Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A do tego czasu możecie służyć jakaś dobra rada?

 

Kolego, może masz problem z oporem toczenia? Może coś się dzieje z hamulcami i np tłoczki blokują klocki i cały czas jedziesz na lekko zablokowanych hamulcach? Efektem może być zwiększone spalanie, no i oczywiście przegrzewanie się i szybsze zużycie hamulców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym myślałem i przy okazji jak zmieniałem opony na zimowe, to sprawdziłem to na podnośniku i wszystkie kola obracają się bez najmniejszego oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę wtrącić sie do tematu, otóż zauważyłem, że warto trochę przydusić naszego AFNa żeby wrzucił sobie wyższy bieg a co za tym idzie miał mniejsze obroty. Codziennie dojeżdżam do pracy ok 3km i widzę, że pomino spokojnej jazdy trzymanie paska na obrotach rzędu 2000-2200 obrotów niestety odbija sie na spalaniu rzędu 9-10L, natomiast poruszanie się na wyższym biegu z podobną prędkościa pozwala mi zaoszczędzić na tym samym odcinku ok 1.5L (oczywiscie mówię o spalaniu na tym odcinku wg kompa). dodam, że niestety z 2 na 3 bieg skrzynia lubi mi przeciągać i przerzuca przy 2400 obrotach. (na innych biegach przy ok 2100)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też pokazuje komp na mfa2 po miescie spalanie 9-11 i szrzecze powiem, nie po to kupilem diesla, zeby tyle palił, bo mogłem zostać przy B3 VR6 :) u mnie jest troche dluzsza historia, bo mam łataną rurę od icka, moze gdzies jednak sa tam dziury i jade w tym tygodniu na koretkę softu, bo niby jest zmieniny, bo samochod mial podobno fabrycznie 150KM , turbo od AWXa i chip, a poprzedni wlasciciel zmeinił turbo na seryjne z afna, ale soft zostawił.. Podejrzewam więc, że jest zmieniona dawka paliwa, czy cos podobnego, bo dlugo też zapala.

 

pochwalę się w tym tygodniu, czy korekta komputera do fabrycznych ustawień coś pomogła, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajek ci ktoś naopowiadał, że hej! Niby jak mógł mieć FABRYCZNIE 150 kucy?? Gdyby miał zrobiony soft pod turbo z awx i potem założoną turbinę od afn-a, to turbawka już by ci odleciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie bez zmian... Jakbym nie jeździł to spalanie wynosi 9-10 litrów w manualnej skrzyni... Żadnego oporu toczenia nie ma, wycieku tez nie ma, pali od strzała mocy tez mu nie brakuje... Jestem w kropce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam pytanie do użytkowników B5 1.9 TDI afn z napędem Syncro ile wam palą taki passek w syklu mieszanym zimą np? Po moich obserwacjach wychodzi że ok 8l w cyklu miejskim po wsi itp. Miałem 1Z to w zimę nigdy nie przekroczył 6l. Czekam na spostrzeżenia

 

Pozdrawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg wskazania komputera, w okolicy 6 przy spokojnej jeździe.

Średnie spalanie z 1400 km 5,7. Opony zimowe 195/65/15, kolektor ssawny i zaciski hamulcowe czyszczone przed zima, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry wyniki z tego co widzę. Niestety nie mam komputera więc tylko tak z własnych obserwacji. Oponki mam takie same jak Ty więc muszę się zając jeszcze zaciskami bo nie zaglądałem do tego.

 

 

kolektor ssawny
w jaki sposób czyścisz kolektor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Ja mam pytanie do użytkowników B5 1.9 TDI afn z napędem Syncro ile wam palą taki passek w syklu mieszanym zimą np? Po moich obserwacjach wychodzi że ok 8l w cyklu miejskim po wsi itp. Miałem 1Z to w zimę nigdy nie przekroczył 6l. Czekam na spostrzeżenia

 

Pozdrawia

Jeśli w ziemie pali w miejskim 8 to nie masz się co martwic:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli w ziemie pali w miejskim 8 to nie masz się co martwic:D

 

 

Wszystko zależy od stylu jazdy, ale w aucie z silnikiem AFN to spalanie w górnej granicy. Oczywiście piszę tu o spalaniu średnim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejska jazda zima " caly czas niedogrzanym sillniku "u mnie wynosi 7.5 , natomiast trasa do predkosci 110 km/h spokojnie 5.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem się z tym że z napędem syncro będzie palił więcej ale ciężko się przestawić z 1Z który nie przekraczał 6 ale to całkiem inna buda i sporo lżejszy.

caly czas niedogrzanym sillniku
dokładnie zazwyczaj jak jadę do pracy to nie złapie nawet 90 stopni w dodatku jak są mrozy.

 

Dzięki za odpowiedź bo miałem podejrzenia że coś jest nie tak że za dużo.

 

A ma któryś z was 0.216 w swoich AFN-ach? Jak się mają takie wtryski do spalania? Bo 1Z dużo dawały na mocy i spalaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o jakąś podpowiedz. Mój afn 110 km palił po mieście (Warszawa) 6,5-6,8 litra ON. Jakiś czas temu zaczęła mi ciec pompa, pojechałem do jakiegoś warsztatu i gość mi uszczelnił tzn. powiedział, że to tylko jakaś uszczelka pokrywy pompy. Po wymianie samochód mi pali 9 litrów na 100 km. Uważam to za niedopuszczalne w tym silniku. Proszę o jakiś namiar w Warszawie lub okolicach (zachodnich) na kogoś kto ma pojęcie o tym samochodzie i mógłby mi ustawić wszystko żeby palił tyle ile należy.

 

ps. Żadnych innych zmian nie ma. Pali bardzo dobrze, mam moc, obroty ok 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 AFN-y i żaden nie przekroczył 6,0 l w zimie góra 6.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój afn palił sobie przy dawce 5.7 jakieś 7.5 litra po mieście ( na 30 litrach zawsze równe 400 km)

Teraz przy dawce 3.0 pali około 6.5 i mniej zejść przy moim stylu jazdy nie umiem ( około 460 na 30 litrach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój AFN pali dużo mniej trasa 100KM jazda różna 110km/h - 130km/h - na obwodnicach 160km/h i średnie spalanie 5L ostatnio na 19L paliwa zrobiłem 430km jazda mieszana miasto i poza miastem zimą , może mam za małą dawkę paliwa? ale auto normalnie jeździ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mowia ze podobno AFNy produkuja gnojowke :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po diagnozie - padnięty(dziurawy intercooler) w tygodniu wstawiam nowy i zobaczymy co będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności