Skocz do zawartości
vipereeek

Modyfikacja kierunkowskazów w lusterkach z rocznika 03-05 (fotostory)

Rekomendowane odpowiedzi

Małe fotostory dotyczące przeróbki kierunkowskazów lusterek z rocznika 03-05.

Mam nadzieję że przydadzą się komuś moje wypociny. :)

 

Na wstępie zaznaczę że zdjęcia są mojego autorstwa i nie pochodzą z żadnych obcych publikacji. :P

Mody wykonane na nowym komplecie lusterek ,,Made in Singapore,, :)

 

Do wykonania modyfikacji potrzebne są nam dolne części obudowy lusterek oraz kierunki.

2a.jpg

Po odkręceniu 2 śrubek i odpięciu kostki z przewodami od kierunków, odkręcamy 2 kolejne aby oddzielić kierunki od obudowy.

 

Do wykonania dodatkowego oświetlenie kierunków wybrałem tradycyjne 2V diody 5mm w kolorze żółtym.

Diody obowiązkowo wymagają rezystora, którego zważając na charakter pracy auta (12-14V) wyliczyłem na 680 Ohm 1,4W.

3.jpg

 

Do wycięcia tylnej ścianki wykorzystałem szlifierkę kątową. Ze względu na dość dużą średnicę tarczy wykonałem nacięcia jedynie w miejscach dla niej łatwo dostępnych. Reszta to rzeźba nożem, iglakami itd.

6.jpg

 

Aby diody ciasno siedziały, otwory wywierciłem wiertłem 5mm.

Jestem odwiecznym zwolennikiem łączenia równoległego, dlatego takie zastosowałem.

5.jpg

 

Do dolnych wyprowadzeń diód dolutowujemy rezystory.

Drugie strony wyprowadzeń rezystorów zlutowałem ze sobą i wyprowadziłem na zewnątrz przewód.

Wyciętą cześć obudowy starannie wklejamy na swoje miejsce za pomocą kleju na gorąco.

I tutaj uwaga, trzeba się nieco wykazać precyzją, gdyż doklejana część ma na sobie mocowanie kierunku do dolnej obudowy. W innym przypadku będziemy mieli małe problemy z późniejszym montażem. :)

kier4 - kopia.jpg

 

Wyprowadzone przewody (przy zachowaniu prawidłowej polaryzacji diód) łączymy do oryginalnej instalacji zasilającej kierunki w lusterku.

Ja zadałem sobie więcej trudu i przylutowałem przewody do wyprowadzeń do których mamy dostęp po rozwierceniu kawałka obudowy (zaznaczone na powyższej fotce czerwoną strzałką).

 

A oto efekt końcowy.

11.jpg

 

Uwagi i opinie mile widziane. :)

Pozdrawiam.

7.jpg

10.jpg

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak znasz niemiecki to rób ze strony którą sam podałeś. Brawo vipereeek dla mnie cacy opis i na pewno się przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vipereeek, świetna robota! :brawo

Przydało by się przenieść tą poradę do warsztatu, bo tutaj to pewnie przepadnie gdzieś w gąszczu tematów o wszystkim i o niczym. :(

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vipereeek, świetna robota!

Przydało by się przenieść tą poradę do warsztatu, bo tutaj to pewnie przepadnie gdzieś w gąszczu tematów o wszystkim i o niczym.

Pozdrawiam.

 

done ;)

 

Uwagi i opinie mile widziane.

Pozdrawiam.

 

 

można też zapodać identyko diody tylko 12v i rezystorki odpadają (są np. na alledrogo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brawo vipereeek dla mnie cacy opis i na pewno się przyda
vipereeek, świetna robota!
done

Dzięki za miłe słowa i wyróżnienie. :)

 

można też zapodać identyko diody tylko 12v i rezystorki odpadają (są np. na alledrogo )

Ano można.

Z uwagi jednak iż w aucie tak naprawdę 12V nie występuje, wolałem zabezpieczyć diody do poziomu 14V :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:okvipereeek dobra robota:bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano można.

Z uwagi jednak iż w aucie tak naprawdę 12V nie występuje, wolałem zabezpieczyć diody do poziomu 14V

Pozdro.

dokładnie 14,4V ;) diody 12V wytrzymują bez problemu tyle ale to mniejsza o to. Sam mod fajny :dobrze (też mam przerabiane ale po całej długości kierunku) bo te ori świeczki to :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można też zapodać identyko diody tylko 12v i rezystorki odpadają (są np. na alledrogo )
Nie, Robert. Do takich zastosowań trzeba wybrać dobry komponent, o dużym strumieniu świetlnym i obliczyć zasilanie na 14V .

Nie liczyłbym na to, że ledy 12V z alle podziałają długo, a ich wartość strumienia świet. , też pozostawia wiele do życzenia.

Robimy to na lata, więc dobierzmy odpowiednie komponenty. Wiem co mówię... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry modzik :brawo tylko estetyczniej by to wyglądało na diodach smd.. :->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez szklo i tak malo widac, a dwa to na smd baaaaardzo ciezko to bylo by zrobic i szczerze to gorzej by wygladalo. Ori dziurka pod smd jest prostokatna, a przerabiajac mozna by zrobic tylko okragle. To tak nijak do reszty by sie mialo:( Tak jak kolega zrobil to jest ok i rezystory tez musza byc, a czemu to juz wyzej jest wyjasnione:) Ja troszke inaczej robie, bo nic nie tne i wkladam ledy po calosci kierunku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vipereeek dobra robota

Dzięki.

 

bo te ori świeczki to

Właśnie dlatego nie mogłem się oprzeć modyfikacji. :)

 

Robimy to na lata, więc dobierzmy odpowiednie komponenty.

:dobrze

 

tylko estetyczniej by to wyglądało na diodach smd..

Po warunkiem estetycznego wycięcia kwadratowych otworów pod te diody. :)

 

na smd baaaaardzo ciezko to bylo by zrobic i szczerze to gorzej by wygladalo. Ori dziurka pod smd jest prostokatna, a przerabiajac mozna by zrobic tylko okragle. To tak nijak do reszty by sie mialo

Dokładnie, dlatego już na wstępie odpuściłem sobie SMD.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota ja posiadam modyfikację mayro i świeci super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smd baaaaardzo ciezko to bylo by zrobic i szczerze to gorzej by wygladalo. Ori dziurka pod smd jest prostokatna, a przerabiajac mozna by zrobic tylko okragle.

 

no w sumie racja :ok

albo spróbować kwadratowym wiertłem :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod jak najbardziej super jednak chcialbym sobie strzelic po calej długości i w zwiazku z tym mam zapytanie czy ktoś próbował rozkleić ten kierunek? Może ktoś ma pomysł jak się do tego zabrać, ja pewnie jutro spróbuję nagrzewnicą, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam zapytanie czy ktoś próbował rozkleić ten kierunek? Może ktoś ma pomysł jak się do tego zabrać, ja pewnie jutro spróbuję nagrzewnicą, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Walczyłem z ori kierunkiem z mizernym skutkiem (szybko pęka).

Kumpel zaś dość łatwo rozkleił podróbę depo. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny opis dobra robota :) napewno przyda się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł świetny, szkoda że nie wszystkie fotografie hulają.

 

Chciałbym iść o krok dalej, dlatego też zapytuję:

 

Zapewne każdy Pasek posiada funkcję włączenia oświetlenia wewnątrz pojazdu po jego otworzeniu z pilota (rozbrojenie alarmu), natomiast B6 posiadają dodatkowo w lusterkach (od spodu) żarówki mające na celu oświetlenie drzwi - czy ktoś próbował wdrożyć temat w w/w lusterkach, lub wymieniając je na model od B6 (?) czy pasują (?) dodatkowo myślę o połączeniu efektu z postojówkami + przednimi halogenami ? zapewne ciężki orzech do zgryzienia - moduł komfortu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys poczytal forum to bys zobaczyl, ze nawet sporo osob ma podswietlenie pod lusterkiem w modelu 3bg, oczywiscie sobie dorobione, a podczepione przewaznie pod lampke wnetrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambitna wypowiedź.. nic nie wnosząca.

 

Być może lepiej byłoby zabłysnąć konkretami - linkiem, bo skoro znalazłem się w tym wątku tzn. że przeszukałem forum i trochę poczytałem.

Cieszę się spostrzeżeniem, że należałoby podświetlenie wpiąć do lampy drzwi.. może coś mocniejszego i na temat pytania synchronizowania lamp ? (postojówek + halogenów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności