Skocz do zawartości
Gość jakubbbb

Szyba kierowcy Elektryczna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jakubbbb

Szyba zamyka się normalnie ale gdy dochodzi do końca to słychać uderzenie. Mało szyba nie pęknie tak jak by te jedno zabezpieczenie przestało działać. Stało sie to wczoraj. Ale już wcześniej szyba sprawiała wrażenie twardego domykania.

Co radzicie? Może ktoś miał tak samo? Zanim rozbiore to wole zasięgnąć rady. Może to moduł, ale tym razem przedni a jeśli tak to czy te tylnie są takie same. Można by przełożyć :hyhy: Bo wiem na 100% że w tylnich szybach można przełożyć silnik z modułem z lewa na prawą i na odwrót jak również moduły Sprawdzałem to bo mam problem też z tylnimi jak już wiecie wrrrrrrr Może zrobienie roszad modułami pomoże!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozkręcisz boczek to popatrz na mocowanie prowadnic. Nie pamiętam dokładnie ale jest tam chyba 6 śrub i potrafią się luzowac, u mnie dwie były w drzwiach na dole poodkręcane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubbbb

kuczlaw, DZIĘKI ZA SZYBKĄ ODPOWIEDŹ.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejc

u mnie były podobne objawy i okazało się, że zęby w prowadnicy są wyrobione i przy domykaniu szyby zanim zadziałał moduł przeciążeniowy to przeskakiwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było-wytarte zęby na mechaniźmie podnoszenia. Jak szyba dochodziła do końca to zębatka przeskakiwała i nie załączał się wyłącznik przeciążeniowy. Naspawywałem zęby i jakiś czas było ok, dopóki się zęby znowu nie wytarły bo jednak spawy to nie to samo. Wymieniłem cały mechanizm podnośnika i teraz jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubbbb

No i niestety trzy zęby ukruszone. Gdzie to najlepiej kupić na szrocie czy może odrzałować i kupić nowy podnośnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakt, jaki jest koszt wymiany takiego mechanizmu, niestety u mnie wystąpił ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubbbb

Dziś się pytałem w sklepie ile taki mechanizm kosztuje. Podróbka ok 300zł. Taki na korbe nie elektryczny kosztuje 100zł. Niewiem z kąd taka rozbiezność przecież to prawie to samo.

Słyszałem że da się zęby wstawić z mechanizmu b3 ponoć to samo mechanizm kosztuje 35 zł na allegro. Spawarka i do dzieła.

Czy ktoś wie czy w tych podróbach są takie same zęby jak w orginałach?

Bo ja sobie tak myśle że można by kupic ten za 100zł nowy i przespawać zęby tzn. fragment na którym są zęby. Co o tym myślicie?

Mam nadzieje że przezimuje z tą szybą bo niechce mi się na tym zimnie tego naprawiać.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo ja sobie tak myśle że można by kupic ten za 100zł nowy i przespawać zęby

Dobrze myslisz i raczej ekonomicznie. Zaryzykuj i sprawdź a nóż przyda się potomnym :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ostatnio naprawial ta usterke bo ja takie same objawy czyli nie dosuwa sie szyba do konca i "strzela" na koncu po dosunieciu go gory na max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli nie dosuwa sie szyba do konca i "strzela" na koncu

Musisz rozebrać drzwi ,obejrzeć zębatkę, jeśli ubytki są sporawe to napawanie i szlifowanie pomaga , w przeciwnym razie szukanie używki,lepiej zrobić to szybko aby kółko napędzające się też nie przytarło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj kolego na allegro, mechanizm taki kosztuje 98zł + przesyłka, ja miałem to samo.

http://moto.allegro.pl/item1046451576_vw_passat_b3_b4_podnosnik_szyby_elek_przod_l.html

 

były tansze ale gdzies niewidze popatrz bo za 85 tez były z lublina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ja kupilem zamiennik i okazal sie lipny nie wytrzymal proby czasu lepiej kupic dobra uzywke na szrocie zawsze mozna troche zbic z ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przespawanie zębatki jak najbardziej sam robiłem-pasuje jak ulał i to z ręcznego mechanizmu,sory nie mam zdjęć:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy elektryczny mechanizm podnoszenia szyby przedniej pasuje od B3 do B4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektryka szyb w B3 i B4 jest inaczej rozwiązana. W B3 jest sam mechanizm z silniczkiem, a w B4 jest jeszcze moduł (oddzielny na każde drzwi), który daną szybą steruje. W B3 jest jeden wspólny moduł, do którego idą wiązki z poszczególnych drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi tylko o to czy mechanizm będzie pasował, i czy na przykład będę mógł do niego przełożyć silnik z mojego podnośnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi chodzi tylko o to czy mechanizm będzie pasował,

sam mechanizm powinien pasować

i czy na przykład będę mógł do niego przełożyć silnik z mojego podnośnika ?

z przełożeniem silniczka nie jest taka prosta sprawa. jeżeli będzie on przykręcony to przełożysz bez problemu, ale przeważnie są one nitowane do mechanizmu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz rozebrać drzwi ,obejrzeć zębatkę, jeśli ubytki są sporawe to napawanie i szlifowanie pomaga , w przeciwnym razie szukanie używki,lepiej zrobić to szybko aby kółko napędzające się też nie przytarło.

 

Czy po wyjęciu zębatki itd szyba mi opadanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności