Skocz do zawartości
spirre

Lekkie drgania na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich przejzalem forum i nie spotkalem sie z takim problemem,a mianowicie ostatnio pojawilo sie lekkie drganie po odpaleniu na zimnym silniku,jak zejdzie z ssania to jest ok nic nie czuc? co to moze byc? Ostatnio wyminialem rozrzad,olej,filtry,pasek wielorowkowy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że przed wymianą w/w części nie było tych objawów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo wlasnie,mial takie lekkie jakby szarpniecie przy odpaleniu,ale tylko to,myslalem ze to moze swiece bo mi ostatno zwykle wsadzili,teraz wymienilem na platynowe beru ale teraz sie utrzymuje takie drganie caly czas gdy auto chodzi na ssaniu,jak spadna obroty jest ok?!cewki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisujesz wygląda na to że synchronizacja rozrządu nie jest dokładnie zrobiona albo wcale jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moze cos z tego gorszego wyniknac?!

 

---------- Dodano o 22:28 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:27 ----------

 

Ja to robilem w normalnym warsztacie,nie serwisie. Rozrzad byl conti a pompa wody hepu,ale o synchronizacji nikt mi nic nie mowil,a na czym to polega?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O synchronizacji nie będę się rozpisywał bo ten temat był wiele razy poruszany. Może jakiś element gumowy np łączący jest poluzowany i może dlatego powstaje drganie. Trzeba to sprawdzić. Przyczyn może być kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio wlasnie, a od paliwa raczej by to nie bylo?! Z tym sprawdzeniem to moze byc ciezko,bo niestety juz mnie nie ma w kraju,a tutaj ci mechanicy to lepiej nie mowic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rezultacie może okazać się to pierdoła. Osłuchaj sam silnik i inne podzespoły. Mi w takich sytuacjach pomaga stetoskop czyli zwykły długi śrubokręt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W rezultacie może okazać się to pierdoła. Osłuchaj sam silnik i inne podzespoły. Mi w takich sytuacjach pomaga stetoskop czyli zwykły długi śrubokręt.

Też mam taki problem po odpaleniu zimnego silnika, z tym, że jest to diesel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój teść do hondy civic '09 zalał wątpliwej jakości paliwo, silnik trząsł się na zimnym, póki nie wyjeździł całego. Ale tutaj obstawiam tak jak Marek, gdzieś się rozjechała synchronizacja rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio zobaczymy w niedziele tankowalem auto i dzisiaj tak jak by lepiej bylo?!takie mialem wrazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie to chyba jednak nie wina paliwa nadal sa tak delikatne drgania,w sumie minimalne,do tego podczas jazdy jak zdejme noge z gazu to tez czuc minimalne szarpniecia,takie tyci tyci. czy to moze byc wina cewek?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek sprawdź jeszcze czy drgania występują przy wyłączonej klimie i/lub przy wyłączonych światłach. Alternator i klima to 2 ustrojstwa, które obciążają silnik i mogą wywołać taki efekt. Ale nie muszą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzęsie bez względu na to czy jest włączona klima i światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez ,z tym ze na postoju na ssaniu sa odczuwalne lekkie drgania,ale jak zejdzie ssania jest ok i tylko podczas jazdy jak puszcze gas to tak leciutko drgnie czasem(szarpnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poduszek silnika nie wymieniałeś ostatnio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poduszek nie ruszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq5nay

Witam.

Mam podobną historie,lekkie drgania na ssaniu przez około 30 sek,pózniej schodzi z 1200 na 700 obr. i jest ok.

Jednak jak postoje na czerwonym od czasu do czasu telepnie nim lekko.

Zaobserwowałem też taki objaw że jak dodaje gazu na luzie,to jest trzęsienie budą przy 900-1000 obr kręci sie dalej i jak puszczam pedał gazu też nim zatrzęsie obroty spadają ładnie i jak spada już od 1000 do 800 zatrzęsie jeszcze raz spada do 700 i spokój.

Macie coś takiego co to moze być?

Auto przyśpiesza ok lata jak głupi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B6 2.0 140km też jest tak że jak stoi to raz na jakiś czas nim telepnie ale tak bardzo delikatnie.

Zauważyłem nawet, że czasami jak próbuję domknąć zamknięte szyby to po takim zabiegu też nim telepnie.

Nie wiem jaki to ma związek ale tak czasami jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem delikatne drgania, ale tylko na wolnych obrotach (passat b6 2.0tdi 170km) byłem na komputerze i wszystko ok, pompowtryski ok, skrzynia dsg, tez ok. Padło na poduszki na tylnej belce - wymieniłem drgania o niebo lżejsze, ale nadal są, ktoś ma jakiś pomysł ? POduszki silnika? Jakiś napinacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności