Skocz do zawartości
GRZECHHH

Montaż podgrzewanej kierownicy multifunkcyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, powiedzcie czy to jest właśnie ta kierownica? Bo oni mają ich 50 sztuk

 

http://allegro.pl/nowa-kierownica-sh...822555417.html

Dzwoniłem dzisiaj do sprzedawcy. :hmm

 

Odebrała miła Pani z bardzo zaspanym głosem.

Na pytanie o oryginalność towaru oraz stwierdzenie iż w ori nie było srebrnej nici a sama kierownica (jej brudne wnętrze) gołym okiem pozwala stwierdzić że jest używana, Pani spokojnie stwierdziła że mało wiem i że się na tym nie znam. :hyhy

Zapytałem więc czy istnieje możliwość obejrzenia towaru na miejscu i jego zakup.

Pani stwierdziła że raczej nie bo mieszka za granicą, więc ja na to czyli mam rozumieć że kierownice wysyła Pani z zagranicy?

Stanowczo usłyszałem że są wysyłane z Kamiennej Góry i po chwili zadumy Pani stwierdziła że może przyjechać z ,,tej zagranicy,, na weekend i mi ją pokazać a w efekcie końcowym nawet sprzedać. :)

 

No i zasadnicze pytanie, co o tym sądzicie? :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i zasadnicze pytanie, co o tym sądzicie? :)

Pozdro.

 

Skoro może przyjechać, to jeśli ktoś ma do nich blisko to niech sie umowi na odbior osobisty, wezmie jakis akumulator ze soba i sprawdzi osobiscie czy grzanie dziala ;) jesli tak, to chetnych pewnie bedzie cala masa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z Kamiennej Góry to ja chyba u nich swoją kierownicę obszywałem. Były małe problemy bo zapłaciłem za obszycie + bicepsy, ale zapomnieli o nich i musiałem jeszcze raz wysyłać jeszcze raz. Wtedy tłumaczyła mi ta Pani że nie może dopilnować co i jak bo ktoś tam w szpitalu jest i ciągle jej nie ma :D może teraz zmieniła wymówkę:P ogólnie obszycie bardzo dobre i ładnie zrobione więc tak jak pisane wyżej jeśli ktoś chcę i ma blisko to podjechać, sprawdzić a na pewno nie jeden się ucieszy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli ktoś chcę i ma blisko to podjechać, sprawdzić a na pewno nie jeden się ucieszy

 

No to chłopaki do dzieła :) bo ja też jestem bardzo zainteresowany tym modem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to kładą przewód/taśmę grzewczą 12v na kiere przed obszyciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny opis. Mam okazje kupic kierownice ale bez tego modułu sterujacego w kierownicy. Czy ktos zna jego numer katalogowy? Oraz czy ktos zna rezystancje czujnika i cewki grzejnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedno pytanie :-) czy do regulacji tem. Kiery mozna uzyc elektroniki od regulatora temperatury foteli? Czy czujnik w kierownicy jest taki sam jak w fotelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta linkowana kiera z allegro nie ma czujnika nagrzania, tylko matę ?

 

 

 

czy do regulacji tem. Kiery mozna uzyc elektroniki od regulatora temperatury foteli?

thomas1919 z forum golfa właśnie w taki sposób uruchomił swoją kierę z uszkodzonym sterowaniem (link w pierwszym poście tego tematu)

Łatwo przerobić pionowy wł. od Sharana do poziomych włączników w MK4 ale odpuściłem ze względu na spalony moduł w kierownicy.

Wpadłem na pomysł, że skoro jest w kierownicy mata i czujnik nagrzania tzn., że można zastosować ten sam osobny włącznik jak od podgrzewanych foteli i posiłkować się schematem podgrzewanych foteli od mk4.

Edytowane przez owies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta linkowana kiera z allegro nie ma czujnika nagrzania, tylko matę ?

A ten czujnik (sterownik) nagrzania to jest konieczny czy można go pominąć w instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten czujnik (sterownik) nagrzania to jest konieczny czy można go pominąć w instalacji?

 

Oczywiście że jest konieczny.

Bez niego kierownica grzać będzie do końca aż się stopi :)

Podejrzewam że producent włożył tam doś mocną grzałkę około 70W by kierownica szybko się nagrzewała.

Podmianka nie jest trudna pod warunkiem że w kierownicy też jest czujnik 10Kohm.

 

 

ta linkowana kiera z allegro nie ma czujnika nagrzania, tylko matę ?

Wydaje mi się że ma i czujnik i przewody grzewcze.

Po lewej stronie widać białą wtyczkę od przewodów (taką samą jak w orgi.) a te długie przewody idą od czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo bo czujnik jest w środku koła kiery:)

Ale jest to czujnik typu NTC. Taki sam jak w fotelach z podgrzewaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jest potrzebne? to zaznaczone na zdjęciu

 

grzanap.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi trochę się znasz na elektryce i elektronice (chodz troszkę) to poradzisz sobie i bez tego. Ale jeżeli to dla Ciebie czarna magia to lepiej nie brnij w przeróbkę sterowania bo może się zdarzyć że kierownica Ci się spali:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśłi trochę się znasz na elektryce i elektronice (chodz troszkę) to poradzisz sobie i bez tego. Ale jeżeli to dla Ciebie czarna magia to lepiej nie brnij w przeróbkę sterowania bo może się zdarzyć że kierownica Ci się spali:)

 

ja potrafię tylko piny wyciągać i polutować co nieco, ale mam bardzo dobrego elektronika sąsiada, który mi pomaga w "elektrycznej" części modów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po lewej stronie widać białą wtyczkę od przewodów (taką samą jak w orgi.) a te długie przewody idą od czujnika.

6928943700_1419365394_thumb.jpg

 

Liche zdjęcie w aukcji, ale jeśli faktycznie rozpatrywać to w ten sposób, że do maty widać tylko wtyczkę bez przewodów a ta niebieska cienizna jest od czujnika... to ma to rację bytu, na pierwszy rzut oka wydaje się, że niebieskie przewody są skłębione do białej wtyczki i to wszstko.

 

Nie miałem grzanej więc mogę tylko się domyślać, kto kupił tą z aukcji i zweryfikuje domysły ? :)

Edytowane przez owies
dodane foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja. Cieplutko w ręce, a montaż dzięki opisowi bardzo łatwy.

Dzięki chłopaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Kupiles ta z allegro?

Jaki regulator uzyles? Oraz jaka tasme pod kiere?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem oryginał, więc trzeba było tylko podpiąć. Taśma od audi pod mfl.

 

Koledzy uprzedzając kolejne pytania na pw - kupiłem na allegro :hurra

Miałem niewiarygodnie wielkiego mega fuksa. Właściwie to w dniu kiedy pomyślałem, że fajna sprawa nie mogłem zasnąć w nocy i zrobiłem sobie sesje z ogłoszeniami. Dzięki poradom jak ma wyglądać taka kiera, trafiłem na zdjęcie gdzie wszystko wyglądało jak trzeba. Kupiłem, przyszło, zamontowałem i działa jak trzeba. Przyznam, że od tego czasu, co dwa dni sprawdzam allegro żeby coś zarobić. Nie trudno się domyślić, że nic nie ma. Czasem się udaje :-) choć wolałbym trafić szóstkę w totka :P

Powodzenia.

Edytowane przez Marcin79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z etką mógłby mi podpowiedzieć jakie numery mają mieć wtyczki do modułu grzania w kierownicy oraz jaka wtyczka pasuje do 2 pinowego gniazda tej taśmy: 4B0951543A ? (od strony licznika/kolumny. taśma z audi do MF)

Edytowane przez owies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności