Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Temat załatwiony - klimatyzacja "głupiała" przez moduł komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokladniej? modul zalany byl?

Edytowane przez szymin89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dokladniej? modul zalany byl?

 

co ma moduł komfortu do klimy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, pytanie moje jest--czy mozna zamiennie uzyć kompresora klimatyzacji zexel 8D0 260 805 M taki mam , na kompresor o oznaczeniu 4A0 260 805 AD. Uwazam z mechanikiem ze tak ale specami od klimy nie jestesmy, pozdrawiam i z gory dzieki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie, pytanie moje jest--czy mozna zamiennie uzyć kompresora klimatyzacji zexel 8D0 260 805 M taki mam , na kompresor o oznaczeniu 4A0 260 805 AD. Uwazam z mechanikiem ze tak ale specami od klimy nie jestesmy, pozdrawiam i z gory dzieki za zainteresowanie.

 

Z tego co udało mi się ustalić to różni się średnicą koła i ilością żeber pod pasek micro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukac przyczyn tego, ze wieje mi bardzo zimnem gdzies z pod fotela pasazera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie szukac przyczyn tego, ze wieje mi bardzo zimnem gdzies z pod fotela pasazera ?

Nie odlaczyl Ci sie gdzies przewod (rura) ktora doprowadza zimne powietrze do klimatyzowanego schowka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie sprawdzalem, gdzie ta rure dokladnie namierzyc ?

 

Jak wloze reke miedzy srodek tam gdzie reczny jest a fotel pasazera to po chwili reka jest lodowata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu pod przednimi fotelami masz nadmuch dla tylnych pasażerów na nogi. Z tamtą Ci pewnie dmucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dmucha tam, teraz sprawdzalem ale to sie dzieje tylko podczas szybszej jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś błędy na klimie? Może klapa sterująca tym przewodem jest otwarta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik lub ciegno od klap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z dnia na dzień przestał mi się włączać kompresor od klimy. Brak jakiejkolwiek reakcji. Mam następujące pytania. Gdzie i jakie są przekaźniki od klimy? Bezpieczniki po lewej przy kierowcy mam wszystkie ok. Błędów w climatroniku brak. Jak podpiąć sprzęgło na krótko żeby sprawdzić czy jest sprawne bo nie ma pojęcia gdzie idzie instalacja od tego wszystkiego. Czy jeżeli odpiął się gdzieś jakiś czujnik temperatury albo ciśnienia to kompresor będzie się i tak załączał czy to może być przyczyna? Zakładam że moduł klimy jest sprawny bo błędów brak przy wykonywania samodiagnozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się orientuję to kompresor przy obecnych temperaturach się nie załączy. Poniżej 4 st celcjusza jest automatycznie wyłączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze klima się poniżej 5*C nie załączy ;)

 

 

Jak podpiąć sprzęgło na krótko żeby sprawdzić czy jest sprawne bo nie ma pojęcia gdzie idzie instalacja od tego wszystkiego.

 

Koło zbiorniczka wspomagania masz czarną osłonę plastikową a pod nią wtyczki. Zielona wtyczka odpowiada za kompresor - sprawdź czy dochodzi napięcie do wtyczki od strony skąd idzie instalacja z auta. Potem wiązka idzie pasem przednim (pod chłodnicą) i potem do kompresora - zanim jednak dojdzie do niego jest kolejna wtyczka na pasie przednim na dole w okolicy kompresora (również zielona) - sprawdź czy tam się nie rozpięła. Możesz podać +12v na tą zieloną wtyczkę prosto z aku i posłuchać czy załącza się sprzęgło (na zgaszonym silniku będzie słychać).

 

Czy jeżeli odpiął się gdzieś jakiś czujnik temperatury albo ciśnienia to kompresor będzie się i tak załączał czy to może być przyczyna?

 

Jak się odepnie czujnik to nie załączy się klima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej +5^C kompresor się nie włączy nawet jak weźmiesz na LO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiło się ciepło i odpaliłem klimę. Zauważyłem, że od kilku dni po włączeniu stacyjki na Climatronicu przez chwilę wszystko miga. Klima nie zadziałała a po podłączeniu Vaga wyrzuca taki błąd:

00792 - A/C Pressure Switch (F 129)

35-00 - -

Wentylator klimy nie kręci w położeniu auto. Macie jakieś sugestie co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miga climatronic to oznacza niskie ciśnie w układzie czyli najprawdopodobniej brak czynnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś takiego mam na panelu climatronica:

IMG_20160405_161724499.jpg

 

nie pokazuje żadnych błędów, klimatyzacja nie chłodzi. Drugi wiatrak po włączeniu klimatyzacji się załącza. Ktoś wie o co chodzi? Domyślam sie, że czujnik temperatury, ten przy zderzaku padł, ale czy przez to klimatyzacja by nie działała?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matko bosko:ziomal

 

najpierw to wydmuchaj te kratki z tego kurzu

tam w tej lewej jest wiatraczek i on musi byc czysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności