Skocz do zawartości
GRZECHHH

Montaż podgrzewanej kierownicy multifunkcyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Wtyczki są integralna częścią taśmy i wątpię żeby w etce była taka informacja. Do prądowego złącza taśmy pasuje wtyczka od dolnych lampek w drzwiach B5.

ps.

Gdzies mialem jeszcze taka tasme BH jak znajde to popatrze na te wtyczki.

WTYK_ZAS.jpg

 

Update:

Mala wtyczka 2pin wtykana do sterownika grzania:

4B0973119

Duzy wtyk 2 pin ma tylko takie oznaczenie:

AMP 09445200

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czyli kierownica od sharana pasuje do paska b5fl? bez przeróbek, oczywiście nie biorac pod uwagę podgrzewania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje, ja miałem zamontowane w bo '97. Info było już w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odswieze kotleta, czy moglby ktos pododawac fotki z pierwszego posta bo sa już nie aktualne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś wie skąd dokładnie wychodzi kabel do kostki airbag na pin 3? niestety na zdjęciu z pierwszej strony nie mogę rozczytać.

Edytowane przez Krywan2494

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę i ja.

Poszukuje kilku informacji i wtyczki.

Mam już taśmę/zwijak z Audi - 1J0 959 654 Q

Mam kierownicę grzaną 7M3 419 091 BF

Szukam informacji dotyczącej sterownika grzania kierownicy - w sterowniku są dwa gniazda:

1. górne to zasilanie z taśmy 12v

2. dolne - ???

3. z czego można pozyskać wtyczkę zasilania nr. 054452200 - pokazana na zdjęciu poniżej

Ster_grzania.jpg

054452200.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dołożyłem grzana kierownicę z golfa 8. Na osobnym sterowniku sterownie całej  kierownicy wraz z grzaniem kierownicy. Wykorzystany zwijak 1J0 959 654 Q

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2023 o 20:25, Matiz4 napisał:

Ja tam dołożyłem grzana kierownicę z golfa 8. Na osobnym sterowniku sterownie całej  kierownicy wraz z grzaniem kierownicy. Wykorzystany zwijak 1J0 959 654 Q

 

Witam,

Potrzebuje pomocy przy programowaniu kierownicy multivan T6.1. Posiadam kierownice jak ponizej na zdjeciu, nie posiada lopatek zmiany biegow auto z 2020 roku. Wymienilem kierownice na dotykowa z lopatkami i grzaniem od rline. Uruchomienie grzania w pozniejszym czasie, poczatkowo zalezy mi na poprawnym uruchomieniu obecnej. Po wymianie i zalaczeniu zaobserwowane bez kodowania.

1. Dzialaja lopatki zmiany biegow 

2. dzialaja przyciski haptyczen z drganiem wszystkie

3 podswietlenie przyciskow swieci sie caly czas z pelna moca noe wazne czy wlaczone sa lampy czy nie, brak mozliwosci regulacji natezenia jak pozostalego podswietlenia. Wygaszenie podswietlenia koerownicy dopiero w momencie zamkniecia auta z pilota i nie zawsze

4 przyciski dzialaja ale podczas proby aktywacji ACC wyswietla sie komunikat ze funkcja niedostepna.

po skanowaniu obdeleven sa 2 bledy na sterowniku silnika i na sterownika hamulcy ktorych nie da sie usunac.

Z gory dziekuje za pomoc.

IMG_4960.jpeg

IMG_4964.jpeg

IMG_4963.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T6.1 to już platforma MQB więc trzeba wykonać odpowiednie kodowanie w gateway, dodatkowo trzeba sprawdzić schemat podłączenia i ciągłość przewodu GRA z kierownicy do ECU silnika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2024 o 23:07, Matiz4 napisał:

T6.1 to już platforma MQB więc trzeba wykonać odpowiednie kodowanie w gateway, dodatkowo trzeba sprawdzić schemat podłączenia i ciągłość przewodu GRA z kierownicy do ECU silnika 

Czy jestes w stanie pomoc w tym temacie? Np zdalnie. Jestem w stanie, tak mysle zrobic to sam jesli mnie pokierujesz co i jak, ewentualnie jakimis schematami bo nie mam niestety do nich dojscia. 
Jesli chodzi o ciaglosc przewodu GRA to chyba nie powinno byc problemu z ciagloscia, poniewa jak wroce do org koerownicy to wszystko dziala poprawnie tempomat i ogranocznik predkosci.

Jeszcze pytanie odnosnie grzania czy i ewentualnie na jaki sterownik trzeba zmienic by oslugiwal grzanie kierki, pomijajac oczywiscie temat tasmy ktora trzeba wynienic. Jedynie co mnie martwi to fakt, ze T6.1 nie widzialem z grzana kierka i moze nie wystepowac taka tasma, chyba, ze ktos z forumowiczow ma wieksza wiedze na ten temat.

Dodam jeszcze ze klakson tez nie dziala

Edytowane przez Biebi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Biebi

@Biebiniestety nie mam kodowań dla t6.1 jedynie to co wiedziałem na ten temat to napisałem, jeżeli jest ciągłość przewodu GRA bo na starej wszystko działa to jedynie kwestia jak pisałem wyżej kodowania i ma nowsza kierownica działać. Co do klaksonu to porównaj wiązkę starej kierownicy i nowej a dojdziesz dlaczego klakson nie działa na nowej. To już kwestia kabelków jeśli chodzi o klakson.

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BiebiJak masz vcds to pomogę zakodować kierownicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, turzol napisał:

@BiebiJak masz vcds to pomogę zakodować kierownicę.

Niestety nie posiadam VCDS, podswietlenie przyciskow udalo mi sie ustawic i sprawdzalem sygnaly z przyciskow multifunkci, kazdy mi sie zglasza.

Nadal nie dziala ACC i trabienie i bledy na sterowniku

silnika 

Przelacznik ukladu podtrzymywania predkosci

hamulce- magistrala danych odebrana usterka


 

Moze podasz opisowo mi ktory bajt i bit trzeba zmienic dlugim kodowaniu ewentualnie w adaptacji dla konkretnego sterownika to spolrobuje zrobic to sam w OBD11, chyba ze to nie takie proste? Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Biebi napisał:

Niestety nie posiadam VCDS, podswietlenie przyciskow udalo mi sie ustawic i sprawdzalem sygnaly z przyciskow multifunkci, kazdy mi sie zglasza.

Nadal nie dziala ACC i trabienie i bledy na sterowniku

silnika 

Przelacznik ukladu podtrzymywania predkosci

hamulce- magistrala danych odebrana usterka


 

Moze podasz opisowo mi ktory bajt i bit trzeba zmienic dlugim kodowaniu ewentualnie w adaptacji dla konkretnego sterownika to spolrobuje zrobic to sam w OBD11, chyba ze to nie takie proste? Z gory dziekuje

PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności