Skocz do zawartości
Gość ToPeR

Jaki akumulator do B3 TD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ToPeR

Witam

 

Muszę wymienić akumulator w moim pasku B3 1,9TD.

Dziś rano odmówił szybkiego zakręcenia silniczkiem, pobełkotał rozrusznikiem i powiedział... szybciej się nie da (a swoje lata akum. juz ma).

Stąd moje pytania:

1. Jaki akumulator polecacie ? (jakiej firmy) :?:

2. Ile Ah i dlaczego :?:

3. Czy akumulator 90Ah mogę ładować prostownikiem, który ma napisane: 20-50Ah :?:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)z drozszyvh to polecam vartę albo banera, z tańszych zap piastów, centre, five start (lub jego bardziej wypasioną wersje hypera)

2)poj 72ah lub wiekszą jak będzie mróz to docenisz, ale 90ah to raczej Ci nie wejdzie

3)mozesz ładować nawet 170ah, ważne przy ładowaniu żeby nie przekraczac 7% poj. akumulatora np 72ah prąd ładowania około 5A lub mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jak kolega wyżej, dodałbym jeszcze TAB/Topla przyzwoity produkt za godziwą cenę i mocno się zastanowił nad Five Star-em bo nie wiem jak teraz, ale kiedyś nie szczycił się produktami o dużej żywotności.

2) Nie szalałbym powyżej 75-80 Ah, Diesel zapotrzebowanie na prąd (i to ogromny) ma głównie przy rozruchu, później sam silnik nie potrzebuje już prądu, a alternator sporo go produkuje. Większa pojemność to tylko większy koszt zakupu i ciężar do wożenia.

3) Można, ale potrwa to odpowiednio dłużej i jeśli akumulator będzie mocno rozładowany a prostownik marnej jakości to duży prąd, który akumulator będzie w stanie pobrać na początku ładowania może się skończyć dymem z prostownika (lub przepalonym bezpiecznikiem jeśli występuje)

 

I raczej trzymaj się z daleka od produktów z supermarketów oraz firmowanych przez sieci z częściami (kager, 4max) choćby Ci sprzedawca udowadniał, że robi to dla nich Bosch, czy Centra (No chyba, że zamierzasz w ciągu roku zmienić samochód i będzie to problem kolejnego właściciela)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie five startów to mogę powiedzieć że to nie to samo co powiedzmy 5 lat do tyłu, five star nie produkuję juz sam akumulatorów ale importuje akumulatory energeco i sprzedaje je pod własną marką. Handluję nimi od 4 lat i naprawde nie ma z nimi żadnych problemów. Co do zpalenia prostownika to można to zrobić nawet za pomoca akumulatora o poj 45ah jesli będzie zupełnie rozładowany, a prostownik będzie miał słabą regulacje bądź nie będzie miał jej wcale, ale na taki rozładowany akumulator jest prosta metoda: wpinamy kawałek drutu oporowego w obwód np spirali od żelazka i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam ...opcję szukaj, pisałiśmy już o tym nieraz

 

sam kupiłem jesienią do 19tdi centrę futurę 75Ah 760A i jak narazie jestem happy (centrę plus poprzednio użytkowałem przez 5 lat i też było ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centra 72Ah polecam - spisuje sie cacy. Varta jest gorsza niestety. prad rozruchowy w dieslu MUSI byc powyzej 600A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, do Paska 1.8 ABS jaki byłby najlepszy akumulatorek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponowany jest 55Ah..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Ja ogólnie proponowałbym Centry, z 2 powodów:

1. są trwałe(niestety nie tak jak kiedyś że akumulator się kupowało naprawdę na dłuuuugie lata),

2. jest to produkt polski i w razie awarii akumulatora pula do wymiany akumulatorów jest duża. Akumulatory z zachodu mają mniejszą pule do wymiany na nasz rynek.

To że facet ze sklepu bierze akumulator na gwarancji do sprawdzenia jest wielką ściemą, wiem z doświadczenia że raczej firma się nie bawi ze sprawdzeniem akumulatora tylko dana firma ustala pewną pulę do wymiany a jak się skończy to bedą odsyłać z rozpoznaniem że akumulator był źle uzytkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ogólnie proponowałbym Centry, z 2 powodów:

1. są trwałe(niestety nie tak jak kiedyś że akumulator się kupowało naprawdę na dłuuuugie lata),

2. jest to produkt polski i w razie awarii akumulatora pula do wymiany akumulatorów jest duża. Akumulatory z zachodu mają mniejszą pule do wymiany na nasz rynek.

To że facet ze sklepu bierze akumulator na gwarancji do sprawdzenia jest wielką ściemą, wiem z doświadczenia że raczej firma się nie bawi ze sprawdzeniem akumulatora tylko dana firma ustala pewną pulę do wymiany a jak się skończy to bedą odsyłać z rozpoznaniem że akumulator był źle uzytkowany.

jak pula? ja jestem współwłaścicielem sklepu z akumulatorami który jest na rynku od kilkunastu lat i z wieloma firmami współpracujemy i z centrą , zapem banerem itd. i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby akumulator z wadą fabryczną nie został uznany na gwarancji i zawsze gdy klient sobie życzy, bądź my wykryjemy uszkodzenie akumulatora na gwarncji wysyłamy go do producenta czy importera i tam go zawsze badają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat...

kupował ktoś z Was akumulator przez allegro? jest tam pare sklepów niby specjalizują sie w sprzedaży aku, mają sporo pozytywów itd. troche ryzyko jak sie kupuje taki towar, często zdarza sie że firma kurierska niezbyt delikatnie obchodzi sie z przesyłkami a w przypadku aku zaleca sie ostrożność czyli nie przewracanie na boki.

miał ktoś z Was tego typu przygody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam aku firmy moll. Użytkuję w drugim aucie i podczas silnej zimy -30stC zawsze odpalał. Miałem aku 64 Ah 2-u letni przy zalecanym 74 Ah i odpalałem przy - 30 st C silnik 1,9 TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze akumulator powinien być dobrany zgodnie z instrukcją do auta. Jak kupisz o większej pojemności to możesz mieć problemy z doładowaniem, czyli akumulator będzie wiecznie niedoładowany. Po drugie powinniśmy jednak popierać krajową produkcję i tu chyba najlepsze są ZAPy Piast. Centra może kiedyś była dobra, ale obecnie to jest masówka o obniżonej jakości, ale z dobrze działającym serwisem i łatwo można wymienić wadliwy akumulator na nowy. Zagranicznych nie polecam, sa droższe i niekoniecznie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po drugie powinniśmy jednak popierać krajową produkcję i tu chyba najlepsze są ZAPy Piast.

 

Z wielu użytkowanych przeze mnie akumulatorów , najlepszym okazał się właśnie ZAP-wytrzymał 7 wiosen, 5 u mnie i 2 u kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwole sobie odkopac temat. Jaki jest zalecany akumulator do passata b3 1.6 90r 1F jaka pojemnisc Ah i jaki prad rozruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mały prad rozruchu ... :) tzn takie parametry oryginalnie sa zalecane?? a czy nie sa to za małe jak na polskie warunki :) tzn wiekszy prad rozruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja centra padła delikatnie po 3 latach od daty produkcji a po 4 roku to już zupełna kicha do tego ma bardzo dużo osadu na dnie czarny więc wytrzymałość beznadziejna mam teraz varty i zobaczymy ile pociśnie ps czy ktoś wie jak z varty rozkodować datę produkcji? może jakaś strona jest do sprawdzania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności