Skocz do zawartości
Kamilek1307

BiXenon i jego samopoziomowanie / wysokość świecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno brudas wycieral swoim "uniformem"... :/ lekkie rysy ale denerwuje to... I na pewno nie brud...Juz tam nie pojade bo zauwazylem w domu.... Po prostu moja wina ze nie przypilnowalem.

Az tak delikatne te lampy po polerce ?

Jest jakis sposob domowy zeby takie drobne obtarcia - rysy usunac ?

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak lekkie to można samemu "letko polernąć".... pasta i włóknina, plastik jezd miętki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka pasta ? Slyszalem ze cif do naczyc sie nadaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaka pasta ? Slyszalem ze cif do naczyc sie nadaje ?

 

no nie wiem, cifa to żona używa, jak kiedyś potraktowała kran w łazience, posmarowała i zapomniała to po 3h pasta zeszła z kranu łącznie z powłoką chromową........

ja ci nie powiem bo z racji kontaktów z lakiernią jak potrzebuję do dostaje słoiczek pasty i parę płatków włókniny do polerki lakieru, wiem, że w standarcie mają Sikkensa ale co w słoiczku to ci nie powiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade do kolesia co mi polerowal... Mowi ze poprawi :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wrócę do sedna wątku. Niedawno zmieniłem sprężyny zawieszenia z -30 na -15mm od Sportline. Po wymianie naturalnie samochód poszedł w górę, nawet więcej niż powinien, ale już trochę siadły.

Najciekawsze było to, że jak 3 dni po wymianie sprężyn pojechałem w nocy poza miasto, to oprócz świetnie oświetlonego asfaltu kilka metrów przede mną nie widziałem nic.

Zatem czy jest możliwe, żeby aż tak się "samowypoziomowały" w dół?

Oczywiście następnego dnia ustawiono mi je dobrze, ale kilka dobrych kilometrów z zimnym potem na czole zrobiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz xenony to po zmianie powinieneś zrobić adaptację. Zmieniło się i to całkiem sporo wychylenie czujnika poziomu to i położenie lamp się zmieniło. Jeśli ci je ustawili tylko mechanicznie to dalej masz do d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz xenony to po zmianie powinieneś zrobić adaptację. Zmieniło się i to całkiem sporo wychylenie czujnika poziomu to i położenie lamp się zmieniło. Jeśli ci je ustawili tylko mechanicznie to dalej masz do d...

 

Tego to nie wiem :) Ale z jakim argumentem wrzucić tam jutro granat, jeśli jest jak mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie byłeś ustawiać światła? Mówiłeś im że to się stało po zmianie sprężyn? Widziałeś co robili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie byłeś ustawiać światła? Mówiłeś im że to się stało po zmianie sprężyn? Widziałeś co robili?

 

Autoryzowany warsztat, nie stodoła :) O co mam ich spytać jutro dzwoniąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co mam ich spytać jutro dzwoniąc?
Zacznij od "Dzień Dobry" :wmorde

 

Zadałem ci 3 pytania, odpowiedziałeś na jedno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznij od "Dzień Dobry" :wmorde

 

Zawsze mam z tym problem ;)

 

Zadałem ci 3 pytania, odpowiedziałeś na jedno

 

Ok, dziś konkrety :)

 

Więc:

 

1. autoryzowana stacja

2. po wymianie sprężyn (napisałem już wyżej)

3. oddałem auto i wróciłem do pracy, czyli nic nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli proste pytanie musisz im zadać, czy używali komputera to ustawienia świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ja rozumiem że jest już późno ale tym bardziej szanuj cudzy czas. Jeśli chcesz konkretnej pomocy to przynajmniej przeczytaj uważanie o co pytam.

Mówiłeś im że to się stało po zmianie sprężyn?
po wymianie sprężyn (napisałem już wyżej)

:wmorde Jak im nie powiedziałeś to ci pokręcili śrubami i nic więcej

Marcin ci napisał. Ja już skończyłem nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stary ja rozumiem że jest już późno ale tym bardziej szanuj cudzy czas. Jeśli chcesz konkretnej pomocy to przynajmniej przeczytaj uważanie o co pytam.

 

 

:wmorde Jak im nie powiedziałeś to ci pokręcili śrubami i nic więcej

Marcin ci napisał. Ja już skończyłem nara

 

Sorry, niedoczytanie, moja wina, nie denerwuj się Marek :) Naturalnie że mówiłem. Ustawili to w 20 min, nie wiem czy z kompem.

W sumie Kolega Bimbasz krótko odpowiedział na moje pytanie, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nastawy podstawowe kompem a później regulacja mechaniczna lampy to standard w reflektorach samopoziomujących się. Takie nastawy w serwisie to standard, z resztą myślę że w innych warsztatach też hehehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, nastawy podstawowe kompem a później regulacja mechaniczna lampy to standard w reflektorach samopoziomujących się. Takie nastawy w serwisie to standard, z resztą myślę że w innych warsztatach też hehehe...

 

Jest ok, sprawdzone komputerowo, facet był nieco zdziwiony, że pytam o taką oczywistość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Posiadam w paszteciku Bixenon, więc pytania czy światłą działają poprawnie ponieważ stojąc na przejeździe kolejowym na wzniesieniu nie obniżyły się świecąc po znakach. Również zauważyłem że po wyminie fabrycznych kół z 16 na 17 mam wrażenie że świecą za nisko.Dodam że przy włączeniu świateł jest wykonywany test prawo lewo , góra dół.

Edytowane przez bonzo000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziomowanie nie działa względem nachylenia powierzchni, na której stoisz a względem obciążenia samochodu. Zapakuj bagażnik, wrzuć dwie dorosłe osoby do tyłu i wtedy zobaczysz, że światła korygują się aby nadrobić za obciążenie tylnej osi (jeśli tego nie robią, to sprawdź czujnik obciążenia). Co do zmiany kół to Twoje wrażenie, czy fakt? Pomóc może manualna regulacja reflektorów (możesz udać się z tym do diagnosty i sprawdzi Ci przyrządem, czy światła mogą świecić wyżej - jeśli tak, to Ci je podniesie).

 

@Edit:

W sumie po małym zastanowieniu - dopytam Cię - czy stojąc na wzniesieniu występuje różnica poziomów między przednią a tylną osią?

Edytowane przez Gravemind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przód jest wyżej niż tył stojąc na przejeździe kolejowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności