Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bogusław,

test klimy na panelu climatronica wykonałem tak jak piszesz - nie zwrócił błędów.

tak się zastanawiam, może zmienić osuszacz i dyszkę rozprężną....???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mój problem z klimą polega na tym, że cały czas chodzi.Jak przekręcę pokrętłem na zimne powietrze zeby leciało to czuje zimne powietrze z klimy.A jak włączę AC to słyszę jak załącza sie wiatrak na chłodnicy. Nikt mi nie odp. na mój problem jak napisałem wcześniej. Teraz wiem troche wiecej, gdy patrze na sprezarkę jak klima jest włączona to chodzi prawidłowo, każe komuś klime wyłączyć to sie wyłącza sprężarka tylko po 5,6 sekundach znowu zaczyna chodzić.czy to możę być wina czujnika jeśli tak to gdzie on jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz klimę auto czy manual i czy czasem jak to sprawdzasz to nie masz puszczonego nawiewu na przednią szybę?

Widziałem takie przypadki że klima wtedy włącz się samoistnie chociaż nie jestem pewien czy w volkswagenach było coś takiego...

 

A może to i jakiś czujnik za to odpowiada:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mój problem z klimą polega na tym, że cały czas chodzi.Jak przekręcę pokrętłem na zimne powietrze zeby leciało to czuje zimne powietrze z klimy.A jak włączę AC to słyszę jak załącza sie wiatrak na chłodnicy. Nikt mi nie odp. na mój problem jak napisałem wcześniej. Teraz wiem troche wiecej, gdy patrze na sprezarkę jak klima jest włączona to chodzi prawidłowo, każe komuś klime wyłączyć to sie wyłącza sprężarka tylko po 5,6 sekundach znowu zaczyna chodzić.czy to możę być wina czujnika jeśli tak to gdzie on jest.

 

Jeśli masz klimę manual to masz dwa czujniki , wysoki i niskie ciśnienie ( oba wyłączają klimę nie załączają ) nic ponadto natomiast są dwa elementy które mogą szaleć ,klawisz AC najzwyczajniej nie rozłącza jak należy lub przekaźnik daje ciała , z tego co kojażę na przekaźnik podawany jest minus ( masa ) do załączenia klimy ( możliwe zwarcie do masy w instalacji i dlatego załącza od razu klimę )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewertowałem cały temat i nie znalazłem niestety odp na moj problem.

 

Chodzi mi o nr sprężarki do AFNa. Moja jest zatarta co skutkuje niezałączaniem się :/

 

możecie powiedzieć mi jaki nr ma ta sprężarka żebym wiedział jakiej szukać

 

1.9 tdi AFN (110KM)

rocznik 1997

 

 

z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnoszę moje pytanie z postu 566, jest ktoś w stanie pomóc?....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do waldi2807 w climatronic może tak być, ale ja ręcznie robie gdzie i jakie powietrze ma lecieć.Jak mam włączony przycisk AC i przekręce pokrętłem na szybe to wyskakuje mi przycisk AC. tomascor byłem dzisiaj u gościa co naprawia klimy i powiedział mi ze może to być czujnik który kosztuje u niego 250zł, powiedział też zebym cały czas jeżdził w włączoną klimą i tak chodzi cały czas ale przyciskiem AC, bo moze mi wiatrak głupieć a na końcu spalić. Możesz dokłądniej napisać gdzie co jest bo nie wiem gdzie szukać tego przekaznika.Patrzyłem w dziale bezp. i przekaz. i nadal nie wiem gdzie jest ten przekaznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakąś kontrolkę z tej klimy i czy jak wyłączysz na guziku to ona gaśnie a kompresor mimo to się włącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o ten przycisk to świeci mi jak włączę AC tzn. wyryte litery. Znalazłem te przekaźniki o numerach 214,384,204,213,197,208 porównując z tabela to 1,4,I,II,III,IV.Kupie 384 i zobaczę co się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam, szukam i nie mogę znaleść odpowiedzi na mój problem... Sytuacja wygląda następująco:

Po przekreceniu kluczyka w pozycję zapłonu (silnik nie pracuje) włącza sie wentylator od klimatyzacji... Sprawdzone przewody i przekaznik, tutaj wszystko jest oki. Na vagu żadnych błędów. W tej chwili nie ma czynnika w układzie, czy ma to jakiś zwiazek, bo nie chce dobijać czynnika jeżeli sie okaże że trzeba będzie rozszczelniac układ aby naprawić ta usterke... czekam na pomoc :D

 

Hmmm... na odelgłość ciężko diagnozować , powiedz masz climatronica ?? czy manual ?? jest jedna opcja ze wiatrak startuje ( wersja manualna ) zwarty przekaźnik ( jak sprawdzałeś przekaźniki ?? ) lub uszkodzony klawisz AC który zapina na stałę klime ( sprężarka nie pujdzie z powodu braku czynnika , trzyma ją czujnik niskiego cisnienia ) ... Co do wersji z klimatronikiem , jesli byl by jakis blad czujnikow temperatury to wydzlo by na VAGU .

 

PS. mi to smierdzi zwarciem w instalacji lub na przekźniku... To jest prosty uklad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam, szukam i nie mogę znaleść odpowiedzi na mój problem...

 

A to się dzieje na ciepłym silniku czy na zimnym? Bo jak na ciepłym to powinno być OK, bo wiatrak od klimy dodatkowo chłodzi płyn - jest jako wspomaganie. Ale jeśli na zimnym to się dzieje, to masz gdzieś zworę :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi Ci o ten przycisk to świeci mi jak włączę AC tzn. wyryte litery. Znalazłem te przekaźniki o numerach 214,384,204,213,197,208 porównując z tabela to 1,4,I,II,III,IV.Kupie 384 i zobaczę co się zmieni.

 

Moim zdaniem ( mogę się mylić to poprawcie ) ten przekaźnik odpowiada za klimatronik , w manualu nie ma sterownika od klimy tak mi cos swita bo i po co .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przekaźnik jest :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie woj. Podlaskim polecacie nabijać klimatyzację. Bo słyszałem, że nie warto udawać się tam gdzie najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na głównej ale mnie zdjęli :)

 

Witam

 

W serwisie klimatyzacji panowie serwisanci powiedzieli, że dobrym "domowym" środkiem do czyszczenia klimatyzacji jest ... woda utleniona. Można wlać takową do buteleczki np. po płynie do mycia szyb, oczywiście czystym i pryskać tak jak typowym preparatem do czyszczenia klimy (mówili aby wyjąć filtr p-pyłkowy, włączyć klimę i ... pryskać).

 

Jakoś nie mogę się przekonać do tego sposobu. Może ktoś z Was zna jakieś dobre i sprawdzone metody domowe na czyszczenie klimy bez dużej ingerencji w auto.

 

Proszę jeśli można tylko o "domowe sposoby"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem ostatnio 200zł za nabicie klimy. Płacicie więcej czy mniej ? Napełnił mi ją gościu w prywatnym warsztacie. Powiedział, że dopił też barwnik i mam przyjechać za kilka dni na sprawdzenie czy nic nie cieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo. Robię diagnostykę klimy (pakiet uzupełnianie, smarowanie, sprawdzanie szczelności) kombajnem za 120- 130 zł. Dodatkowe 80-90 zł kosztuje odgrzybianie chemia+ ozonowanie. Dwa razy w roku i spokój.

 

"

W serwisie klimatyzacji panowie serwisanci powiedzieli, że dobrym "domowym" środkiem do czyszczenia klimatyzacji jest ... woda utleniona."

 

Nigdy na to nie wpadłem, ale może to być skuteczne, skoro ozon daje radę , to H2O2 też się spisze. Do tego dużo taniej od wszelkiego rodzaju specyfików. Trzeba teraz znaleźć kogoś z zajechaną klimą, taką wydającą mnóstwo "zapachów" i zrobić test.

Edytowane przez Adamcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... na odelgłość ciężko diagnozować , powiedz masz climatronica ?? czy manual ?? jest jedna opcja ze wiatrak startuje ( wersja manualna ) zwarty przekaźnik ( jak sprawdzałeś przekaźniki ?? ) lub uszkodzony klawisz AC który zapina na stałę klime ( sprężarka nie pujdzie z powodu braku czynnika , trzyma ją czujnik niskiego cisnienia ) ... Co do wersji z klimatronikiem , jesli byl by jakis blad czujnikow temperatury to wydzlo by na VAGU .

 

PS. mi to smierdzi zwarciem w instalacji lub na przekaźniku... To jest prosty uklad...

Climatronic oczywiście. Przekaźnik sprawdzałem na kilku używanych i jednym nowym. Rozebrałem przód i sprawdzilem cały przewód od jasno brązowej wtyczki aż do wiatraka (nawet podmieniłem go z innego passata i było nadal to samo. Co do vaga to sprawa wygląda następująco: włączyłem klime na'auto' (z odpiętą kostką jasno brązową od wiatraka) i wywaliło błąd presostatu: f129. Natomiast jeżeli jest podpięta kostka to wiatrak pracuje nonstop (niezależnie czy silnik zimny/gorący, czy silnik pracuje/ czy jest tylko na zapłonie, również niezależnie od tego czy jest włączone auto/econ lub wogole off) wtedy nie ma żadnych błędów. Wymieniłem również czujnik temperatury g62 bo podobne wariactwa miałem w scenicu z wentylatorami, jednak w passacie nic to nie dało...

Zastanawiam się jeszcze czy jest możliwe że padł czujnik ciśnienia w klimie i dlatego dzieją się takie cuda, ale wtedy miałbym błąd na vagu chyba raczej? Sam już nie wiem czy ryzykować i nabić tą klime czy szukać dalej....

edit15.06

 

ok dziwna sprawa... Ponieważ na vagu nie pokazuje mi błedów zdecydowałem się zrobić samodiagnoze climatronica i ku mojemu zdziwieniu wywaliło 4F9, teraz to już całkiem zgłupiałem... Jak mogą być zużyte szczotki skoro wentylator pracuje cały czas? Chyba że to nie są szczaotki od tego wentylatora tylko od dmuchawy pod filtrm kabinowym? Normalnie jakaś masakra :)

 

 

edit 17.06.

Sprawdziłem już chyba wszystko i doszedłem do wniosku że nabije układ, umówiłem się na jutro z fachmanem. Moim zdaniem wentylator startuje odrazu ponieważ układ jest pusty, jest w nim tak duże ciśnienie że presostat odrazu wysyła sygnał do sterownika, a ten uruchamia wentylator na najwyższych obrotach... Jutro wieczorem z pewnościa dam znać czy miałem racje ;)

Edytowane przez toto_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie klima śmierdzi niesamowicie, zanim pojadę odgrzybič i zrobić z tym wszystkim porządek spróbuję wody utlenionej, napiszę czy coś dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Passata 1,9 TDI 110KM 98r. Zepsuła mi się sprężarka klimatyzacji i teraz nie wiem czy dać tą swoją do regeneracji czy będzie pasować do mojego modelu sprężarka z Passata 1,9 TDI 110KM z 2002 roku fl. Bo mam możliwość kupienia na miejscu od fl tylko nie wiem czy będzie ona pasować czy różni się jakoś mocowaniami itp. Z góry dziękuję za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności