Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A tej chłodnicy nie da się jakoś inaczej zrobić? Tzn naprawić ew coś wyrzeźbić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tej chłodnicy nie da się jakoś inaczej zrobić? Tzn naprawić ew coś wyrzeźbić? :)

 

 

może i się da ale to pozorne oszczędności, co jak się rozszczelni po pół roku znów będziesz płacił za nabijanie 120+ i tak w koło. Wyżej kolega dobrze pisze osuszacz też wymień przy jednej robocie np. zamiennik hart ( może i firma gówniana ale każdej firmy pełni tą samą role osuszacz i tu nie ma się co popsuć) ~85 zł + zaworek rozprężny ~6 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to tak zrobię. Czy w tej chłodnicy są wszelkie oringi? Czy coś musze kupić w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.mam problem z wiatrakiem klimy (posiadam manualną klimę) otóż wiatrak od klimatyzacji włącza się gdy silnik osiąga temperaturę 70 stopni (przy czym klima jest wyłączona).Wyłącza się dopiero po około 2-óch minutach po zgaszeniu silnika.na Vagu nic nie pokazuje. Zaczeło się to w sumie po wymianie czujnika temperatury ponieważ po odpaleniu chodził przez jakiś czas na ssaniu.mechanik mi powiedział że ten czujnik nie ma nic wspólnego z wiatrakiem klimy i już zgłupiałem.pomóżcie....:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy masz 2 czujnik na dole obok chłodnicy prawa strona( kierowca) , jak tak to też go wymień mi po wymianie tego zaczęło działać poprawnie - czujnik g83, jak fałszuje wynik to uruchamia on automatycznie wiatrak klimy jak w przypadku większej temp silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź czy masz 2 czujnik na dole obok chłodnicy prawa strona( kierowca) , jak tak to też go wymień mi po wymianie tego zaczęło działać poprawnie - czujnik g83, jak fałszuje wynik to uruchamia on automatycznie wiatrak klimy jak w przypadku większej temp silnika
i tak zrobię , zmienię ten czujnik (jest na trzy piny) temperaturę trzyma mi 90 st. więc to chyba będzie to :D dzięki koleszko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem od czasu do czasu na panelu zamiast temperatury zewnętrznej pojawiają się poziome kreski wtedy wyłącza się klima co to może być. Jutro sprawdzę czy niema jakiś błędów w kodach. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z oringami na chłodnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Tomku. Byłem. Czeka mnie jednak naprawa sprzęgła elektrommagnetycznego. Jadę do Perlika "Klima"

Jednak okazało się, że śruba która trzyma koło pasowe ze sprężarką się odkręciła. Po przykręceniu klima śmiga. Nic się nie tłuczę. Muszę tylko wymienić wiatrak ponieważ od czasu do czasu się zacina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę tylko wymienić wiatrak ponieważ od czasu do czasu się zacina

Ew wymień szczotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam problem z klimatyzacją manualną, gdyż się nie załącza sprężarka. Klimatyzacja jest nabita. Po włączeniu przycisku AC włącza się wiatrak ale nie sprężarka. Poza tym gdy podłączę sprężarkę pod akumulator to się włącza więc chyba ze sprężarką wszystko jest OK. Sprawdzałem też czujnik klimatyzacji poprzez połączenie pinów 1 i 2 ale w ten sposób też nie działa. Proszę o poradę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 tys km wstecz, 14 miesięcy temu była dość porządnie wymieniona i nabita cała klimatyzacja (coś padło i było wstawiane nowe) czy warto w tym roku wyczyścić i nabić na nowo? ogólnie klima działa poprawnie, choć z tego wylotu od kierowcy po lewej szału nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy na kostce do sprężarki po włączeniu klimy nasz napięcie, jak nie to na początek sprawdz bezpieczniki. Spis bezpieczników znajdziesz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz czy na kostce do sprężarki po włączeniu klimy nasz napięcie,
gdzie szukać tej kostki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz czy na kostce do sprężarki po włączeniu klimy nasz napięcie, jak nie to na początek sprawdz bezpieczniki. Spis bezpieczników znajdziesz na forum.

 

Muszę właśnie jeszcze sprawdzić prąd na tej kostce bo bezpieczniki są OK, chyba że jeszcze któryś z przekaźników jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, myślałem, że ron113 napisał to do mnie :D myliłem się tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hm, myślałem, że ron113 napisał to do mnie :D myliłem się tak?

 

no na 100% się myliłeś , co do Ciebie serwis klimy powinno się co roku przeprowadzać - odgrzybianie i uzupełnienie czynnika zatem nie wiem co się tu zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Co prawda nie ja ale kolega ma problem z climatronikiem na postoju rozłącza się wentylator i sprężarka jak ruszy to działa wszystko, postój i znowu nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Montował ktoś tajwańską chłodnicę klimy? Zamówiłem taki zamiennik, ale nie wiem jak będzie z trwałością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z klima tego typu ze po 15min juz nie chłodzi tylko daje letnie powietrze. Klima nabita odgrzybiona a jednak jest jakiś problem. Majster mówi ze to może być jakiś przekaźnik. A wy jak uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności