu to zależy jaki bieg był włączany ;) Dla pewności pojechałem jeszcze do majstra niech zobaczy i potwierdził moje przypuszczenia poduszka silnika przednia do wymiany i poduszka pod skrzynią,więc zakupione Febi i trzeba zmienić.

Tylko czy to przez te poduszki ta skrzynia tak dziwnie się czasami zachowuję czy to coś złego zaczyna się dziać ze skrzynią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej od tego trzeba zacząć. :-)

To juz wymień komplet tych poduszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przynajmniej od tego trzeba zacząć. :-)

To juz wymień komplet tych poduszek.

narazie zakupione te dwie,w sumie to jeszcze leżą w sklepie zaklepane dla mnie ;) ale jeśli będzie trzeba to najwyżej dokupie i tą trzecią i zobaczę jak będzie się ta skrzynia zachowywać po wymianie tych poduszek,może akurat jej przejdzie, w sumie jak dzisiaj jeździłem to jakoś w miarę spokojnie te biegi przerzucała,nic się nie działo no może czasami delikatnie szarpneło,ale to pikuś.Mam nadzieję że to wina poduch obym się nie mylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mnie też czasami tak skrzynia czasami zrobi jakby rozłczył sie chwilowo napęd chetnie dowiedział bym sie co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki pod silnikiem i skrzynią wymienione już jakiś czas temu,ale nic nie pisałem żeby sprawdzić jak się będzie zachowywać ta moja skrzynia,a że dużo nie jeżdżę to troszkę to trwało ;) i powiem niezapeszając,że jest dużo lepiej jak narazie :)

Czyli wychodzi z tego,że przy zmianie biegu poprostu skrzynią szarpało i się tak wydawało że na chwilkę jakby przerywała.

Narazie czegoś takiego jak szarpniecia nie zauważyłem jak było wcześniej i mam nadzieję że już to się nie pojawi i będzie wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności