Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jedno pchało a drugie kierowało i tak po 14 godzin na zmianę a i żeby wspomaganko działało silnik chodził na biegu jałowym:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej cenie ON rewelacja. Tylko co to za jazda była można by się domyślać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jazda jazdą...z pewnością komfortowa i krajoznawcza:) jednak wynik i tak piękny jak na to, że amerykancki Passat jest kawałem landary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę pobić rekord w drugą stronę. Dla VR'a 28 litrów na setkę to nie jest problem :)

A tak btw to nowy amerykański Passat jednak zdeka się różni od Pasków na naszych ulicach. Biorąc pod uwagę jego wymiary, to taki wynik jest naprawdę fenomenalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla VR'a 28 litrów na setkę to nie jest problem :)

 

Nie wiem jak Ty jeździsz ale mi się nie udało przekroczyć nigdy 20 w mieście w zimie przy ciagłym butowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam komentarze na tamtej stronie i zadaję sobie pytanie: Nasz naród jest serio tak głupi? Ludzie są zazdrośni głupie samochody.. Nie wstać mnie na Mercedesa, zachwalam swoje BMW. Nie wstać mnie na BMW, zachwalam swój VW. Nie wstać mnie na VW, zachwalam swojego Renaulta. Nie wstać mnie na Renaulta, zachwalam swojego poloneza. Nie wstać mnie na poloneza, zachwalam swojego malucha... Oczywiście ganiąc to, co droższe i lepsze.

 

W internecie mnóstwo komentarzy typu: Silniki VW to badziewie i szrot dla wieśniaków. Audi to ma silniki wytrzymałe!

 

Powiedzcie mi dlaczego czy to na amerykańskich, angielskich, niemieckich czy czeskich forach prowadzone są w większości mądre dyskusje, obiektywne komentarze? Co z nami nie tak? :(

 

Co do tematu, to niezły wyczyn. Wiadomo że tak nikt nie będzie jeździł, jednak pokazali że można. ;) O ile oczywiście jest to prawda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mentalność. Polska mentalność Kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no,a jak mówię że mój staruszek przy nudnej jezdzie pali 3,9l na 100 km,to nikt mi nie chce wierzyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no,a jak mówię że mój staruszek przy nudnej jezdzie pali 3,9l na 100 km,to nikt mi nie chce wierzyć

Jak mówisz o tym co masz w opisie, to wierzę bo sam mam :D

 

A te 2.8l to dobry wyczyn... jechali pewnie krajoznawczo jak ktoś wyżej napisał i jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jadąc wolno zszedłem do 4.6 (mam fotkę dokumentującą taki wynik) i co z tego ? Jechałem autem z Gołdapii do siebie. Bardzo dużo jechałem na luzie. Rozpędzałem auto do szybkości 110 i na luz i tak długo jak się toczył do 80-85 km/h. Gdyby nie było po drodze miejscowości i malo zakrętów, wynik by był lepszy. Jak można wyczytać państwo którzy pobijali ten rekord są specjalistami od ekonomicznej jazdy. Myślę ze na drogach typu prosta, bez przeszkód i długa można taki wynik osiągnąć. Tylko na co dzien taka jazda o naszych drogach to samobójstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co z nami nie tak?
Mentalność. Polska mentalność Kolego

Dokładnie tak:(

 

Ale rzeczywiście jeśli to prawda to super wynik, tylko kto by tak chciał jeździć? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak Ty jeździsz ale mi się nie udało przekroczyć nigdy 20 w mieście w zimie przy ciagłym butowaniu...

 

Średnio mam 13-14 litrów gazu na setkę. Ale jak mówiłem, dla mnie powyżej spalanie powyżej 20 litrów to nie byłby problem ;)

 

W internecie mnóstwo komentarzy typu: Silniki VW to badziewie i szrot dla wieśniaków. Audi to ma silniki wytrzymałe!

 

Najbardziej jednak lubię komentarze pod adresem Volkswagenów.

Nie wiem czy kwestia zazdrości, czy faktycznie VW robi samochody wątpliwej jakości. Jakby nie patrzeć, to te samochody jednak nieźle się sprzedają.

Polecam artykuły na Moto WP i te złote myśl i twierdzenia jak to nowa KIA lada moment zdetronizuje Passata, albo Hyundai Golfa. I jak dochodzi do jakiejkolwiek konfrontacji, to zawsze VW to badziewie, a wszystko inne lepsze. Tylko potem statystyki sprzedaży wyglądają inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej jednak lubię komentarze pod adresem Volkswagenów.

 

Jak by nie było vw to auto bardzo praktyczne i wytrzymałe w porównaniu do innych marek koreańskich czy japońskich. A jak by robili takie badziewne samochody to czemu tyle golfów pasatów polówek i czego jeszcze tam jeździ nie tylko po polskich żużlówkach ale i po całym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kila pytań do Amerykańców: jaka była średnia prędkość, po jakich drogach jeździł Passat? Czy klimatyzacja była włączona, co z radiem, nawigacją, oświetleniem?Jakie było ciśnienie w oponach?

 

W swoim czasie moim 2.5TDI V6 w B5FL zrobiłem na trasie 70km średnią 4.3/100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W swoim czasie moim 2.5TDI V6 w B5FL zrobiłem na trasie 70km średnią 4.3/100.

na luzie, z górki za tirem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj rekord to w nocy pusta droga, 6 bieg, predkosc 70-80km/h jak bylo z gorki to od razu noga z gazu i wyszlo 4.7, ale to meczarnia taka jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi Garbaty rekordowo w mieszanej z całego baku po przeliczeniu wykazał 4.9 ale to nie temat o tym komu ile spali.

 

 

Faktem jest, że EU rekordzista Passtuch 1.6 TDI moim zdaniem był nie do pobicia, a tu jednak się dało i to większym autem z większym silnikiem:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.8l/100km Passatem? To VW Lupo/Toytoą Aygo/C1/107 na szklance ropy by tą setkę zrobili...

 

A tak serio - wynik na prawdę wybitny, jeszcze silnikiem 2l... I 140KM. Tylko taka jazda woła o pomstę do nieba, bo jak można wlec się 60km/h przez ponad 2000km? Owszem - pokazali, że można i pewnie o to chodziło. By pokazać, że można i przy okazji pobić rekord. Chociaż podchodzę z dużą dozą nieufności do takiego wyniku, bo moim skromnym zdaniem - jest to rzeczą niemożliwą by Passat z 2l silnikiem i mocą blisko trzykrotnie większą palił mniej jak Lupo (ten 3L) z mniejszym silnikiem i dużo mniejszą liczbą kucyków. No ale kto ich tam wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden wyczyn. Dodam, ze w Motomaniaku czy jakos tak na TVN turbo ten łysy zszedł do 1,6 litra/100km oktawią 1.6 TDi - recepta prosta. Opory powietrza i pakiet bluemotion. Jechal caly czas za ciezarowka 80km/h ;) ale o tym juz nikt nie napisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności