Skocz do zawartości
landryn87

Silnik 1.8 ABS wymiana na nowy

Rekomendowane odpowiedzi

No raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie .. wiec tak myślę jeśli nie będzie wypalony zawiozę im ta głowice i powiem grzecznie, że naciągnęli mi na podwójne koszty i zobaczymy co oni powiedzą mi na to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdziłem ciśnienie :

1: 11,7

2: 11,5

3: 12

4: 11,7

Wiec głowica jest sprawna zawory domykają się głowice zrobiona jest dobrze. Czytam o ustawieniu zapłonu i wyczytałem ze w moim silniku ABS trzeba podłączyć pod komputer żeby zablokować ECU może przez to są takie szopki, auto stało bez akumulatora 2 miesiące może się jakoś komputer ros programował. Zdjąłem kolejny raz pokrywkę od silnika i mówię może hydro popychacze ,chyba będzie to moja usterka . Wiozłem kołek i na 2 tłoku hydro popychacz da się wcisnąć i na 4 oczywiście wydechowy reszty nie wcisnę, jak by był dobry hydro popychacz za żadne skarby bym nie wcisną szklanki. Mam racje panowie ze hydro popychacze do wymiany??? Jakiej firmy kupić hydro popychacze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłon ja w swoim zawszę na słuch ustawiam i na mac i jest dobrze 3 razy sprawdzałem u mechanika la lampie, a szklanki INA szukaj zmień i już jak takie parcie masz na klekot szklaneczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapłon ja w swoim zawszę na słuch ustawiam i na mac i jest dobrze 3 razy sprawdzałem u mechanika la lampie, a szklanki INA szukaj zmień i już jak takie parcie masz na klekot szklaneczek.

 

Nie rozumiem jak parcie przecież zawory sie nie domykają jak szklanki sa rozwalone.. Wiec to trzeba wymienić prawda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapłon ja w swoim zawszę na słuch ustawiam i na mac i jest dobrze 3 razy sprawdzałem u mechanika la lampie, a szklanki INA szukaj zmień i już jak takie parcie masz na klekot szklaneczek.

a ja na oko ustawiałem i też jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam instrukcje i tam jest napisane

Uwaga: po zamontowaniu nowych popychaczy nie należy uruchamiać silnika przed upływem 30 min (ze względu na niebezpieczeństwo miedzy tłokami i zaworami) Co to znaczy bo nie rozumiem ...

 

hydro.jpg

hydro.jpg

Edytowane przez landryn87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że zakładasz i najlepiej po godzinie od założenie możesz odpalić bo zaworek w popychaczu musi się ułożyć czy cos w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO jest nie logiczne bo w hydro nie ma oleju i tam nic się nie stanie nawet po 2 godzinach będzie taki sam jak po 1 min ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj budowy tego popychacza, tak pisze fabryka tak trzeba robic koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrze na budowę na zasadę działania i nie ma tam filozofii popychacz hydrauliczny skalda się z popychacza i cylinderka ."Ciśnienie wywierane przez sprężynę rozsuwa obie części tak aby osunąć luz. Zawór zwrotny zapewnia napełnienie i uszczelnienie komory wysokiego ciśnienia" ..

Ne mam pojęcia naprawie po co czekać 30 min ale bardzo mnie to interesuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem nowe szklanki. Ku mojemu zdziwieniu w nowej szklance nie ugina się ten czepień w środku hydro popychacza rozumiem ze nic nie wyciskam tylko zakładam nowe szklanki czekam te 30 min nie wiem po co i odpalam tak??? Pytam bo nie chce nic zepsuć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i lejesz olej na nie zanim przykrecisz wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak powiedzieliście odczekałem po włożeniu szklanek 30 min założyłem wałek i resztę odczekałem 30 min nie wiem po co ale odczekałem, zapaliłem 1 więcej gazu i to samo znowu dudni w wydech tak samo jak przez wymiana hydro popychaczy już panowie mam dość tego ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zapłon?? Sprawdzany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak zapłon?? Sprawdzany??

 

Pewnie nie i popychacze dobre jak założyłeś jak założyłeś po remącie każdy tam gdzie był wcześniej, a zapłon jak ustawiłeś może faktycznie jest za wczesny i będzie tłukło w zawory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat zapłonowy ustawiony na ta kreskę na aparacie i środek palca na 1 cylinder . Odpalam silnik i na głos ustawiam żeby zaworów nie było słychać. i na wolnych obrotach jest okej tylko jak pod obciążeniem jedzie się słychać ten dziek w wydech ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ustaw zapłon jeszcze raz pewnie jak wciśniesz gaz mocniej to też dzwoni :wmorde podjedź do mechanika niech ci ustawi na lampie stroboskopowej i daj spokój temu wydechowi popychaczom i czemu tam jeszcze te silniki są praktycznie niezniszczalne im mniej pchasz łapek tam tym dłużej jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich....nie mogłem znaleźć nic o kolekotrach wydechowych w b3 więc zapytam tutaj....mam b3 z silnikiem 1.8 8v rp i tutaj jest kolektor który łżczą z rurą obejmy z dużą uszczelką..znalazłem na allegro komplet wszystkich rur z 1.8 abs i tu jest mocowanie rury za kolektorem na śruby i moje pytanie jest takie czy kolektor w silnika 1.8 abs bedzie pasował do rp??chciałbym to wymienic bądź może ma ktoś jakiś pomysł jak to dobrze uszczelnić,bo po wymianie uszczelki w tym moim rp i tak uciekają bokami spaliny...dlatego wydaje mi się że gdyby pasował ten kolektor z abs to było by lepsze rozwiązanie i w końcu miałbym ciszej w samochodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ABSa i połączenie pomiędzy kolektorem a rurą jest na "uchach" więc całkiem możliwe że kolektory są zamienne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności