Skocz do zawartości
hevi

Trzecie światło stop - raz jeszcze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!!

 

Mam problem z trzecim "stopem", który był już na łamach forum omawiany: świeci (i to b. słabo) tylko pierwszych kilka diód z lewej i prawej strony, reszta nie. Zgodnie ze wskazówkami Marka, sprawdziłem i faktycznie, w lewej lampie jedno z włókien żarówki światła stop było przepalone :ok: . Ponieważ na stacji nie mają P21/4W :dobani: , zamieniłem tą żarówkę miejscami z ostatnią w rzędzie w tej lampie. Reszta żarówek sprawna. W prawej lampie również wszystkie sprawne. Jednak efekt ten sam - trzeci stop świeci, tak jak świecił :/ . Pytanie: czy WSZYSTKIE dwuwłóknowe żarówki w każdej lampie muszą mieć oba włókna sprawne, czy tylko te żarówki, które służą również za światła STOP? Jeśli to drugie, to w czym może tkwić problem? Będę wdzięczny za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z trzecim "stopem", który był już na łamach forum omawiany: świeci (i to b. słabo) tylko pierwszych kilka diód z lewej i prawej strony, reszta nie. Zgodnie ze wskazówkami Marka, sprawdziłem i faktycznie, w lewej lampie jedno z włókien żarówki światła stop było przepalone
Czegoś nie rozumiem. Wszystkie lampy połączone są równolegle, czyli przepalone włókno w jednej z nich nie ma wpływu na pozostałe (to nie lampki choinkowe). Trzeci stop, jeśli ma LEDy (tego nie wiem) prawdopodobnie ma je połączone szeregowo np. po 5 szt. w trzy równoległe gałęzie. Gałąź środkowa ma przerwę (spalona dioda, pęknięta ścieżka, zimny lut) i stąd Twój problem. Ale możliwe, że tam są małe żarówki (kilkanaście połączonych równolegle), tak miałem w VENTO i kilka się przepaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam żebyś nie miał stopu w lampach to i tak w klapie powinien się palić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to zastanawiało ale wymiana żarówek wyeliminowała problem i dody zaczęły się palić wszystkie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważam żebyś nie miał stopu w lampach to i tak w klapie powinien się palić.

 

Teoretycznie tak, ale widziałem kilka aut z grupy VW z identycznie uszkodzonym trzecim "stopem" i jestem skłonny uwierzyć w poradę Marka. To nie wygląda mi na zwyczajne przepalenie kilku diód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem skłonny uwierzyć w poradę Marka. To nie wygląda mi na zwyczajne przepalenie kilku diód.
Wiara czyni cuda, więc to jest być może niezwyczajne przepalenie kilku diód :rotfl:
zamieniłem tą żarówkę miejscami z ostatnią w rzędzie w tej lampie. Reszta żarówek sprawna. W prawej lampie również wszystkie sprawne. Jednak efekt ten sam - trzeci stop świeci, tak jak świecił
czyli świeci źle.

Ale kombinujesz. Sprawdź tak jak napisałem wcześniej, co masz wewnątrz lampy i usuń usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiara czyni cuda, więc to jest być może niezwyczajne przepalenie kilku diód

 

Dobre!! :]

 

Ale kombinujesz. Sprawdź tak jak napisałem wcześniej, co masz wewnątrz lampy i usuń usterkę.

 

OK, zrobię tak, jak mówisz, chociaż miałem cichą nadzieję, że uda się jakimś cudem (to chyba w związku z tymi świętami) uniknąć rozbierania tylnej klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujesz. Sprawdź tak jak napisałem wcześniej, co masz wewnątrz lampy i usuń usterkę.

 

Racja po trzykroc!!!! Lampa byla najzwyczajniej w swiecie przepalona. Kupilem dobra, wymienilem, swieci, a przy okazji niezle sie naklalem sciagajac plastiki z tylnej klapy :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przy okazji niezle sie naklalem sciagajac plastiki z tylnej klapy
od grudnia, to się nie dziwię :rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sikor

A ja mam jeszcze dziwniejsze objawy.

Diody w 3 świelte stop tylo się rzażą lub nie palą wcale /napięcie jest na stykach/. Żarówki w tylnych lampach są sprawne. Najdziwniejsze jest to, że gdy wymontuję całą listwę i podłączę do zasilacza objaw jest ten sam. Podgrzanie lutownicą w miejscu styku złącza z płytką powoduje że znowu wszystkie diody pięknie świecą:). Po zamontowaniu wszystko ładnie świeci ale po pewnym czasie diody znowu tylko żarzą.:mad:

Demontowałem listwę już kilka razy i za każdym ram objawy są takie same.

Czy kotoś z was miał może takie objawy. Sam już n ie wiem czy to zimny lut, czy może pęknięta ścieżka.:confused: - a może poprostu kupić nową listwę w ASO ?

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od grudnia, to się nie dziwię

 

myślałem że z krzesła spadnę ze smiechu :))))))))

 

sorry za OT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam to samo co sikor, tzn. raz trzeci stop świeci dobrze, a za chwilę tylko się żarzy. Dziś w ogóle nie chciał świecić. Żarówki w lampach tylnych są sprawne, tzn. świecą i po naciśnięciu hamulca świeci się top.

Pomóżcie, jak to można zdiagnozować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było identycznie jak u Was. Raz działało...raz nie. Potem tylko trochę żarzyło. Wyjęcie lampy i podłączenie do zasilacza "na krótko" powodowało ożywienie lampy na pare dni i znowu to samo co wcześniej. Lampę rozbierałem.. sprawdzałem zimne luty i ściezki. W końcu kupiłem używkę na allegro za 25 zł i już zapomniałem o tej usterce. Passat w Sedanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać, czy ciężka jest wymiana i jak wymienić tą lampę trzeciego stopu? Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz napisać, czy ciężka jest wymiana i jak wymienić tą lampę trzeciego stopu? Dzięki z góry.

 

Żeby wyjąć lampe stopu musisz

1.wejść do bagażnika

2. wyjąć od spodu metalowe blaszki, które trzymają stop

3. Odpiąć kabel

4. Wyjąć lampę z plastikowych zaczepów.

5. Reszta zejdzie sama;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem stop na używkę i świeci. Niestety z tego co zaobserwowałem to świeci dziwnie, bo świecą trzy diody z lewej, trzy z prawej i trzy środkowe. Pozostałe chyba się nie świecą(dokładnie nie wiem, bo słońce świeciło, ale jeszcze z synem pójdę i dokładniej sprawdzę. Jeżeli świeciłyby tylko te diody co pisałem wyżej to może pomóc wymiana żarówek stopu w lampach, czy trafiłem na kończącą się lampę trzeciego stopu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem żarówki stopu w lampach i nadal jest to samo. Jeszcze gęstej w sklepie zamiast dać mi żarówki P21/4W to dał P21/5W, ale pokombinowałem i udało się wcisnąć i nawet działają. Czy z instalacją nic się nie stanie od tych żarówek, bo jak mają być jakiekolwiek problemy to zmienię na stare. Podpowiedzcie co z tym stołem może być nie tak i czy żarówki w/w mogą być w lampach zamontowane, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego problem jest w samej lampie trzeciego stopu należy wymienić diodę, można zastosować zwykłą prostowniczą 1N4007. Przerabiałem to samo u siebie nawet zakupiłem lampę używaną i w między czasie doszedłem co i jak. Jak coś to mam lampę do upchnięcia 100% sprawną. Oczywiście mówię o sedanie, nie wiem czy w kombi jest taka sama, ale pewnie nie co nie zmienia faktu, że usterka ta sama. Oczywiście mowa o diodzie prostowniczej jako jedynej która jest wlutowana do płytki, ona po prostu dostaje przerwy i stąd taki objaw.

 

---------- Dodano o 21:41 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:37 ----------

 

Dziś wymieniłem stop na używkę i świeci. Niestety z tego co zaobserwowałem to świeci dziwnie, bo świecą trzy diody z lewej, trzy z prawej i trzy środkowe. Pozostałe chyba się nie świecą(dokładnie nie wiem, bo słońce świeciło, ale jeszcze z synem pójdę i dokładniej sprawdzę. Jeżeli świeciłyby tylko te diody co pisałem wyżej to może pomóc wymiana żarówek stopu w lampach, czy trafiłem na kończącą się lampę trzeciego stopu?
Tak kolego trafiłeś na szrot. Edytowane przez indyczes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

indyczes, a ile chcesz za tą lampę. Mam sedana b5fl 2001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności