sagun1 Zgłoś #1761 Napisano 9 Września 2015 Temat załatwiony - klimatyzacja "głupiała" przez moduł komfortu. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
szymin89 Zgłoś #1762 Napisano 9 Września 2015 (edytowane) A dokladniej? modul zalany byl? Edytowane 9 Września 2015 przez szymin89 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PersoN Zgłoś #1763 Napisano 9 Września 2015 A dokladniej? modul zalany byl? co ma moduł komfortu do klimy ?? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
dodix Zgłoś #1764 Napisano 16 Września 2015 Witam Panowie, pytanie moje jest--czy mozna zamiennie uzyć kompresora klimatyzacji zexel 8D0 260 805 M taki mam , na kompresor o oznaczeniu 4A0 260 805 AD. Uwazam z mechanikiem ze tak ale specami od klimy nie jestesmy, pozdrawiam i z gory dzieki za zainteresowanie. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
waski1 Zgłoś #1765 Napisano 16 Września 2015 Witam Panowie, pytanie moje jest--czy mozna zamiennie uzyć kompresora klimatyzacji zexel 8D0 260 805 M taki mam , na kompresor o oznaczeniu 4A0 260 805 AD. Uwazam z mechanikiem ze tak ale specami od klimy nie jestesmy, pozdrawiam i z gory dzieki za zainteresowanie. Z tego co udało mi się ustalić to różni się średnicą koła i ilością żeber pod pasek micro. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Mareecki16 Zgłoś #1766 Napisano 6 Stycznia 2016 Gdzie szukac przyczyn tego, ze wieje mi bardzo zimnem gdzies z pod fotela pasazera ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
piasek1985 Zgłoś #1767 Napisano 6 Stycznia 2016 Gdzie szukac przyczyn tego, ze wieje mi bardzo zimnem gdzies z pod fotela pasazera ? Nie odlaczyl Ci sie gdzies przewod (rura) ktora doprowadza zimne powietrze do klimatyzowanego schowka?? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Mareecki16 Zgłoś #1768 Napisano 6 Stycznia 2016 Tego nie sprawdzalem, gdzie ta rure dokladnie namierzyc ? Jak wloze reke miedzy srodek tam gdzie reczny jest a fotel pasazera to po chwili reka jest lodowata. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #1769 Napisano 7 Stycznia 2016 Z tyłu pod przednimi fotelami masz nadmuch dla tylnych pasażerów na nogi. Z tamtą Ci pewnie dmucha. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Mareecki16 Zgłoś #1770 Napisano 7 Stycznia 2016 Wlasnie dmucha tam, teraz sprawdzalem ale to sie dzieje tylko podczas szybszej jazdy. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #1771 Napisano 7 Stycznia 2016 A sprawdzałeś błędy na klimie? Może klapa sterująca tym przewodem jest otwarta? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
M@Ti Zgłoś #1772 Napisano 16 Stycznia 2016 Silnik lub ciegno od klap Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
bikerxc Zgłoś #1773 Napisano 18 Stycznia 2016 Panowie, z dnia na dzień przestał mi się włączać kompresor od klimy. Brak jakiejkolwiek reakcji. Mam następujące pytania. Gdzie i jakie są przekaźniki od klimy? Bezpieczniki po lewej przy kierowcy mam wszystkie ok. Błędów w climatroniku brak. Jak podpiąć sprzęgło na krótko żeby sprawdzić czy jest sprawne bo nie ma pojęcia gdzie idzie instalacja od tego wszystkiego. Czy jeżeli odpiął się gdzieś jakiś czujnik temperatury albo ciśnienia to kompresor będzie się i tak załączał czy to może być przyczyna? Zakładam że moduł klimy jest sprawny bo błędów brak przy wykonywania samodiagnozie. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PersoN Zgłoś #1774 Napisano 18 Stycznia 2016 Z tego co ja się orientuję to kompresor przy obecnych temperaturach się nie załączy. Poniżej 4 st celcjusza jest automatycznie wyłączony Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Magoo Zgłoś #1775 Napisano 18 Stycznia 2016 Po pierwsze klima się poniżej 5*C nie załączy Jak podpiąć sprzęgło na krótko żeby sprawdzić czy jest sprawne bo nie ma pojęcia gdzie idzie instalacja od tego wszystkiego. Koło zbiorniczka wspomagania masz czarną osłonę plastikową a pod nią wtyczki. Zielona wtyczka odpowiada za kompresor - sprawdź czy dochodzi napięcie do wtyczki od strony skąd idzie instalacja z auta. Potem wiązka idzie pasem przednim (pod chłodnicą) i potem do kompresora - zanim jednak dojdzie do niego jest kolejna wtyczka na pasie przednim na dole w okolicy kompresora (również zielona) - sprawdź czy tam się nie rozpięła. Możesz podać +12v na tą zieloną wtyczkę prosto z aku i posłuchać czy załącza się sprzęgło (na zgaszonym silniku będzie słychać). Czy jeżeli odpiął się gdzieś jakiś czujnik temperatury albo ciśnienia to kompresor będzie się i tak załączał czy to może być przyczyna? Jak się odepnie czujnik to nie załączy się klima. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #1776 Napisano 18 Stycznia 2016 Poniżej +5^C kompresor się nie włączy nawet jak weźmiesz na LO. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
piter2005 Zgłoś #1777 Napisano 4 Kwietnia 2016 Dzisiaj zrobiło się ciepło i odpaliłem klimę. Zauważyłem, że od kilku dni po włączeniu stacyjki na Climatronicu przez chwilę wszystko miga. Klima nie zadziałała a po podłączeniu Vaga wyrzuca taki błąd: 00792 - A/C Pressure Switch (F 129) 35-00 - - Wentylator klimy nie kręci w położeniu auto. Macie jakieś sugestie co to może być? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PersoN Zgłoś #1778 Napisano 4 Kwietnia 2016 Jak miga climatronic to oznacza niskie ciśnie w układzie czyli najprawdopodobniej brak czynnika Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tomek1192 Zgłoś #1779 Napisano 5 Kwietnia 2016 coś takiego mam na panelu climatronica: nie pokazuje żadnych błędów, klimatyzacja nie chłodzi. Drugi wiatrak po włączeniu klimatyzacji się załącza. Ktoś wie o co chodzi? Domyślam sie, że czujnik temperatury, ten przy zderzaku padł, ale czy przez to klimatyzacja by nie działała? pozdro Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kajos Zgłoś #1780 Napisano 5 Kwietnia 2016 matko bosko:ziomal najpierw to wydmuchaj te kratki z tego kurzu tam w tej lewej jest wiatraczek i on musi byc czysty Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach