Skocz do zawartości
Gość hha

Przygotowanie Passata do zimy. Co warto zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sfaragdas

hmm wiecie co kupilem filtr paliwa ;-) i go wymienilem... ale meczy mnie dlaczego niemcy nie wymieniaja filtra paliwa??? bo ten co byl to byl fabryczny z 94 roku ;-) przewalone co ;-) 13 lat filtr... 280tys przejechane... ;-) ale musze przyznac ze autko sie lepiej zbiera ;-) a przy okazji zrobilem tez odme ;-) tzn male pekniecie ale zakleilem tasma izolacyjna ;-) autko rowniejsze ma obroty ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sfaragdas,

Osobiscie co do plastikowych nakladek na progi to bym odradzal.Zbiera sie pod nimi woda i syf i wszystko gnije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

oki dzieki ;-) a ja mialem go jesze pobarankowac ;/ hmm zrobie na wiosne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to prawda ze do silnika AFV sa stosowane 2 rodzaje filtrow paliwa???

pytam bo chce kupic a nie wiem jaki i chyba bez zagladniecia jaki jest zastosowany sie nie obejdzie

ps. czy filtr paliwa w AVF znajdusje sie pod maska przy silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w avf jak zdejmujesz ta czarna oslone od silnika to z prawej str masz filtr ;) wymiana jakies 5-10 min ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miras77

a filterek paliwa to wymieniamy co jakis? okres czy co jakis przebieg??? diek z gory:597:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fajton

witam

mam pytanie. Co może sie dziać z autem bo zapala mi sie lampka hamulce ręcznego? tarcze i klocki maja przejechane jakieś 40 tys km.

dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może sie dziać z autem bo zapala mi sie lampka hamulce ręcznego?

 

Płyn hamulcowy sprawdź lub wymień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz sie przygotowywuje przed zimą ? Jesli nie to ja zaczynam. Olej muszem wymienic bo juz czas no i do tego wszystkie filtry. Płyn sprawdzony (-35) takze mysle ze oblata jeszcze.

 

Pozdr

 

 

P.s Po wymianie.... naprawiono mi tez poziomowanie xenkow. Teraz jestem happy. Jeden silniczek bleda zlapal.

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu zacząłem. Wszystkie filtry, olej, płyn hamulcowy - wymienione. G12 dolany (-35 trzyma ;)). Pozostaje jeszcze świece sprawdzić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos mial stycznosc z filtrami firmy UFI??

http://www.opieoils.co.uk/product-finder.aspx?CategoryID=845&SEName=car-filters#results

 

Zdecydowalem sie kupic filtry w ASO i co sie okazalo ze filtr paliwa to ufi tyle ze znaczkiem vw i audi.

Edytowane przez jazgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobile co ile trzeba wymienić filtr paliwa w silniku benzynowym 1.8 był wymieniany przy przebiegu 151 tys teraz mam 173 tyś mi się wydaje że co 30000 km wie ktoś może bo wszędzie pisze o dieslach??? niech ktoś napisze jak się zna...nie pytam o typ tylko czy trzeba????? i jeszcze jedno jeżeli go wymienie to czy musze jakoś odpowietrzać układ paliwowy bo zawszw jest cały zalany paliwem a jak wymienie to w nowym będzie powietrz trzeba do niego nalać troche paliwa czy spokojnie pompa elektryczna sama napełni filtr paliwem jak miałem stara audi (1987r) to odkręciłem założyłem zakręciłem i po kłopocie a tutaj jak???....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam myślę że w dobry dział trafiłem, czy powolne kręcenie silnika od czasu przymrozków może być spowodowane nie wymienionym filtrem paliwa lub świecami ?? mam 1.9 TDI 1Z powoli zaczął kręcić jak jest zimny. Z góry dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macio$ Aku słaby albo rozrusznik uszkodzony. Świece i filtr tez mogą miec wpływ ale raczej na odpalanie a nie szybkosc kręcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macio$ Aku słaby albo rozrusznik uszkodzony. Świece i filtr tez mogą miec wpływ ale raczej na odpalanie a nie szybkosc kręcenia.
Michal.Enter to dlaczego jak on stoi w ogrzewanym garażu to pali normalnie, a jak na zimnym to tak ciężko, jakby paliwo za słabo podawało, bo jak się lekko gaz naciśnie to od razu łapie, myślę że to bardziej filtr, bo od kupienia tego auta jeszcze nie zmieniany był i to on pewnie blokuje syfami dopływ paliwa. Może też tak być?? bo akumulator naładowany w opór jest jak patrzyłem miernikiem a jak kręciłem to jakoś mocno napięcie nie spadało (Akumulator 65Ah) rozrusznik jakoś nie daje oznak że coś się z nim dzieje...:) a świece grzeją równo wszystkie, tylko mam te szybko grzewcze bo mi lampka od świec tylko zapali się i już gaśnie, a u wujka w AAZ-cie trzeba z 10s. czekać dzięki za odpowiedz i pozdrawiam Edytowane przez Macio$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator na mrozie ma mniejszą sprawność, do tego przy niższych temperaturach olej robi sie bardziej gęsty. Filtr paliwa czy powietrza nie ma nic do prędkości obrotowej rozrusznika (filtr paliwa może być całkiem zatkany a rozrusznik ma zapier!@#$), jest to zależne tylko od akumulatora, który jak ma kilka lat to jest bardzo wrażliwy na temperaturę.

 

tylko mam te szybko grzewcze bo mi lampka od świec tylko zapali się i już gaśnie, a u wujka w AAZ-cie trzeba z 10s

Jak będziesz miał spalone to będzie taki sam efekt, kontrolka świec żarowych pełni rolę kontrolki diagnostycznej, natomiast nie ma w twoim samochodzie autodiagnostyki świec - to trzeba sprawdzic ręcznie. AAZ w porównaniu do 1Z to stary kibel na komorach wstępnych i bez elektroniki więc tu nie ma co porównywać.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę co będzie się działo jak wymienię filterek, to fakt Akumulator też nie wiem ile on ma bo jak autko kupiłem to był już taki jaki jest teraz...:) Dzięki chłopaki za bardziej fachową opinie bo ja w tym temacie to słabo i Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulito0

Prosze o porade :

Czy te filtry Paliwa podejda do mnie :

KNEHT: KL147D

BOSCH: 0450906374

 

Passat 1.9 TDI 2003/74kW / 101 kM AVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności