Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

Przeguby - jak diagnozować, objawy, jak poznać który uszkodzony?

Blop

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez Blop

Rekomendowane odpowiedzi

podczas skrecania w lewo slyszedosc glosno dzwonienie z lewej strony czy to przegub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonienie czy stukanie? Przegub będzie równo postukiwał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonienie przy skrecie w lewo w lewym kole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio padła mi osłona przegubu a że nie miałem czasu to musiałem z nią tak pojeździć. Po ok tygodniu wymieniłem osłonę (nie pierwszy raz to robiłem więc szybko poszło). Jednak po ok 2 tygodniach przy skręcie w lewo słyszę dziwne "terkotanie" nie wiem jak to nazwać. Wymieniałem osłonę z lewej strony i terkotanie też słyszę z lewej czyli to chyba nie przegub ponieważ przy skręcie w prawo terkotał by lewy i na odwrót (chyba ze się mylę). Co może spowodować taki hałas? Jak już pisałem nie pierwszy raz to robiłem mam tylko nadzieję że z "rutyny" nie popełniłem jakiegoś głupstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak terkocze to na bank przegub wystarczy parę dni z rozwaloną osłoną i deszcz i po przegubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mi czasami jak silnik juz jest nagrzany to dochodzi od strony lewego środkowego przegubu dziwny tak jakby pisk, tylko nie ma to reguły czasem słychać taki pisk a czasem nie, jadąc bardzo wolno ustaje, a zazwyczaj po jeździe wstecz a następnie do przodu ustaje na jakiś czas? czy ma ktoś jakąś koncepcję jakiś pomysł co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Napiszcie czy ktoś miał taki przypadek. Wymienia mi dziś mój mechanik lewy przegub firmy Metelli. Wyjeżdżam na drogę po wymianie i słyszę dziwne dzwonienie przy skręcie i jakby coś się ocierało. Po przejechaniu kilku kilometrów problem ustaje. Czy przegub musi się w jakiś sposób dotrzeć, ułożyć czy to jednak wadliwy przegub? Kojarzycie jaka jest aktualna cena w sklepach przegubu Metelli bo chciałem porównać czy nie kupiłem podróby. Nie podam ceny specjalnie. Dodam że kupiony w sklepie z częściami do VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markowy przegub kosztuje ok 250-300 zl.

 

Jakies cztery miesiace temu wymianialem zewnetrzny lewy bo sie calkowicie rozsypal. Nowy to skf jednak po ok tygodniowej jezdzie z dziurawa oslona zaczyna strzelac, mozliwe ze po tak krotkim czasie sie uszkodzil? Gdy wymienialem oslone to byl pelen smaru i zadnego piachu nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po ok tygodniowej jezdzie z dziurawa oslona zaczyna strzelac, mozliwe ze po tak krotkim czasie sie uszkodzil
Przy jeździe z dziurawą osłoną ? Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Markowy przegub kosztuje ok 250-300 zl.

 

Jakies cztery miesiace temu wymianialem zewnetrzny lewy bo sie calkowicie rozsypal. Nowy to skf jednak po ok tygodniowej jezdzie z dziurawa oslona zaczyna strzelac, mozliwe ze po tak krotkim czasie sie uszkodzil? Gdy wymienialem oslone to byl pelen smaru i zadnego piachu nie bylo.

 

 

Oczywiście! Pęknięta czy dziurawa osłona i wystarczy kilka dni aby przegub trafił szlag (woda, błoto, piach, śnieg i łożysko mówi papa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie są objawy zużytego przegubu wewnętrznego? Pytam bo mam następujące objawy: przy prędkości pomiędzy 120-160 km czuć delikatne wibracje kierownicy, i nie zawsze ( raz jest a raz nie ma ) słychać jakby szum delikatne huczenie z okolic lewarka zmiany biegów może nawet bliżej przodu auta ale w rejonie tunelu środkowego. Łożyska są nowe, nowe zawieszenie wymienione zaciski na nowe (oryginalne), nowe tarcze hamulcowe, nowe opony felgi proste i wyważone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnetrzne przeguby moga stukac, moga wpadac w wibracje, autem moze 'wozic' po drodze. Najlepiej od spodu samochodu obejzec oslony i sprawdzic czy przeguby nie maja luzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja także mam tutaj pytanie:D

 

Wiem że mam do wymiany 3 lewe wachacze i prawy przegub:) Wyminiać będę całe przednie zawieszenie (wachacze, przegub, stabilizatory,drązki)

A pytanie brzmi- czy przegub może postukiwać przy jezdzie na wprost? Coś postukuje przy jezdzie na wprost-po prawej stronie:) Jest to raczej tylko w jakims tam minimalnym obrebie ruchu kieronicy... Bo zastanawiałem się także nad łożyskiem:/ ale to bardziej brzmi jak postukiwanie...

 

Mogłby ktoś coś podpowiedzieć?

Edytowane przez Żabol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam pytanie dotyczące przegubu :) otóż zapytałem mechanika o koszt wymiany bo przy skręcie w prawo strzela mi jak z karabinu no i oczywiście że sobie sam załatwię części :) a ten mi oburzony wyskoczył, że "tak oczywiście kupujecie sobie wszystko na własną rękę a jak później nie pasuje to wina mechanika" :D rozśmieszył mnie swoją reakcją i podziękowałem typowi z miejsca :) a teraz pytanie co co mogło mu chodzić ? podobno są dwa rodzaję przegubu. Czy ktoś by mógł by mi ze 100% pewnością zasugerować np linkiem z allegro jaki przegub potrzebuje ?

 

Dane auta:

 

- rok produkcji - 1999

- model - PASSAT B5

- wersja nadwozia - Kombi

- pojemność silnika - 1.9 TDI

- moc i moment - 115 KM 85 KW

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh bo nie dasz mu na czesciach zarobić,

jezezli masz AJM to odpowiednik lobro 303409

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh bo nie dasz mu na czesciach zarobić,
dokładnie,jak to obcy mechanik to skasuje cie jak sklep a sam kupuje ze zniżka,czasem maja zniżki po 30% wiec kupując wahacze za np 1200zł moze przykleić ładną sumkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czasem maja zniżki po 30% wiec kupując wahacze za np 1200zł moze przykleić ładną sumkę

 

30% to standard czasem maja 50% sam byłem świadkiem rozmowy sprzedawcy i sam czasem kupuję biorąć fakture na firmę kumpla który ma średnio 30% zniżki a prowadzi salon telefonów komórkowych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności