Skocz do zawartości
Gegas

Pęknięcie głowicy a styl jazdy - TDI AJM.

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w tytule - czy i w jaki sposób /oprócz przegrzania motoru/ można,np. stylem/sposobem jazdy doprowadzić do pęknięcia głowicy w TDI'ku AJM ???

Pytam dlatego,że na wiosnę robiłem głowicę /objawy może nie wskazywały w 100%tach na uszczelkę,no ale zrobiłem/ i przez chwilkę było OK.Zero biało-szarego dymu i zero ubytku płynu G12.Po paru tygodniach objawy powróciły.Ubytek płynu - 1l na nie całe 2 tyg. i dymienie /nie zawsze/ po odpaleniu na zimnym motorze.

Wlałem uszczelniacz Liqui Moly :

http://www.liqui-moly.pl/serwis/informacje-techniczne/115-uszczelniacz-do-chodnic.html

i na prawie 3 tyg. był spokój.Zero dymu i zero ubytku płynu.

Po tym czasie wszystko wróciło "do normy" - dym jest i ubywa płynu,no może nie w takich ilościach jak przed dodaniem uszczelniacza,ale ubywa.

Po Nowym Roku daję Passka na ponowną rozbiórkę /gwarancyjną/.

Dodam jeszcze,że jak kupiłem w III Rzeszy samochód to wszystko było OK.Problemy zaczęły się po ok roku,po zimie.

Czy to wada materiałowa,czy może ja coś spier...em w moim AJMie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylem jazdy nie ma fizycznej możliwości uszkodzenia czapki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewno przy poprzedniej robocie nie sprawdzili dokładnie "czapki" :nerwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno pierwsze tdi pd czyli ajm-y miały problemy z głowicami może akurat tobie trafił się felreny egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za parę dni się okaże.Passek poszedł na "zakaźny" do mechaniora.Zobaczymy co się okoci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby stylem jazdy kopnąć czapkę to musiał byś w pipę mu wkładać cały czas, i mieć źle pomodzony silnik ale to by dalej doprowadziło do przegrzania. A prawda jest taka, że tak jak napisał neoarti w silnikach PB pękały głowice przez wadę fabryczną. Raczej tu bym przyczyny szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze dasz mu do końca na zimnym silniku to tez może ci taki psikus zrobić :) Mój kolega zrobił tak w 2.0 TDI 140km i mu pękła ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest wyrok.Pęknięta czapka od strony wydechu.Strzeliła dokładnie w miejscu połączenia form odlewniczych w których była lana głowica.Czyżby to właśnie była "wada fabryczna" ???

Koledzy co radzicie? Spawać czy szukać "nowej" ? Na spawanie dają mi gwarancję.

Jeździ ktoś z Was na spawanej czapce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego używaną nie wiesz jaką kupisz taka jest prawda, moim zdaniem jeśli to dobry warsztat i da ci gwarancję a sama głowica jest Ok szczególnie gniazda pompek bo to słaby punkt głowic PD to osobiście bym pospawał, splanował i jeździł dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego używaną nie wiesz jaką kupisz taka jest prawda, moim zdaniem jeśli to dobry warsztat i da ci gwarancję a sama głowica jest Ok szczególnie gniazda pompek bo to słaby punkt głowic PD to osobiście bym pospawał, splanował i jeździł dalej

Warsztat dobry.Gwarancję dają.Ja tą czapkę robiłem nie cały rok temu.Też u nich.Gniazda,planowanie itp.Zarzakają się,że wtedy też sprawdzali szczelność i była cała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a tak na marginesie - czy głowica od 130 KM TDI będzie pasować do AJM'a ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz głowicy to posiadam taką od 131Ps i sprzedam bez wałka i hydrauliki (szklanek) powiedzmy za 200zł + przesyłka (cena szywna ) jak co to Pw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie baw sie w spawanie, to nie to samo co odlew lepiej juz uzywke jak kolega ma wziąć za 200 zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie baw sie w spawanie, to nie to samo co odlew lepiej juz uzywke jak kolega ma wziąć za 200 zl :)

Wiem,wiem tylko ja swoją robiłem rok temu.Gniazda,prowadnice zaworów,planowanie itp.

Jak kupię używkę to znowu będę musiał wybulić kasiorkę za to co już w mojej jest zrobione.Pytam z ciekawości na przyszłość,gdyby moją znowu coś "wzięło".Teraz chodzi mi po prostu o koszty:-[

Czyli mówicie Panowie,że jakby co to od 130ki spokojnie można szukać? Będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzwoniłem dzisiaj do mechanika.Autko zrobione tylko aż usiadłem jak mi cenę powiedział - 1200 zł.Spawanie miało być za 300 zł,a za co ku..wa te 900 zł ?? Dopiero może jutro będę u niego to poproszę o szczegóły.Miało być k..wa taniej niż używana czapka,a tu taki ZOONK :-[ Rok temu za zrobienie tej samej głowicy też wybuliłem 1200-1300 zł.

Koledzy czy przy takiej robocie /zdejmowanie-zakładanie czapki/ znowu potrzeba aż tyle nowych gratów??? Uszczelki,śruby itp.???

Czy może robi mnie w balona z tą wyceną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy przy takiej robocie /zdejmowanie-zakładanie czapki/ znowu potrzeba aż tyle nowych gratów??? Uszczelki,śruby itp.???

Niestety tak, większość są jak prezerwatywy - JEDNORAZOWE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności