Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie zamkniesz obiegu, to jak chcesz osiągnąć zimne powietrze, w upalne dni?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Normalnie. Nie trzeba zamykać obiegu. Na Saharze możesz to robić to wydajność podniesiesz.

 

Wysłane z ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. W porzadku. Ale mimo to u mnie chyba jest inny problem bo na ogrzewanie to chyba to wplywu nie ma. Na econ grzeje natomiast na climatronicu pomijajac slabe chlodzenie takze nie jest w stanie ogrzac powietrza. Apropo tego chlodzenia jak bylem ostatnio i mowilem specom o tym to dostalem odp ze nie ma znaczenia czy obieg jest otwarty czy zamkniety bo powinno bardziej chlodzic..

 

1. Jakie są temperatury przewodów układu chłodzenia na wejściu i wyjściu z nagrzewnicy ?

2. Jakie są temperatury rurek klimy przed dyszą rozprężną za dyszą oraz na powrocie z parownika /rurka grubsza/ przy włączonej klimie LOW

3. Czy po włączeniu AC wentylator mały startuje ?

4. Opisz co się dzieje z rurką LP /grubsza / gdy klima pracuje około 5-10 minut. LOW

5. Umyj porządnie chłodnicę AC najlepiej karcherem NIE Z BLISKA !!!

Edytowane przez waski1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Jakie są temperatury przewodów układu chłodzenia na wejściu i wyjściu z nagrzewnicy ?

2. Jakie są temperatury rurek klimy przed dyszą rozprężną za dyszą oraz na powrocie z parownika /rurka grubsza/ przy włączonej klimie LOW

3. Czy po włączeniu AC wentylator mały startuje ?

4. Opisz co się dzieje z rurką LP /grubsza / gdy klima pracuje około 5-10 minut. LOW

5. Umyj porządnie chłodnicę AC najlepiej karcherem NIE Z BLISKA !!!

 

Oki posprawdzam czego jeszcze nie robilem. Chlodnica raczetj ok bo mam nowa od dwoch tygodni. Z rurek przy filtrze kabinowym pamietam ze jedna byla lodowata a druga ciepla. Wentylator takze startuje. Reszte musze sprawdzic

Edytowane przez michalk88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pamietam ze jedna byla lodowata a druga ciepla

Jeżeli rurka LP /grubsza / jest lodowata , oszroniona to klima działa a problem jest w sterowaniu klapami w obudowie nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli rurka LP /grubsza / jest lodowata , oszroniona to klima działa a problem jest w sterowaniu klapami w obudowie nagrzewnicy.

 

Oszroniona to może nie jest, ale zimna, na upale skraplała się na niej woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oszroniona to może nie jest, ale zimna, na upale skraplała się na niej woda

 

No to szukaj przyczyny w klapie sterującej ciepło /zimno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak miałeś problem z v68 to mimo naprawy może on źle pracować a błędu nie pokaże. Niedawno naprawiałem wszystkie silniczki i mimo naprawy dwóch, (braku błędów i późniejszej adaptacji potencjometr nie dociągał klapy a w drugą stronę przeciągał co było widać na cięgnie jak je wygina) musiałem je wymienić. Kupiłem na miejscowym szrocie po 30zł. Zwróć na to uwagę. Jak Ci się chce to zdejmij schowek, wykręć v68, cięgno silniczka zostaw na miejscu i ręką domknij do oporu klapę. Wtedy zobacz czy chłodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moze byc przyczyna ze z nawiewo ledwo leci powietrze ? Nie mowie tu o klimatyzacji tylko o zwyklym powietrzu, wczesniej mocno lecialo czy to jak ustawione na zimno lecialo troche cieple w te dni, tak teraz ledwo czuc ze cos leci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź filtr przeciwpyłkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dziwny problem bo jak jade na klimie to chlodzi wydaje mi sie dobrze ale np. jechalem dzisiaj okolo17C, pada deszcz wiec klima wlaczona, zatrzymuje sie gasze auto a tam prawie ze ciurkiem leci woda, skrapla sie strasznie tak mi sie wydaje przy tych dwoch rurkach co wchodza do auta. Obie byly zimne, mial ktos podobny przypadek ?

POzdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam dziwny problem bo jak jade na klimie to chlodzi wydaje mi sie dobrze ale np. jechalem dzisiaj okolo17C, pada deszcz wiec klima wlaczona, zatrzymuje sie gasze auto a tam prawie ze ciurkiem leci woda, skrapla sie strasznie tak mi sie wydaje przy tych dwoch rurkach co wchodza do auta. Obie byly zimne, mial ktos podobny przypadek ?

POzdrawiam.

 

 

 

To nie przypadek, to normalne zjawisko fizyczne :) i wystepuje w kazdej klimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no jakoś nie zauważyłem żeby z innych aut tak woda leciała dlatego się zaniepokoiłem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź filtr przeciwpyłkowy.

Przeczyszczony ale to jeszcze nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem ze klima wogole nie chłodzi. Wczoraj wymienilem lozysko na kompresorze bo juz halasowalo od zeszlego roku i wtedy zdjałem pasek zeby sie nie zatarlo calkowicie i padka nie zerwalo ale i wtedy tez klima nie chlodzila. Brak bledow w klimie czynnik jest. Gdzie szukac przyczyny. Dodam ze obie rurki pod maska mają temp otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wentylator działa? Mówię o tym małym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kompresor stoi (zatarł się). Próbowałeś na krótko go podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie lozyska dalo sie go swobodnie obrocic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko czy sprzęgło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompresor zatarty nie jest bo podlaczalem na krótko i sie obraca poza tym jakby byl zatarty to chyba bym juz spalił i zerwal pasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności