Skocz do zawartości
arni251

Podgrzewacz płynu??

Rekomendowane odpowiedzi

Wlaśnie zacząłem się nad czymś takim zastanawiać :) Odstrasza mnie opis, że trzeba rozwiercić termostat, nie łatwiej zamontowac to w małym obiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego to można sobie wstawić do ciągnika. Ciekawe jakim sposobem podepniesz się pod prąd jeśli masz samochód np. pod blokiem? No chyba, że masz własne podwórze i garaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś w ciągniku rolniczym, bo mam gospodarstwo, i sprawuje sie idealnie i właśnie myśle o tym by wstawić to do paska B3 bo bede go w zimę często używać a wiadomo jakie to są mrozy w okolicach Suwałk. Tylko właśnie jak jest z tym rozwierceniem tego termostatu hmmmm!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie coś w ciągniku rolniczym, bo mam gospodarstwo, i sprawuje sie idealnie i właśnie myśle o tym by wstawić to do paska B3 bo bede go w zimę często używać a wiadomo jakie to są mrozy w okolicach Suwałk. Tylko właśnie jak jest z tym rozwierceniem tego termostatu hmmmm!!

Chodzi o to żeby był swobodny przepływ płynu przez cały układ nie tylko przez zamknięty ale i także w bloku. Otwór wiercisz z boku termostatu a nie centralnie w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba lepiej grzalke umiescic w broku, wybic jedna zaslepke i grzalke tam wstawic. Na co nam to? Ja np mieszkam w domu, auto parkuje pod chmurka, ale kontakt 230V mam 3-4m od miejsca gdzie parkuje, wiec w moim przypadku nie ma problemu z dostepem do sieci. Pomaga przy odpalaniu, a jak jest jeszcze grzalka oleju to eliminuje calkowicie zimny rozruch :) Widzieliscie jak wyglada olej 0W30 przy temp -35*C? Gestszy niz miod, jak takie cos moze dobrze smarowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to zamontować to jakaś straszna rzeźba musi być...

Podgrzewacz na 230V to raczej tylko coś do miski oleju ma sens:

http://moto.allegro.pl/podgrzewacz-silnika-oleju-paliwa-230v-12v-grzalka-i2793822126.html

http://moto.allegro.pl/podgrzewacz-plynu-wody-silnika-grzalka-oleju-750w-i2784662994.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do tematu macie może jakieś fotki lub opinie na temat wstawiania świecy żarowej w roli podgrzewacza boryga ?:

coś takiego ?:>http://moto.allegro.pl/ford-focus-mk1-98-1-8-tddi-podgrzewacz-wody-i2757605700.html

Edytowane przez Luq@sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączę się do tematu macie może jakieś fotki lub opinie na temat wstawiania świecy żarowej w roli podgrzewacza boryga ?:

coś takiego ?:>http://moto.allegro.pl/ford-focus-mk1-98-1-8-tddi-podgrzewacz-wody-i2757605700.html

 

To jest fabryczne wyposażenie, które montuje do swych silników diesla fabrycznie ford. W silnikach NP. w silniku VW o kodzie AFN też jest takie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem ja myślę o zastosowaniu czegoś takiego w benzynie z gazoliną, ale to chyba żadna różnica borygo jest jednakowe dla obu paliw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
owszem ja myślę o zastosowaniu czegoś takiego w benzynie z gazoliną, ale to chyba żadna różnica borygo jest jednakowe dla obu paliw

 

No to by było coś rewelacyjnego przy gazolinie! Przy temperaturach ujemnych zanim się przełączy na lpg to jestem u celu. później samochód stygnie i znowu jadę na Pb. Fajnie by było taki podgrzewcz przed parownikiem zamontować. Mondeo MKIII ma taki jak by mi pasował :-)

 

http://allegro.pl/podgrzewacz-wody-mondeo-3-mk3-2-0-tdci-00-06r-i2791164725.html

Edytowane przez Awariall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze taka swieca ma marna sprawnosc w grzaniu cieczy ... a pomyslcie jeszcze jak wam fajnie aku bedzie niedoladowywac na krotkich odcinkach ? Dodajmy do tego, że zazwyczaj benzyna ma jeszcze mniejsza pojemność akumulatora ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciążenie aku na pewno jest spore ale V6 ma duży alternator (120A) i akumulator to sobie poradzi poza tym poświecił bym się i raz w tygodniu go doładował ;-) Mi by wystarczyło żeby woda wypływająca z tej grzałki miała około 25°C

 

---------------

No proszę i są gotowe produkty

http://allegro.pl/grzalka-12v-podgrzewacz-pod-parownik-lpg-reduktor-i2803640120.html

 

http://allegro.pl/grzalka-12v-podgrzewacz-plynu-lpg-lub-tdi-kpl-i2800768721.html

 

3x12%203b.jpg

Edytowane przez Awariall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzi sobie ? Swoją drogą kiedy to doładuje to nie jest tak, że zapalisz i pyk naładowany ... Musisz trochę pojeździć ... Jak z prostownikiem nie wystarczy 5 min, bo zapalisz, aku będzie niedoładowany Druga sprawa większe obciązenie alternatora = większe spalanie, szybsze zużycie aku itd ... opłaca sie za 100 ml benzyny czy tam ile :lol ? Prąd do doładowania akumulatora też kosztuje ... i zmarnowany czas. Dochodzi jeszcze niezawodność, bo któregoś razu gdzieś nie zapalisz bo prądu braknie. Dodam, że w tdi jest taki układ, że musi być ileś tam % wypełnienia alternatora, żeby to się włączyło ( gdzies na forum jest napisane) i jak masz nawet słaby aku to juz ECU tego nie włączy ci ... więc coś w tym musi być, wiezowiec ludzi nad tym myślał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście kolego masz racje, że naładowanie akumulatora to nie jest pięć minut i gdyby tu chodziło o setkę benzyny dziennie to nawet bym sobie nie zawracał głowy tym tematem. Wieżowiec ludzi myślał też nad elektryczną grzałką o mocy 900W (czyli podobna do 3 świec) zamontowaną w nagrzewnicy w niektórych egzemplarzach passata służąca do dmuchania ciepłym powietrzem na szybę zaraz po odpaleniu. Prąd pobierany jest z alternatora więc nie obciąża aku a taka grzałka działa przez parę minut więc nie widzę powodu dla którego podgrzewacz wody miał by mieć tak destruktywny wpływ na samochód jak to opisujesz :-) Jeżeli chodzi o niezawodność to nie kupuje gównianych części i na aku mam 3 lata gwarancji z assistance jak nie odpali dzwonie przyjeżdżają i mnie odpalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to nie lepiej webasto założyc ? Porównujesz grzałke 900 W do takich 3 świeczek :lol ? Dodatkowo sprawdź czy te 120A w twoim alternatorze jest osiągane już w niskim przedziale obrotów :) No ale jak się ma V6 i prawie 3 l to sie żałuje każdego mililitra na samochód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webasto bardzo fajna rzecz ale ja potrzebuje podgrzania płynu przez chwile po odpaleniu. Tak porównuje bo te trzy świeczki mają moc 1kW i skoro samochód radzi sobie z taką grzałką w nagrzewnicy to i z tym nie będzie miał problemu. Ależ ja mu nie żałuje jeżdżę nim już pięć lat i jestem zadowolony wiadomo swoje spalić musi, teraz zobaczyłem ten temat i skoro jest możliwość oszczędzania to dlaczego nie? Obecnie przy tych temperaturach na Pb wydaje minimum 100zl tygodniowo jeżeli mógł bym 50zl to zawsze zostaje na piwko na koniec tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności