Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

U mnie czynnik nabity, klima chłodzi a wyświetlacz po przekręceniu kluczyka miga 15 sekund, problem polega na tym że po wymianie parownika nie grzeje a regulacja temperatury na panelu nie powoduje żadnego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź błędy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Po przeprowadzeniu diagnostyki klimy pojawiły się następujące błędy:

25b                                              02

4F7                

4F8

4FA

43F

Nie mam pojęcia co oznaczają ale przypuszczam że w najlepszym przypadku wydatki.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam Passata B5 2000rok przed liftem i mam taki problem ,po włożeniu kluczyka i przekręcenia zapłonu cyka mi przekaźnik 267 gdzie szukać problemu ? od kolegi podmiankę przekaźnika robiłem i to samo jest, wentylatory śmigają ,nie mam pomysłu juz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, byłem na sprawdzeniu szczelności klimy.  No i lipa bo mam 250g czynnika, a równo rok temu nabijałem na full.  To oznacza, że mam nieszczelność.  Gościu mi mówi, żeby tego nie ruszać i co rok sobie ładować za te +/- 150zł bo tyle zapłacę. Mówi, że nieszczelność jest ultra minimalna skoro przez rok czasu uciekło tylko większe pół czynnika. Że on by tego narazie nie ruszał tylko odkładał co miecha po 10 zł i ładował jak znowu klima straci moc.  Mówi, że przy rozkręcaniu a to coś pęknie a to coś się ukręci itp.

 

Ja pytanie mam takie - co ze smarowaniem rozszczelnionego układu? Olej wycieka razem z czynnikiem?  Przez cały rok regularnie odpalam klimę aby się przesmarowała.  W zimę nigdy nie grzeję się klimą tylko jade na ECON a tylko na chwilę włączam klimę aby się układ nie zastał. Co ze smarowaniem kiedy połowa czynnika się ulotniła.

 

Drugie pytanie czy to, że mam 250gram czynnika to oznacza, że nieszczelność jest minimalna i jak tego nie załaduję to będzie dalej ubywało aż do pustki w układzie? A może już ciśnienia itp są na tyle niskie, że od połowy już nie wycieka i jak nabije to będzie tak, że połowa ucieknie chwila moment bo układ będzie nabity do pełna, a potem resztki zostaną bo nie będą miały już "siły przebicia" 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wiadomo gdzie przepuszcza. Ciężko przewidzieć jak się zachowują uszczelniania w czasie pracy, bo może ubytek jest tylko w spoczynku i dzieje się jak piszesz - do pewnego momentu.

Oleju dodaje się adekwatnie do ubytku ale w kompresorach z zaworem elektronicznym należy uważać aby nie przedobrzyć.

Odpowiem jak w memie: jeździć, obserwować. Choć ja bym szukał, bo pewnie kontrast dodał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, mikro nieszczelność i połowa mniej więcej czynnika ucieka przez sezon. Dobijam co rok na wiosnę i jest ok ale chętnie bym to zrobił z tym że kontrast nie dał jednoznacznej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie wynikało z tego nic negatywnego to może bym faktycznie to zostawił na ten rok, ale to jakoś tak jest dziwnie jeździć świadomie z dziurą w klimie. Wydaje mi się, że jak klima jest nabita na full to czynnik zleci chwila moment, a jak jest już go mało to siedzi w układzie bo już nienaciska tak na nieszczelność i nie wydostaje się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Po przeprowadzeniu diagnostyki klimy pojawiły się następujące błędy:

25b                                              02

4F7                

4F8

4FA

43F

Nie mam pojęcia co oznaczają, może ktoś wyjaśni znaczenie tych kodów.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem właśnie po teście szczelnosci azotem który nic nie wykazał. Klime musiałem od trzech lat przed sezonem dobić bo nie wyrabiala. Po teście szczelnosci fachowiec uzupełnił czynnik i póki co chlodzi, chociaż moim zdaniem nie tak jak kiedyś. Dodatkowo zlokalizowalem przypadkiem takie małe zapocenie. Czy może być to powodem znikajacego czynnika. Dodam że dobijany 11 miesięcy temu na full a dzisiaj było go 10g.  

20180604_162313.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jak ewidentna nieszczelność z klimatyzacji więc masz trop. Zapewne wystarczy wymienić o-ringi na nowe, a skoro i tak trzeba spuścić czynnik to radzę wymienić wszystkie o-ringi, dyszę i ewentualnie osuszacz (choć to nie jest konieczne). Koszt nie powinien być większy jak ~100 zł (choć nie pamiętam ile kosztuje dysza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, radekrp90 napisał:

 

Mam jeszcze jedno pytanie.Mój mechanik przed sprawdzeniem i nabiciem klimy zwrócił mi uwagę na temp. rurek w podszybiu ze niby jest nie tak jak powinno. U mnie po nabicie ta grubsza od aku jest tylko chłodna. Ta która wychodzi ze ściany grodziowej cienka jest lodowata,a nakrętka i dalsza jej część jest ciepła. Tak powinno być?

20180604_202945.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że tak:
- cienka rurka do nakrętki: gorący czynnik pod wysokim ciśnieniem, więc jest OK,
- "pod" nakrętką jest dysza więc za czynnik jest rozprężony i ochłodzony - rurka lodowata więc również OK,
- gruba rurka to powrót z parownika gdzie czynnik się nagrzewa więc powinna być chłodna ale nie lodowata (chyba, że na zewnątrz jest zimno to może być różnie).

Według mnie - jest OK.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź radekrp90.Jutro jeszcze na spokojnie obejrzę tamto miejsce, wydawało mi się ze widziałem małe pęknięcie. Zaznaczyłem na zdjęciu. Chlodnica do wymiany? Możliwe ze pękło przy sprawdzaniu szczelnosci azotem? 

20180605_010604.png

Edytowane przez KubaS1888
Dopisanie ważnej informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak pęknięcie, bo powinno być gładkie chyba ale umyj to i sprawdź. W sumie na zdjęciu nie widać czy to na rurce czy na mocowaniu.

Od azotu nie pękło, a jeśli nawet i tak by puściło (na azocie podaje się 20 bar, a klimatyzacja może pracować nawet do 30 choć nie powinno być więcej jak około 16 bar).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra umyje i dokładnie obejrzę. Mam jeszcze jedno pytanie. Po zgaszeniu auta słyszę syk powietrza. Z forum wiem ze to normalny objaw, ale podczas pracy klimy stojąc przy dyszach słychać delikatne syczenie właśnie z tych okolic. To też normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma ssssyczeć. I to nie powietrze syczy tylko R134a ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aucie z dyszą (czyli Twoje) to normalne, w aucie z zaworem (jak B4 i B6,B7...) to oznaka małej ilości czynnika. I jak wyżej - to nie powietrze tylko czynnik roboczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po niecałych 24h maszyna ściągnęła 230 czynnika? W czwartek zostawiam auto a do tego czasu jeżdżę z pustą klimą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności