Skocz do zawartości
pemek2610

Prośba o analizę logów- 1.8T AWT 2002

Rekomendowane odpowiedzi

EVAP masz na mysli n80? ukadodpowietrzaniazbiorbe5.jpg nr 5 :) Jak kupilem autko, to wlasnie z tym problemem (16825 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow P0441) - wymiana na uzywke mam nadzieje, zalatwila sprawe (bledu nie ma). N80 cyka, ale podobno ma cykac.

 

Jutro sprawdze cewki - a moze ewentualnie logi (jaki kanal?) pozniej zamianka cewek no i znowu logi?

 

Wlasnie w wyszukiwarke wpisalem "spalanie stukowe" i chcialbym doadac cos jeszcze:) We wtorek mechanik zmienil termostat i n75, po wymianie robilem logi ale tez jezdzilem normalnie:) Mam wrazenie ze autko spala troche wiecej?! jak wczesniej spokojnie miescilem sie w +/- 12l tak teraz okolo 14l. Dodam, iz ogolnie duzo nie jezdzilem od tego czasu.

Edytowane przez passat_mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o te biało czarne pestki na przewodach idacych do evapu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy bialo czarne pestki awt.jpg wywalaly jakis blad na kompie? bo u mnie czysto...

 

 

Maras, a jaki przebieg masz?

Akcje serwisowa cewek przechodzil twoj silnik?

 

asz silnik AWT to wtym silniku cewki podlegaja akcji serwisowej jesli nie były jeszcze wymieniane ,jedyny warunek ze masz orginalne cewki .

 

Dzieki Mariusz, Damian - wyglada na to ze mam cewki jeszcze od nowosci. Dzisiaj zadzwonilem do "ASO" i umowilem sie na 02/04 na wymiane.

Edytowane przez passat_mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
generalne nie powino byc róznicy czy masz swiece ngk beru czy bosch
Pare razy natrafilem na wypowiedzi, ze zmiana na NGK rozwiazywala problemy z nierowna praca silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co myslicie o swieczkach BERU ?? W przyszlosci planuje wirusa wiec pytanko - jakie beda najlepsze swiece?

AWT jest wyczulony co do świec najlepsze są dedykowane i nie ważne czy soft ori czy po wirusie:

świece NGK PFR6Q platynowe.

Na innych teoretycznie powinno być OK, ale praktycznie zdarzają się przypadki, że inne świece powodują problemy.

 

EVAP masz na mysli n80?

EVAP to cały układ nie tylko sam zaworek N80. Co do EVAPu to na kanale 070 w nastawach podstawowych można przeprowadzić test na sprawność układu.

 

Dzisiaj zadzwonilem do "ASO" i umowilem sie na 02/04 na wymiane.

To, że auto podlega akcji nie znaczy, że wszystkie cewki zostaną wymienione. Aby cewki podlegały wymianie muszą posiadać odpowiednie numery ;) Jeśli któraś Ci się nie załapie to warto dokupić, wymienić i wiedzieć, że wszystkie są OK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesprawne pestki nie zawfsze powoduja wywalanie błedu . w moim aucie w momecie jak sie zaworek zwrotny zacinał to wywalało bład ze spadku cisnienia doładowania , a u mojego kolesia nie walło błedami w momecie usterki zaworka zwrotnego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, sprawdzałem ciśnienie paliwa i do 5 tys. obrotów trzyma ok. 3.8bar, aż tu nagle powyżej 5 tys obr. spada do 3bar. Dodam, że regulator na listwie był podmieniany na na S2-jkowy podczas testów i dalej było to samo więc można go. Czy to pompa nie wyrabia i będzie do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa do wymiany . jak bedziesz wymieniał to kup sobie sam wkład z firmy vemo lub topran sa one dobrej jakosci w miare przystepnej cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

german81, czy taki wkład który podałeś wystarczy przy modach? Obecnie mam jakieś ~190KM, a w planach jest ok. 280KM, więc jeżeli by potencjał pompy wystarczył do takiej mocy, to byłoby ok, bo nie chciałbym za jakiś czas kupować drugi raz. Co o tym myślisz? Czy może kupić Walbro 255?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam u siebie program na 230 koni i jezdze na pompie z topranu wiec u ciebie tez da rade ,a na 280 koni to bedziesz musiał zmienic wtryski na wieksze wiec pompa da se rade .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności