Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dziękuję za odzew w temacie :)

 

wiatrak już naprawiłem, ale jeszcze nie założyłem do auta ;) póki co sprawdziłem czy działa i po podłączeniu wtyczki i włączeniu klimatyzacji wiatrak normalnie pracuje - więc wymiana szczotek zakończona sukcesem ;)

 

czyli generalnie mogę się spodziewać tego, że jeśli używałem klimatyzacji nieświadomie z niedziałającym wiatrakiem, to czynnika już dawno nie ma i nabić trzeba będzie praktycznie maksymalną ilość czynnika? :)

 

 

Ja kupiłem za 100 zł chiński wentylator i śmiga już 2 sezon w poprzednim aucie też śmigał aż do sprzedaży (teraz nie jestem w stanie powiedzieć)

 

Jeżeli czynnika nie ma. To jedziesz do speca od klimy. On odciągnie Ci pozostałą ilość czynnika i oleju i uzupełni jak trzeba. Co do ilości to albo jest naklejka po wewnętrznej stronie maski jeżeli chodzi o ilość gram odczynnika. Albo spec weźmie dane z maszynki (radzę dopilnować pierwszej opcji) + oczywiście odpowiednia ilość oleju.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam. Gdzie w b5 znajduje sie czujnik temperatury zewnetrznej

 

Jak otworzysz maskę to bezpośrednio przed chłodnicą klimatyzacji. Zazwyczaj na samym środku między zderzakiem a chłodnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziekowal za info

 

nie znajduje nic miedzy zderzakiem a chłodnicą moze ktos dysponuje jakąs fotką

Edytowane przez driver187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

driver187 jutro zrobie ci fotke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po zakupie paska okazało się że urwany wąż od klimy pojechałem do gościa co niby ma trochę rozumu w głowie ale wyszło jak zwykle

Przejechałem może z 700 km i będąc w pewnym mieście przeleciałem za szybko po lezącym policjancie :) i niby tam trochę przód dobiło, sprawdziłem czy olej nie cieknie i pojechałem dalej ale za jakieś parę km wysiadłem po czym ruszam dalej w trasie ale już bez klimy ....

 

Jako że wąż był naprawiany obstawiłem że od uderzenia puściły sprawy ale dziś wymieniając olej mechanik zoobrazował mi sytuacje że montaż przewodu byl nie poprawny bo zachaczał o coś tam i zrobiły się wżery na rurce po czym gaz uciekł

 

Przyjrzałem się temu z grubsza i nawet nie możliwe to jest aby od dobicia auta coś takiego mogło się stać

Byłem u speca od klimy co prawda nie zaglądał od spodu ale stwierdził że wąż który naprawiałem po prostu od uderzenia pękły spawy

 

Chciałem aby ktoś przyjrzał się fotce i potwierdził że to wada montażu a nie rozszczelnienie który owy Pan od klimy syugeruje

 

IMG_20140505_142211.jpg

 

IMG_20140505_143303.jpg

 

IMG_20140505_143236.jpg

 

p.s. aby zrobić fotki kolega musiał te przewody odgiąć od chłodnicy

Edytowane przez passeratti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]118548[/ATTACH] driver187 u mnie w pasku to tak wygląda jest on miedzy chłodnicą a zderzakiem na samym dole może nie zbyt profesionalnie ktoś kiedyś przerabiał ale jest

Edytowane przez djmisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio trochę bardzo parowały mi szyby i pomyślałem ze może mam wodę w nagrzewnicy po wyjęciu wentylatora znalazłem cos takiego[ATTACH=CONFIG]118575[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]118575[/ATTACH]

co myślicie da rady jakoś to wyciągnąć nie wyjmując kokpitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]118548[/ATTACH] driver187 u mnie w pasku to tak wygląda jest on miedzy chłodnicą a zderzakiem na samym dole może nie zbyt profesionalnie ktoś kiedyś przerabiał ale jest

 

Podziekowal w tygodniu jeszcze raz poszukam bo mam do wymiany a nie moge go poszukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co oznaczają błędy 4F7 oraz 4F9 dodam że climatronic mocno chłodzi ale od czasu do czasu puszcza na około 1 sekundę ciepło no i czasami żyje własnym życiem tz gdy np przycisnę przycisk zwiększający bądź zmniejszający siłę nadmuchu to mimo że raz nacisnę czasami przeskakuje o 2, 3 a czasami nawet na max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pomoże ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś pomoże ??
Zacytuj swój poprzedni post.

 

Znalazłem... Podstawą jest samodiagnoza Climatronika. Na podstawie błędów, które odczytasz, Koledzy na pewno pomogą.

No chyba, że chcesz litanię ewentualnych usterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny błąd jaki pojawił sie na komputerze to "V68 silnik nastawczy klapy temperatury uszkodzony sporadyczny " sądzę ze coś jest nie tak z ukladem elektrycznym bo kompresory podpinany na tzw "krótko"zawsze sie włącza wiec winą wstępnie obarczam sterowanie...co zrobić ma ktoś jakies pomysły ??

Edytowane przez Mikee_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a znacie dobry serwis w warszawie co zajmuje sie takimi naprawami nie mam warunków żeby zrobić to semu. Pavvlo1988 dzięki za instrukcje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci moge zrobic ale dopiero po wekendzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłem test climatronica i wyskoczył mi błąd: 4FA. Zaraz przeszukałem forum i kod tego błędu oznacza że klapa obiegu wewnętrznego nie działa. Wyjąłem filtr kabinowy i żonie kazałem włączać i wyłączać obieg zamknięty i zdziwiło mnie że klapa działa, poprawnie zamykając się i otwierając. Podczas testu climatronica również się otwierała i zamykała. I moje pytanie czemu ten kod błędu cały czas sie pojawia mimo wykasowania tego błędu i poprawnie działającej klapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I moje pytanie czemu ten kod błędu cały czas sie pojawia mimo wykasowania tego błędu i poprawnie działającej klapy?
Dlatego, że element odpowiedzialny za informację o pozycji przesłony(klapki)- potencjometr umieszczony w serwomotorze- podaje ją błędnie.

http://forum.vw-passat.pl/threads/119131-Klimatyzacja?p=1949815&viewfull=1#post1949815

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ci moge zrobic ale dopiero po wekendzie

 

Oki jak możemy się umówić i ile to będzie kosztowało ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon jest na dole posta a co do ceny to się dogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, mam problem z niedzialajaca klimatyzacja, a mianowicie zakupilem Passata z niedzialajaca juz klima, wiec pojechalem do sprawdzenia, klima zostala nabita azotem i wszystko jest szczelne. Azot zostal spuszczony i klima zostala spowrotem nabita gazem lecz niestety nie chce wlaczyc sie sprezarka co moze byc tego powodem? Sprawdzalem bledy przez vag-coma i wszystko ok, zero bledow. Sprawdzalem rowniez bledy w klimatroniku i tak samo 444 zero bledow. W czym jeszcze szukac przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorób sobie kawałek kabelka, podłącz do PLUSa z AKU a drugi koniec do wtyczki przy sprężarce bezpośrednio. na włączonym silniku oczywiscie. Jak wystartuje sprężarka, to musisz szukać , gdzie znikło napiecie do sprężarki - moze przekaźnik jest walnięty. A jak sprężarka nie wystartuje, to znaczy, ze jest zatarta, spalona...itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności